#

Депутат Білоцерківської райради Володимир Бабенко: у нас діє ціле угрупування "чорних гінекологів"

15.11.2021 08:14
Депутат Білоцерківської райради Володимир Бабенко: у нас діє ціле угрупування "чорних гінекологів"

Минулого тижня «Моя Київщина» писала про те, як завдяки «умілим господарникам» Білоцерківський район втратив пологово-гінекологічне відділення КНП Білоцерківської районної лікарні. Напередодні цій історії надав розголосу депутат Білоцерківської районної ради та начальник управління комунальним майном БРР Володимир Бабенко. З огляду на резонанс, «Моя Київщина» поговорила з  депутатом про цю ситуацію.

- Як відомо, коли Ви приступили до виконання службових обов’язків, з’ясували, що у 2020 році, цілий поверх Білоцерківської районної лікарні, який слугував пологово-гінекологічним відділенням, в незаконний спосіб було передано в оренду приватному бізнесу строком на 25 років. В чому саме Ви вбачаєте протиправність такого рішення?

- Як я вже повідомляв, відповідно до Договору оренди нерухомого майна №05-20 від 29 січня 2020 року, відділом управління комунальним майном райради, а саме тодішнім начальником даного відділу Олександром Балановським з однієї сторони  КНП Білоцерківської райради «Білоцерківська центральна районна лікарня» в особі керівника Олександра Лопота було передано ТОВ «Сабон» в особі директора Віри Савчук приміщення п’ятого поверху Білоцерківської районної лікарні площею 351,6 м. кв. строком на 25 років. Проводячи перевірку, я з’ясував, що даний Договір оренди було укладено без відповідного розпорядження чи будь-яких погоджувальних документів з боку Білоцерківської райради. Окрім того, на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності та приватизації, де розглядалося питання про заключення договору оренди, вищевказаний Олександр Лопот, як представник балансоутримувача, був відсутній, відповідно погодження на укладання договору оренди не давав. Натомість протокол був підписаний одноосібно тодішнім головою постійної комісії Олександром Балановським, котрий наразі вже є депутатом білоцерківської міської ради.

Хочу звернути увагу, що у січні 2020 року саме поширювався COVID-19, але замість того, щоб готувати додаткові ліжко-місця, начальником відділу коммайна Олександром Балановським було прийнято, на мою думку, злочинне рішення про передачу в оренду цілого поверху лікарні.  Більше того, коли до нього письмово почало звертатися керівництво ТОВ "Сабон" з вимогою про звільнення від орендної плати, посилаючись на карантин, Олександр Балановський знову одноосібно приймає рішення на користь ТОВ. Цього разу так само без відповідного рішення Білоцерківської районної ради. Так в приватні руки відійшло життєво важливе відділення, яке надавало якісну послугу жінкам усього Білоцерківського району.

- Тож, скільки наразі ТОВ «Сабон» заборгувало орендної плати, яка мала піти в бюджет?

- Станом на 30.09.21 заборгованість ТОВ «Сабон» разом із штрафними санкціями становить понад 62 тисячі гривень. Заборгованість вони не платять і користуються тим, що районна лікарня, як ви знаєте, передана в Маловільшанську ОТГ, яка мовляв до них не звертається за стягненням боргу. На сьогоднішній день районна рада передала згідно опису первинні документи щодо передачі в оренду ТОВ «Сабон» нежитлового приміщення стаціонару Білоцерківської ЦРЛ до Маловільшанської сільської ради.

Саме тому, від селищного голови Юрія Дробовича ми очікуємо вжиття жорстких заходів по збереженню комунального майна і поверненні його громаді. Адже, як мені стало відомо, на даний момент в орендованому приміщенні  власники ТОВ «Сабон» проводять ремонтні роботи та перепланування без відповідних дозволів і погоджень. Я впевнений, що ці ремонтні роботи проводяться з недотриманням протипожежної безпеки і наражають людей на загибель. Тому, я звернувся до начальника Білоцерківського районного управління ДСНС України в Київській області О.В. Масло з вимогою перевірити ЦРЛ щодо додержання правил протипожежної безпеки. Тому на наступному тижні буде відповідна перевірка.

- Ви стверджуєте, що лобіював це рішення екс-начальник управління комунальним майном білоцерківської районної ради Олександр Балановський. Але, в чиїх він діяв інтересах?

- Справа в тому, що єдиним бенефіціаром ТОВ «Сабон» є Савчук Віра Григорівна, котра являється матір’ю на той час в.о. голови Білоцерківської РДА Юрія Савчука. Останній скористався службовим становищем в інтересах своєї родини, використавши для цього начальника відділу коммайна Олександра Балановського. Цікаво, що приблизно за рік до передачі в оренду 5 поверху районної лікарні, Білоцерківська РДА, яку на той час очолював Юрій Савчук, виділила понад 1 млн гривень на ремонт цього гінекологічного відділення.  

- Яка позиція керівництва районної лікарні з цього приводу?

- Керівництво районної лікарні, а конкретно керівник Олександр Лопот, на мою думку, сприяв цьому. Він не давав ніяких письмових погоджень, але на нотаріально завіреному договорі, окрім підпису Балановського та Віри Савчук, є і його підпис. Тобто він сприяв злочинній схемі і що називається був «в долі».

- Наскільки відомо, Ви з даного приводу звернулись до правоохоронних органів і вже відкрито кримінальне провадження. Що Вам, як заявнику відомо по справі?

- Так, я, як посадова особа місцевого самоврядування і депутат Білоцерківської районної ради звернувся до керівника Білоцерківської окружної прокуратури Михайла Римара з повідомленням про злочин, після чого було відкрито кримінальне провадження. Слідство проводить Білоцерківське районне управління поліції, а саме слідчий Ігор Ткач. Наскільки мені відомо, вже деякі фігуранти цього кримінального провадження допитані. Я впевнений, що Білоцерківське РУП та Білоцерківська окружна прокуратура вживає усіх заходів і це майно буде повернуто громаді.


- Чи намагались вийти з Вами на контакт або «домовитись» вищезгадані особи, які причетні до цієї історії з доволі сумнівною орендою?

- Особисто ані Балановський, ані Савчук на мене не виходили, натомість на мене вийшов один поважний чоловік, який є депутатом Київської обласної ради. Він чинив на мене тиск та погрожував, відкрито сказавши, що мене будуть бити та виховувати. Зокрема від даної персони були вимоги відізвати заяви, мовляв, вищезгадані люди його товариші чи то поплічники. Також ця людина вказувала на мера Білої Церкви Геннадія Дикого, в контексті того, що я мав би порадитися з ним писати про це чи ні. Адже Юрій Савчук є депутатом обласної ради та заступником Білоцерківського міського голови, і це нібито підриває авторитет як мера так і облради. На це я відповів, що є захисником України, ми маємо захищати жінок і дітей. А якщо ці злочинці, а саме Юрій Савчук та Олександр Балановський, вкрали гінекологічне відділення, то для мене вони - «чорні гінекологи» Білої Церкви.


- Як ставиться до усієї цієї історії депутатський корпус Білоцерківської районної ради? Адже, як ви повідомляли раніше, вищевказані особи нібито розікрали чи не все комунальне майно ще за минулої каденції районної ради.

- Більшість дипкорпусу на моєму боці і я відчуваю їх підтримку. Зокрема мене підтримують тому, що це злочинне угрупування Савчук – Балановський за минулу каденцію районної ради влаштували тотальний «дерибан» комунального майна. Приміром, були продані приміщення на провулку Ковальського,14, Шолом Алейхема,40, а також багато іншого коммайна, яке вони розпродали і зараз перепродають. По цим приміщенням Білоцерківським РУП відкрито кримінальні провадження і я  вимагаю від них лише одного – швидшого розслідування.

А що стосується ЦРЛ, я також письмово звернувся до депутата Верховної ради від політичної сили «Наш край» Сергія Шахова, як до очільника нашої політичної сили, аби він взяв під особистий контроль хід розслідування даного кримінального провадження. Оскільки нардеп Микола Бабенко, якого обирала громада Білої Церкви, на проблему не реагує, ми звертаємось саме до свого народного депутата, котрий, я впевнений, включиться і зробить все, щоб ми повернули комунальне майно громаді. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка