#

Дістався й до Київщини: чого хоче Пальчевський за межами столиці

28.08.2020 08:24
Дістався й до Київщини: чого хоче Пальчевський за межами столиці

До останнього моменту окрім білбордів, які розвісили по всій області, фізичної присутності чергового «нового обличчя» в українській політиці – Андрія Пальчевського – на Київщині не відчувалося. Утім, схоже, його поява тут була неминуча. Про те, на що розраховує цей відверто «ватний» персонаж на землях столичного регіону, розбиралася «Моя Київщина»

Попри наявність головного плацдарму в Києві Андрій Пальчевський останнім часом почав активно розбудовуватися в інших регіонах. Білборди висять по всій Україні, але фізично він за Київ до цього часу в якості політичної фігури не виїжджав. Як розповіли «Моїй Київщині» джерела зі штабу Пальчевського, якщо в Києві його фінансує одіозний забудовник, нардеп від «Опозиційної платформи – За життя» Вадим Столар, то на рівні Київщини (і не тільки) його спонсорує такий собі Ілля Павлюк – вкрай закрита але впливова фігура, яку пов’язують з чорними митними схемами. За оцінкою журналістів, цей персонаж рік тому завів близько 30-40 нардепів до Верховної Ради від фракції «Слуга народу». Чимало з них – з Київщини.

Справа в тому, що коли минулого року на парламентських виборах готувалися списки кандидатів, область було фактично розділено навпіл між двома групами впливу – Ігоря Коломойського та Іллі Павлюка. Подейкують, що за останнім стоїть екс-голова митниці часів Януковича, ексвіце-спікер ВР, комуніст і горе-власник величних наділів землі на Київщині Ігор Калєтнік, а десь далі на обрії височіє тінь олігарха №1 Ріната Ахметова. Він тоді отримав «свою» голову облосередку, нардепа Ольгу Коваль, доньку ексдепутата Київської облради Володимира Коваля. Також туди входять мажоритарники Олександр Горобець, Валерій Колюх, Микола Галушка і Сергій Бунін.

Останній відіграє ключову роль в роботі Пальчевського на Київщині. І розшукує людей для його команди. Дійшло до того, що аби все ж таки завести фракцію в облраду там пішли спроби домовитися з деякими популярними телевізійними ведучими. Наскільки ці перемовини будуть успішними стане зрозуміло згодом. Але шанси потрапити в облраду у «переможців Пальчевського» тануть з кожним днем.

Акуратна, але відверто проросійська риторика Пальчевського, його вміння сподобатися «бабцям Черновецького» (недарма в штабі і в Києві, і в Київській області працюють люди з команди Алли Шлапак – однієї з членів «космічної команди» Черновецького, яка розікрала весь Київ) – все це працює на «латентно-ватний» та пенсійний електорат в Києві. Але за межами Києва Пальчевського майже не знають.

У четвер стало відомо про вояж Пальчевського на Київщину – за один день він побував у Броварах (на будкомбінаті) і в Приірпінні. На фотографіях, де пан Пальчевський демонструє свою команду – жодного відомого обличчя.

«Моя Київщина» довго вдивлялася у світлини. І знайшла таки одного цікавого персонажа в оточенні цього проросійського політика. На фото він – праворуч. Йдеться про такого собі Каріма Ємельяненка.


У 2015 році він балотувався від «Нашого краю» в Київську облраду по округу на Васильківщині, але з тріском програв. Але відомий він не цим. У 2012 році Ємельяненко став керівником Київської обласної дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. І за сприяння білоцерківського нардепа від «Батьківщини» Вадима Івченка безрезультатно «віджимав» усю структуру асоціації у її багаторічного очільника Миколи Фурсенка.

Нащо Пальчевському такий не надто успішний персонаж? Є підозра, що він хоче отримати певний зиск від нього. Як розповідали нам люди, добре знайомі з Ємельяненком, той довгий час, сидячи в Асоціації, займався дрібним «рєшаловом», і знає корумпованих сільських керівників, і, вочевидь, саме цими знайомствами він «торгує».

Загалом, сумнівно, що Пальчевський «взлетить» на Київщині. По-перше, його спонсори-«поводирі» банально не встигнуть вибудувати «сітки» для голосів, як-то вони хочуть зробити в Києві (школа Черновецького нікуди не поділася). По-друге, конкурентів тут за «ватний» електорат – величезна кількість. Це і ОПЗЖ, і «За майбутнє», і «Наш край». Ще можна додати «Партію Шарія», і ніхто нікуди вже не йде. Водночас ставлення проукраїнського сегменту населення до персонажа, який не вилазить з медведчуківських телеканалів, розповідаючи «кашу» з банальностей і російської пропаганди – абсолютно зрозуміле. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький