#

Чому на Київщині Порошенко поставив на Москаленка

08.08.2018 05:05
Чому на Київщині Порошенко поставив на Москаленка

Як відомо, літо - час для відпочинку. Але саме цей час став важливим для підготовки до виборів по усій Україні і вже зараз можна робити попередні висновки, хто і з ким буде йти на вибори. Останні кадрові зміни, які відбуваються в Київській області, свідчать про те, що на Банковій вирішили посилити і без того потужний регіональний клан одіозного народного депутата Ярослава Москаленка

Нещодавно в області відбулися дві ключові зміни – були призначені новий прокурор та новий очільник СБУ. Ними стали Олег Валендюк і Максим Киричук відповідно. Багаторічний прокурор Києва Валендюк - фігура відома. У 2014 році він мав потрапити під люстрацію, але завдяки хитрощам зумів її уникнути. Так, 15 жовтня 2014 року, в день, коли вступив в силу закон про люстрацію, Валендюк надіслав запит до Генпрокуратури України, щоб дізнатися, чи підпадає він під люстрацію. Уже через день, 16 жовтня, йому відповіли, що підпадає. 17 жовтня Валендюк подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням заборонити його звільняти. Вже наступного робочого дня, в понеділок, 20 жовтня, з'явилося судове рішення заборонити Генпрокуратурі звільняти прокурора Валендюка від займаної посади. Оскаржити рішення суду ГПУ не схотіла. Пізніше Валендюк подавав свою кандидатуру на керівника Державного бюро розслідувань в Києві, але опинився в СБУ. Навіть попри те, що це - відверте порушення законодавства України.

Що ж стосується Максима Киричука, то історія з ним теж не виглядає досить гладко. По-перше, проглядається цікавий обмін кадрами між Волинню і Київщиною. Так, колишнього міліціонера, екс-заступника голови КОДА Олександра Савченка в березні цього року призначили головою Волинської ОДА. Тепер звідти переводять на Київщину прокурора. Обидва ці переведення пов’язують з скандальним екс-"регіоналом" Ярославом Москаленком. Цікаво, що нардепа пов’язують з паливно-промисловою групою "Континіум" покійного Ігоря Єрємеєва і чинного нардепа Степана Івахіва. У ЗМІ писали про посилення його впливу на цю групу компаній після смерті Єремеєва у 2015 році. Дуже схоже на те, що ці переведення відбувається в рамках якоїсь домовленості. Тим паче, як розповіли нам власні джерела в Адміністрації президента, Киричук перебуває в приязних стосунках з Москаленком.

До цього всього "зелене світло" увімкнули на Київщині ще для одної скандальної персони - колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка, який оголосив про похід у велику політику. Тут варто враховувати, що, за інформацією "Моєї Київщини", екс-мер Ірпеня має бути вдячний саме Москаленку за те, що його досі не відправили до буцегарні, а жодна кримінальна справа для нього досі не завершилася тюремним ув'язненням.  До речі, пов’язують з Москаленком і скандальну будівельну компанію "Орлан-інвест", а також нинішнього заступника Горгана Юрія Денисенка, який перед цим був секретарем Ірпінської міськради під Карплюком.

Колишній прокурор області Дмитро Чібісов намагався все ж таки "закрити" одіозного мера Ірпеня, але це йому ніяк не вдавалося. Тепер же з новим прокурором Київщини Карплюк, за підтримки Москаленка, зможе з легкістю закрити кримінальні провадження проти себе і свого оточення та спокійно готуватися до виборів 2019 року до Верховної Ради по 95-му виборчому окрузі, де зараз в нього фактично немає конкурентів. Тут постає питання до Генерального прокурора Юрія Луценка, який публічно говорив, що Ірпінь - гангстерський Чикаго. Щось несхоже, що в ГПУ справді хочуть навести цьому хоч якісь обґрунтування...

На фоні того, що Банкова протягом останнього часу заводила на Київщину сильних гравців, таких як заступник голови фракції БПП у ВР Ігор Кононенко і екс-генпрокурор Віталій Ярема, Москаленку вдалося не тільки зберегтися, а й посилитися. Фактично – він вдало усіх переграв, не лише отримавши своїх людей серед силовиків, але й зберігши своїх протеже, зокрема Олександра Горгана, під яким крісло хиталося давно. Фактично Москаленко отримав у своїх руках усю вертикаль адмінресурсу під вибори.

Але схоже на Банковій не дуже розуміють, що ця вертикаль в один прекрасний момент може почати працювати зовсім не на чинного президента. З іншого боку, вочевидь, у Порошенка не було особливого вибору. І на такі поступки в Адміністрації президента пішли тому, що злякалися, що Москаленко може вже зараз опинитися в опозиції (існують вперті чутки, що той веде переговори з "Батьківщиною"), і тоді Банкова втратить владу не лише на Київщині, але й на Волині, де позиції Москаленка є досить серйозними.

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook