#

Довгоочікуване фіаско суміші Дон-Жуана і маркіза де Сада: як поліція зловила злочинця

01.10.2020 08:25
Довгоочікуване фіаско суміші Дон-Жуана і маркіза де Сада: як поліція зловила злочинця

На Київщині затримали 45-річного чоловіка, якого підозрюють у регулярному побитті та знущанні над жінками, переважно з мотивів збагачення. Серійність ганебних вчинків підтвердили  і ті жертви, що постраждали від рук негідника задовго до його недавнього затримання після скоєння насильства у Вишгородському районі. Про це журналісти дізналися під час брифінгу начальника Головного управління Нацполіції у Київській області Андрія Нєбитова

Мистецтву зваблювання нині присвячують свої книги, семінари та лекції тренери -практики пікапу, але окремі прийоми психологічної маніпуляції з протилежною статтю на інтуїтивному рівні були відомі людям ще з кам'янного віку, як і те, що привабливі люди здавна вміли використовувати свою природню красу чи психологічну харизму для влаштування шлюбу за розрахунком…

Пам'ятаєте міркування Остапа Бендера над майбутнім  варіантом працевлаштування: «розпочати кар'єру багатоженця та переїжджати з міста до міста з валізою чергової жінки»?

На відміну від Великого комбінатора, який у спілкуванні з чарівною статтю планував надавати перевагу банальній крадіжці, нещодавно затриманий 45-річний киянин Олексій Волков (працівник фітнес-клубу та дипломований медик, між іншим) здебільшого розлучався з поточними подругами методом психологічного тиску, шантажу та брутального насильства, вимагаючи своєрідні відкупні.

Цікаво, що слідчі про серійність вчинків підозрюваного дізналися вже під час самого слідства з архіву попередніх відкритих кримінальних справ. Сам Волков ніколи не був засудженим, проте декілька разів проходив власне як фігурант у справах, безпосередьо пов'язаних з насильством над жінками.

Загалом, факти насильства між чоловіком та жінкою  одруженими чи тих, хто знаходяться у вільному тимчасовому союзі) досить рідко доходить до суду, не тільки тому, що «милые бранятся- только тешаться» (варіант- «хто каго любіць, той таго і чубіць»), а тому що в ході слідства завжди обмаль свідків насильства, а самі  жертви з остраху не наважуються писати заяви про злочин, а якщо й поскаржились правоохоронцям про насильство над собою, то згодом переважно  забирали свої заяви назад, чому колишні міліціонери не могли не радуватися: ще однією справою буде менше!

 Але часи змінюються і працівники нинішньої нацполіції вже зовсім по-іншому дивиться на подібні злочини.

«Маємо досягнути у нашому суспільстві нульової толерантності до насилля над людьми!»- підсумовуючи факти, зазначив Андрій Нєбитов на брифінгу.

Про те, що занадто ліберальне ставлення до фактів сімейного насильства  й досі панує у нашому суспільстві красномовно свідчить і перший коментар від користувача Ютуба під відео з цього брифінгу: «Зачем пиариться на обычной бытовухе?».

Натомість жінка у другому коментарі зовсім не вважає цю справу звичайною «бытовухою» та цікавиться: чому наша, країна, під тиском європейських партнерів підписавши Стамбульску Конвенцию «Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», досі його не ратифікувала? Нарешті резюмує: «Наша полиция прозрела и стала видеть домашнее насилие. Может даже накажут насильника! А то так бы и прыгали с окна…»

Щодо стрибків з вікон- фраза дописувачки в даному випадку- не метафора, а –відгук  справжніх трагічних фактів 2012 та 2016-го року, безпосередньо пов'язані з колишніми подругами Волкова, про що засвідчив і батько загиблої у 2012 році дівчини- Олександр Бородиня, який, спілкуючись з журналістами відзначив суттєвий контраст між роботою слідчих міліції (Дарницького району 2012-го року) та професіоналізмом у роботі  слідчих зразка 2020-го року, які після випадку у Вишгородському районі вийшли на попередні справи, пов'язані із затриманим.

Отже, тепер про суть останньої пригоди горезвісного Дон-Жуана-насильника.

22 вересня Волков приїхав зі столиці до власного дачного будинку у селі Нижня Дубечня  Вишгородського району разом із молодою жінкою. Там у них сталася сварка, під час якої зловмисник  сильно побив  знайому.

Згодом медики діагностували у потерпілої численні переломи кісток черепу, щелепи, трьох ребер та руки, синці та забійні рани всього тіла. За життя 32-річної переселенки з Донеччини кілька діб боролися лікарі та, на думку Андрія Нєбитова,-  здійснили диво.

Причому, цього дива могло б й не статися, якби насильство тривало й надалі. З'ясувалося, що жіночі крики почув сусід. Незважаючи на пізній час, він почав бити на сполох. Не повіривши чоловіку, який запевняв його, що у них усе гаразд, повідомив про подію у поліцію.

Працівникам Вишгородського відділу поліції вдалося задокументувати злочин, вилучити речові докази та затримати зловмисника у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.  За даним фактом слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України. Затриманому повідомлено про підозру за нанесення тяжких тілесних ушкодження. Суд обрав затриманому запобіжний захід – тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави.

Як зазначив керівник поліції Київщини під час брифінгу, поліцейські встановили, що зловмисник, починаючи з 2012 року, зустрічався з жінками і жорстоко поводився з ними. Є свідчення потерпілих, із якими чоловік мав стосунки, які дають покази щодо його насильницької поведінки відносно них.

Зокрема встановлено, що підозрюваний у соцмережах познайомився з жінкою, 1966 року народження. Коли стосунки у них, так би мовити почали згасати, він приїхав до неї на роботу, забрав і вивіз її у безлюдне місце, де почав жорстоко бити. Втрутилися у ситуацію люди, котрі проїжджали неподалік. За цим було відкрите кримінальне впровадження  за ст. 125 Кримінального кодексу України – і матеріали направлені до суду.

Агресивну поведінку фігуранта підтвердила і жінка  1984 року народження.

За словами Андрія Нєбитова, чоловік одночасно зустрічався з кількома жінками, які за різних обставин перебували в уразливому стані через соціально-побутові проблеми або через стан здоров’я.   Він вимагав у них надуманий борг, бив, погрожував фізичною розправою жінкам та їхнім родичам, погрожував знищити їхнє майно. До правоохоронних органів у свій час вони не зверталися, оскільки боялися за себе, за здоров’я своїх близьких.

Також правоохоронці перевіряють два факти самогубства жінок, які мали зі зловмисником стосунки, про які ми згадували вище.

 У 2012 році 32-річна жінка покінчила життя самогубством -  викинулася з вікна. У 2016 році – подібна трагедія сталася ще з однією жінкою, з якою зустрічався затриманий. 

Раніше ці справи були закриті, оскільки вважалося, що жінки вчинили самогубства за власною ініціативою з невідомих мотивів. Тепер же слідчі мають намір витребувати ці справи і провести розслідування у зв'язку з нововиявленими обставинами, оскільки підозрюють, що чоловік довів їх до самогубств, тож можливо, що згодом звинувачення затриманому може бути перекваліфіковане до більш серйозної статті Карного кодексу- якщо не до вбивства, то до доведення до самогубства….

 На це розраховують й постраждалі- батько загиблої та ще дві молодих жінки, які були присутніми на брифінгу і вже дали свої свідчення слідству щодо попередніх епізодів злочинної діяльності колишнього залицяльника. Всі вони тепер об'єдналися у групу постраждалих від Олексія Волкова і розраховують, що можливо їхнє коло до суду дещо рошириться, оскільки інші постраждалі можуть впізнати свого кривдника за фотографіями,  розміщенними у ЗМІ.

До речі, Олександр Бородиня повідомив такий факт, що люди вже бачили в електронних ЗМІ оголошення від Волкова про намір продати свою дачу у Вишгородському районі….

Цілком можливо, що він розраховує на майстерність адвоката чи планує  згодом, за сприятливих для себе обставин,  залишити Київщину?

Наприкінці брифінгу полковник поліції подякував жителю села Нижня Дубечня Олександру за його небайдужість і вручив йому лист-подяку та пам’ятний подарунок. Також він наголосив, що, саме завдячуючи цій людині, вдалося врятувати життя потерпілої і затримати зловмисника.

А про його вчинок записав у власній сторінці у Фейсбуку:

«Нечувана жорстокість і садизм одного чоловіка та мужність, небайдужість і людяність іншого. Вони сусіди по вулиці, але такі різні».

І на завершення заходу Андрій Нєбитов ще раз повторив тезу, яка відтворює нинішній підхід поліції до подібних справ: «Виховувати у суспільстві нульову толерантність до насильства. Ніколи, ні за яких обставин не замовчувати факти насильства, одразу повідомляти про них поліції». Також він закликав читачок: «Якщо Ви впізнали цього зловмисника і стали його жертвою, потерпали від його побоїв та знущань, звертайтеся до поліції на спецлінію 102, навіть на умовах анонімності!»

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст