#

Багатомільйонні борги за газ на Київщині: до чого тут дорогий Jaguar голови Київоблради Старикової

16.11.2018 06:04
Багатомільйонні борги за газ на Київщині: до чого тут дорогий Jaguar голови Київоблради Старикової

14 листопада відбулася позачергова сесія Київської обласної ради, де зібралися депутати для вирішення нагальної проблеми для жителів області напередодні зими – подачі централізованого теплопостачання

Варто відзначити, що новоспеченому голові Київської ОДА вдалося досягнути поставленої цілі, адже депутати продемонстрували повну синхронність у голосуванні майже без обговорення. Основним питанням сесії було погодження договорів реструктуризації заборгованості за спожитий газ та про надання гарантій щодо їх виконання. Зокрема зазначається, що борги перед НАК "Нафтогаз" наразі мають комунальні підприємства Київської обласної ради "Кагарликтепломережа", "Тетіївтепломережа", "Києво-Святошинська тепломережа" та "Переяслав-Хмельницьктепломережа".

Відповідно до прийнятого рішення, Київська облрада виступила гарантом перед НАК "Нафтогаз" щодо погашення боргів, "крім суми заборгованості з різниці в тарифах, погашення якої проводиться за рахунок видатків з державного бюджету".

І тут випливає логічне питання: звідки у тепломереж перелічених регіонів Київщини виникли дані борги? Відповідно до оприлюднених даних "Кагарликтепломережа" має заборгованість у розмірі 352 тис 232 грн, "Тетіївтепломережа" – 1 млн 549 тис 415 грн, "Переяслав-Хмельницьктепломережа" – 2 млн 114 тис грн, а рекордсменом є "Києво-Святошинська тепломережа", яка не сплатила  2 млн 657 тис 426 грн.

Голова обласної ради Ганна Старикова через свою сторінку в соцмережі намагається всіх запевнити, що борги тепломереж області утворилися через відсутність відшкодування коштів з боку держави різниці в тарифах та субсидіях.

Варто нагадати, що у 2017 році тепломережі-боржники стали фігурантами кримінального провадження. Тоді "Батьківщину" підозрювали у організації схеми по виведенню коштів через тепломережі. Зокрема, в СБУ повідомляли, що за отримані незаконно кошти проводилося фінансування протестних акцій з метою посягання на територіальну цілісність України.

У ході розслідування СБУ було встановлено, що сесією Київської обласної ради сьомого скликання від 6 вересня 2016 року № 183-08-VІІ "Про затвердження окремих статутів комунальних підприємств Київської обласної ради та збільшення їх статутних капіталів" прийнято рішення виділити на збільшення статутного капіталу комунальних підприємств "Києво-Святошинська тепломережа", "Кагарликтепломережа", "Тетіївтепломережа", "Переяслав-Хмельницьктепломережа", "Бородянкатепловодопостачання" 35 мільйонів гривень.

Виділені кошти після надходження на рахунки комунальних підприємств переказувалися на рахунки підконтрольні юридичним та фізичним особам-підприємцям, і відтак переводилися у готівку, за рахунок якої начебто здійснюється матеріальне забезпечення акцій протесту з метою зміни меж території України. Для перерахування виділених грошових коштів використовувалися 26 рахунків комунальних підприємств, відкритих в "Ощадбанку".

Печерський райсуд надав СБУ тимчасовий доступ для вивчення інформації про рух грошових коштів на рахунках комунальних підприємств в "Ощадбанку" у рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 110 КК України ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України").

Проте більше інформації щодо розслідування СБУ не оприлюднила. Але варто зазначити, що наразі боржниками перед НАК "Нафтогаз" є саме ті тепломережі, яким було збільшено статутний капітал.

Схоже, представники "Батьківщини" просто знайшли дієвий механізм, як через комунальні заклади, які підконтрольні голові Київської обласної ради Ганні Стариковій, можна вивести, до прикладу, 35 млн грн.

Тільки таким чином можна пояснити неабияке збагачення Ганни Старикової, яка жодного дня не була в бізнесі. Переглядаючи її декларації, починаючи з 2015 року виникає чимало запитань. Наприклад, звідки в неї станом на 2015 рік три квартири, дві з яких перебували на стадії будівництва. А вартість квартири в Ірпені становить трошки більше 100 тисяч гривень. Вже у 2017 році житла в неї не виявилося, а квартиру в Києві вона орендує в Андрія Павлова – колишнього помічника Костянтина Бондарєва. Ця оренда їй обходиться в три тисячі гривень на місяць. Цікаво, у якому стані ця квартира, адже в мережі ми знайшли квартиру вартістю 2400 гривень – всього на 600 менше. Виглядає вона приблизно так:

 

Але сумнівно, що Ганна Віталіївна проживає в таких нетрях. Тим паче, що при цьому в неї є позашляховик Jaguar, який абсолютно їй не по кишені (за 2017 рік вона заробила 376 тисяч гривень, а вартість авто більше 1,6 мільйона).

Таким чином, її доходами повинні займатися правоохоронці. А також питанням боргів за опалення. Адже окрім погашення цих боргів потрібно виявити винних у зникненні величезних сум грошей. Цей факт правоохоронці теж би мали взяти до уваги, але схоже, що ці питання вже давно закрили з потрібними людьми...

Микола Тицький, "Моя Київщина"

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook