#

Медицина в Білій Церкві: цілковите знищення і голий піар

11.02.2022 08:00
Медицина в Білій Церкві: цілковите знищення і голий піар
Фото з місця події

Економія на здоров'ї пацієнтів та зарплатах медиків заради піару та відмиванню бюджетних коштів, так проходить медична реформа в обласних закладах охорони здоров'я в  Білій Церкві. Чому і як закривають лікарні, читайте в статті "Моєй Київщини"

Протягом двох років Біла Церква фактично втратила два важливі лікувальні заклади обласного підпорядкування. За мовчазною згодою міської влади та депутатів обласної ради було закрито обласний протитуберкульозний диспансер.

Із відремонтованої, гарно оснащеної лікарні, хворих перевели в обласний фтізіопульмонологічний центр в Боярці.  Умови перебування в якому бажають кращого. Лише частині медичного персоналу вдалось влаштуватись на роботу за фахом.

Фактично весь південний кущ Київської області залишився без лікарні, до якої було досить зручно доїжджати. Як наслідок значне зростання захворюваності на туберкульоз у відкритій та мультирезистентній формі, смертності від цієї недуги. Але чиновникам, що сидять у Києві, на це байдуже.

Обласний департамент охорони здоров'я поклав око на приміщення Білоцерківського онкодиспансеру. Споруда знаходиться в центрі міста і, скоріш за все, вже знайшлись охочі викупити земельку. Отож обласна рада швиденько ліквідувала диспансер, як юридичну одиницю та перевела його у статус філії обласної лікарні. Завдяки такій схемці буде зручніше продовжувати руйнівні дії. Ви запитаєте, а куди ж переведуть філію? Де будуть лікуватись тисячі людей?

Звичайно вихід знайдено - це будівля  закритого протитуберкульозного диспансеру. Приміщення де десятками років лікували людей з відкритою формою однієї  з найстійкіших хвороб людства! Чи може це бути небезпечним? Ні – кажуть чиновники.  Це робиться  для покращення надання відповідних послуг пацієнтам.

Навколо цієї справи було багато піару. Зокрема депутат Верховної Ради Микола Бабенко, який позиціював себе як захисник онкодиспансеру, присвятив цьому не одну публікацію. В одній із них йдеться, що спільними зусиллями врятовано медичний заклад. Але ж варто називати речі своїми іменами, не врятовано, а відтерміновано знищення. Ситуація загрозлива не тільки для диспансеру, а і для більшості його пацієнтів. 

Керівник Київського обласного онкодиспансеру Алла Арешкович може пишатись собою, адже її попередники не раз хотіли втілити в життя цей задум. Не вдалось, адже в ті часи, на відміну від сьогодення, чиновники, ще зважали на думку пацієнтів та громадськості.

Справжнім знущанням з людей можна назвати ставлення обласної влади до працівників центру Екстреної медичної допомоги.

Через низькі зарплати, відсутність засобів захисту  лікарі "швидкої" в 2020- 2021рр. масово звільнялися з роботи.

Погодьтесь, зарплата в 6500 гривень - це відверте знущання з медиків, які завжди знаходяться на передовій. Крім того, запас ліків у скриньці фельдшера мінімальний. Це копійчані препарати нездатні допомогти у складних випадках.

Однак департамент охорони здоров'я  має своє бачення реформи медичної галузі України: менше працівників, менше затрат. 

В 2021 році в Білій Церкві обласний департамент охорони здоров'я разом з білоцерківськими чиновниками провели феєричну акцію – станції подарували нові реанімобілі. Тепер машини є, а от їздити на них нікому. Адже персонал за рік скоротився на чверть. Окрім того, коли лікарі дізнались про вартість автівок, то в них коси стали дибки. Кожна карета вартувала на сотні тисяч гривень більше від реальної ціни. Лікарі не стали мовчати. Відповідні запити вже направлені до правоохоронних органів, аби перевірити законність таких закупівель.

І на завершення. КНП Київської обласної ради “Київська обласна дитяча лікарня № 2”. Директор - колишній депутат облради Наталія Бігарі. Виявляється цьому закладу чого не вистачає, то піару. Лікарня оголосила тендер на придбання рекламних послуг на суму 1 860 000 гривень. 

Послуги включають радіоролики та відеоролики для Instagram, рекламу на бордах та соцмережах. Це досить кругленька сума, завдяки якій можливо було, наприклад, оновити меблі та білизну. Адже у  відгуках про лікарню постійно прослідковується незадоволення умовами в яких доводиться лікуватись. Крім того, заклад НЕКОМЕРЦІЙНИЙ. Отже, навіщо йому реклама? Може, хтось просто "пилить" бюджет?

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Варвара Дороган
журналіст