#

Чорнобильська станція під контролем ворога. Що далі?

27.02.2022 19:03
Чорнобильська станція під контролем ворога. Що далі?
Майданчик Чорнобильської АЕС під контролем окупантів

Уже більше чотирьох діб Чорнобильська АЕС та інші установи в Зоні відчуження не контролюються українською стороною. Це – величезна загроза для всього світу: у руках дегенератів мирний атом – страшна зброя. Якщо окупанти пошкодять саркофаг "Укриття" чи сховище відпрацьованого ядерного палива, техногенна катастрофа неминуча. А відповідно й проведення активних бойових дій навколо ЧАЕС – неможливе

Російські та білоруські війська зайшли на територію України вранці 24 лютого, а перед цим було проведено бомбардування населених пунктів. Окупанти пройшли державний кордон і ціленаправлено рухалися до атомної станції, щоб використовувати територію як прикриття. Після важких боїв охорона втратила контроль над чорнобильським майданчиком, але про загиблих не повідомлялося.

Стан об'єктів колишньої ЧАЕС, конфайнменту та сховища ядерних відходів невідомий. Про це в перший день після захоплення об’єктів повідомив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. Проте росіяни не знають як поводитися з обладнанням та його обслуговувати, а тому на робочих місцях залишилися співробітники станції. Зауважимо, що ротація не проводиться, тобто більше трьох діб люди працюють на небезпечному об’єкті без відпочинку.

Для нормального виконання своїх обов’язків та прийняття рішень люди повинні достатньо відпочивати, щоб не припуститися елементарних помилок. Проте окупанти не дають можливості змінити персонал, напевно, побоюючись заходження на територію українських спецпризначенців.

При цьому орки не зовсім розуміють, із чим мають справу. У Державній інспекції ядерного регулювання України повідомлялося, що автоматизована система радіаційного контролю Чорнобильської зони відчуження зафіксувала перевищення допустимих значень гамма-випромінювання на значній частині пунктів спостережень. Причина цьому – рух важкої техніки територією, що спричинило підняття в повітря радіоактивного пилу. За непідтвердженою наразі інформацією, колона російської техніки рухалася прямісінько через Рудий ліс…

Розуміючи всю небезпеку, що може становити Чорнобильська АЕС для екології в руках імбіцилів, Верховна Рада звернулася до парламентів та урядів світу із проханням закрити небо над Києвом та зоною відчуження Чорнобильської АЕС. Ракетні обстріли, що призводять до попадання снарядів у житлові будинки, говорять про абсолютний цинізм загарбників. Не виключено, що вони можуть навмисне пошкодити об’єкти, після чого звинуватять українських військових.

Актуально: Загроза знищення дамби Київського водосховища: чому це тероризм і де реакція міжнародної спільноти.

Нещодавно окупанти організували інсценування повітряних боїв, щоб використати картинку для російських медіа. Проте Державне агентство України з управління зоною відчуження відразу спростувало цей фейк, адже на території немає українських військових. Розуміючи всю складність ситуації, наші військові не можуть дозволити собі вести бойові дії поблизу небезпечних об’єктів, чим ворог і користується.

Міжнародна спільнота гуртується, вводить санкції, але цього наразі недостатньо. Російські та білоруські окупанти рухаються зі сторони Гомеля, намагаючись прорватися у Київ. Великі колони техніки вже стоять на території столичної області. Як вони будуть поводитися у подальшому, спрогнозувати важко. Але проводити бойові дії поблизу ЧАЕС – неприпустимо.

Зараз про це говорить навіть голова МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) Рафаель Гроссі. Він закликав утриматися від будь-яких дій, що можуть поставити під загрозу збереження ядерного матеріалу та безпечну експлуатацію всіх ядерних установок. Він нагадав про можливі серйозні наслідки для довкілля та здоров'я людей. Саме МАГАТЕ має повноваження, аби здійснювати нагляд та контроль за діяльністю атомних станцій та сховищ ядерного палива.

Якщо НАТО та США не готові вводити війська в Україну, то міжнародній спільноті потрібно формувати миротворчий контингент. На території України вони можуть взяти під охорону ті об’єкти інфраструктури, що потребують першочергового захисту від руйнувань. Єдині, хто зараз рятують світ від екологічного лиха – співробітники ЧАЕС, які понад чотири доби перебувають на робочих місцях. Але реакція міжнародників має бути чіткою – російські та білоруські військові мають негайно покинути територію Чорнобильської АЕС, співробітники станції мають отримати повний доступ об’єктів під прикриттям миротворців.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст