#

Депутат Білоцерківської міськради Олег Денисенко: наше місто готове до проблем, які на нас можуть очікувати взимку

15.11.2022 08:13
Депутат Білоцерківської міськради Олег Денисенко: наше місто готове до проблем, які на нас можуть очікувати взимку
Олег Денисенко

Про ситуацію в найбільшому місті столичного регіону «Моя Київщина» поспілкувалася з депутатом Білоцерківської міської ради Олегом Денисенком

- Пане Олеже, розкажіть про свою роботу до депутатства…  Як відомо ви раніше працювали в держструктурах.

Так, я закінчив військове училище за посадою інженер-механік. Згодом закінчив юридичну Академію і відповідно з 1990 року по 20014 рік працював у структурі МРЕО ДАІ. Пройшов цей шлях від простого інспектора до підполковника міліції і керівника цього підрозділу, яким працював 15 років. Після виходу на пенсію за власним бажанням, життя мене привело, якщо так можна сказати, в політику. З 2020 року я є депутатом Білоцерківської  міської ради. До цього рік був членом виконавчого комітету БМР.

- Чому Ви все ж вирішили йти в міську раду? Зрозуміло, що із початком війни пріоритети дещо змінились, але з рештою, що встигли виконати з передвиборчої програми?

- Можливо, тоді були якісь ілюзії з цими партіями, адже ніхто не думав, що таке може статись. Прийшов я насамперед для того, щоб працювати в інтересах нашої Білоцерківської  громади. Маючи 15-річний управлінський досвід, насамперед ставив за мету – бути корисним громаді, працювати над тим, щоб наше місто було гідним європейським містом, яке має гідний статус в нашій Україні-ненці.

Я є головою комісії з питань законності,права та регламенту міської ради. Після запровадження військового стану комісії міської ради, нажаль,не збираються, адже згідно Постанови КМУ, яка вийшла в березні місяці, основні повноваження на себе взяв виконавчий комітет. Відповідно, всі важливі і критичні питання наразі вирішуються виконкомом БМР.

- Як відомо з преси, до свого депутатства Ви критикували місцеву владу, а нині її підтримуєте. Яка в дійсності наразі Ваша позиція?

Влада на те і влада, щоб її критикували, адже чим більше її критикуватимуть, тим більше вона матиме спроможність працювати краще. На сьогоднішній день критикують і наш депутатський корпус, і нашого мера, і весь виконавчий комітет. Таке життя… Зараз треба думати в першу чергу, щоб скоріше закінчилась війна, і наші діти не бігали по підвалах і не вчилися онлайн, а здобували освіту як у всіх цивілізованих країнах  

- Над чим конкретно працюєте в міськраді зараз і які першочергові плани, враховуючи війну?

- Зараз і рада, і виконавчий комітет, працює над тим, щоб подолати ворога, зберегти життя наших громадян. Працюємо над матеріальним забезпеченням, зокрема для допомоги ЗСУ. В нас базується 72-ОМБР, якій і міський голова і депутати надають допомогу, як індивідуально, так і через відповідні бюджетні програми. Сьогодні кожен, і громадянин, і підприємець і управлінець працює на забезпечення Збройних Сил України. Місто живе і працює в нормальному ритмі, усі ми згуртовані єдиною метою – подолати агресора. Зрозуміло, що не все так райдужно…

Ви ж бачите, що зараз робиться з енергетичною системою, відповідно жодна міська рада, жоден дипкорпус не впливає на наслідки від ракет, безпілотників тощо. Робимо все можливе: закуповуємо підстанції, генератори, буржуйки. Виконується продовольча програма. Головне, аби не було гірше, але, в цілому, я рахую, що наше місто готове до проблем, які на нас можуть очікувати.

- Розкажіть про свою роботу з виборцями, благодійність та допомогу ЗСУ. Адже, окрім того, що Ви депутат БМР, Ви також є бізнесменом.

- Так, згідно з обов’язками депутата, я проводжу прийом громадян кожний четвертий четвер у своїй приймальні, де вирішуються питання як особистого, так і колективного характеру. За 2021-й рік було виконано всі програми, а от на цей рік, із такими трагічними днями і місяцями, цей фонд трохи менший. Але, стараємось особисто допомагати: розвозили пайки громадянам, надавали допомогу у Центральний військовий госпіталь, допомагали технікою, зокрема нашій 72-ій ОМБР. На сьогоднішній день негарно себе хвалити, але допомога є, робимо і будемо робити.

- На Ваш погляд, чи виконує міська та районна влада свої завдання під час війни?

Я не знаю за районну владу, але Білоцерківська міська рада, на чолі з мером, секретарем та головами фракцій та депутатської групи виконує всі завдання, розпорядження і накази, які нам йдуть з Київської обласної військової адміністрації. Думаю, ми справляємось не гірше інших місцевих громад із новими завданнями та викликами часу.

- Чому в Білій Церкві виникають непорозуміння стосовно фінансування або ж його відсутності добровольчих формувань територіальної громади?

- На останній 33-ій сесії міської ради, де були присутні представники ДФТГ, піднімалося це питання. Міський голова відповів на усі запитання, було ухвалено низку конструктивних рішень щодо забезпечення добровольчих формувань.

- Чи достатньо повноважень у місцевого самоврядування для ефективної роботи?

- За сім років повноважень місцевого самоврядування є змога все робити, коштів вистачає, було б тільки натхнення і бажання, щоб депутати усіх фракцій знаходили конструктив та порозуміння з мером нашого міста і з громадою.

- Чималу категорію населення дивує або ж обурює, що під час постійних волонтерських зборів на техніку для ЗСУ або ж лікування місцева влада кладе плитку та займається озелененням вулиць на десятки мільйонів гривень. Чи це доречно, цікавляться люди? Проясніть.  

- Моя думка двояка: з одного боку це корисно, а з іншого, може й не час це робити. Втім, якщо воно зроблено, то зроблено на користь громади. Відносно дерев, то в нас Актів на 5000 одиниць підрізки чи їх знищення. Тобто дерев не вистачає, а отже їх будуть закупляти разом з паливно-мастильними матеріалами тощо.

- Як ви прокоментуєте розробку нового Генерального плану міста, куди виділяється 15 мільйонів бюджетних коштів?

- Звісно, план має бути виготовлений, так як до нас приєднано нові громади. Зараз проходять слухання, де заслуховували головного архітектора, колегію архітекторів, зокрема були присутні представники громади, організацій тощо. На сьогоднішній день Генплан поки в розробці.

Загалом, хочу сказати, що в такий час нам треба бути єдиними, щоб перемогти агресора. Біда одна в усіх і жити треба тільки у взаєморозумінні. Тільки тоді можна перемогти ворога. Хочу щоб над нами було мирне небо, світле майбутнє і щоб зрештою ми стали реально незалежні. А для цього нам потрібно піднімати економіку і робити свою прекрасну, сильну, професійну армію. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка