#

Ексмер Тетієва Руслан Майструк: нинішньому голові громади пора відкривати другий конверт

14.03.2023 14:36
Ексмер Тетієва Руслан Майструк: нинішньому голові громади пора відкривати другий конверт
Руслан Майструк

«Моя Київщина» поспілкувалася з колишнім очільником Тетіївської ОТГ Русланом Майструком про ситуацію в громаді, а також про питання, які виникають до влади у депутатського корпусу

- Наскільки відомо, зараз в Тетієві спостерігається внутрішній конфлікт на рівні міської ради через звіт діючого Тетіївського міського голови – він мав би бути щорічним, але цього разу його було подано через два роки роботи. Розкажіть про цю історію.

- Фактично ми, депутати, змусили міського голову нарешті прозвітуватися. Адже, ще півроку тому група депутатів написала звернення щодо обов’язкового звіту міського голови та секретаря ради. Півроку нас ігнорували і придумували різні причини. 

Сесія відбулася ще 28 лютого. З поважної причини я був відсутній, але витратив майже 7 годин часу, щоб уважно передивитися її в записі. Цікаво, що на початку сесії міський голова намагався уникнути запису сесії. Лише присутність іншого, запрошеного депутатом відеооператора з камерою, змотивувала міського голову записати та опублікувати відео сесії.

- Що ви можете сказати про звіт та сесію загалом?

- Можу сказати двома словами. Цирк і клоунада.

В результаті семигодинного засідання звіт міського голови і заступників депутати не прийняли. Лише 12 голосів було за, більшою мірою – це депутати, які отримують зарплату з міського бюджету або працюють на підприємствах родини міського голови.

Основні тези звіту були такі: знову винні попередники (здається в когось сильно і надовго заїла платівка), винен ковід (хоча найважча фаза епідемії ковіду була якраз під час останнього року моєї каденції), винна війна ( тут взагалі цікаво, бо бюджет громади за 2022 рік був навіть перевиконаний і чомусь війна не заважала виплачувати лояльним посадовцям премії). Всі ці причини можна узагальнити відомим висловом: поганому танцівнику і яйця заважають.

Для розуміння загальної ситуації я узагальнив бюджет громади за два роки каденції діючого міського голови. За два роки, 2021 та 2022, бюджет громади склав 621,7 млн. грн. Витрати: 63,6 млн. грн. на зарплати чиновників міської ради; 391,1 млн. грн. на освіту; 67,6 млн. грн. на житлово-комунальне господарство (комунальні підприємства КП «Благоустрій», КП «Дібрівка-обрій», КП «Тетіївводоканал», КП «Тетіївтепломережа»); 29,1 млн. грн. на культуру і спорт, 28,68 на соціальний захист; 19,3 млн. грн. медицина; 17,3 млн. грн. економічна діяльність; 1,4 млн. грн. громадський порядок і безпека; 0,4 млн. грн. охорона навколишнього природного середовища. Як бачите на допомогу ЗСУ було майже нічого не виділено.

По факту, весь цей бюджет став бюджетом проїдання. Тому що за два роки на  621,7 млн. грн. було відремонтовано невеликий кусок об’їздної дороги в Тетієві і до того ж не за кошти бюджету громади та куплено 1 сміттєвоз та 1 мікроавтобус для КП «Благоустрій». Ремонт в 3-й школі – це проект з моєї каденції, до якої діюча влада не має жодного відношення і який був профінансований з коштів державної програми «Велике будівництво».

Тобто, громада найняла посадовців і сплатила їм зарплату за два роки в сумі 63,6 млн. грн. для того щоб вони купили 2 одиниці техніки і відремонтували невеликий кусок дороги. Вам потрібні такі чиновники?

- Яка ситуація зі збором податків в громаді?

- У 2020 році в Тетіївській громаді, куди на той момент не увійшли ще цілий ряд населених пунктів, земельний податок з юридичних осіб склав 1 430 133,83 грн. В 2022 році в Тетіївській громаді, яка вже об’єднує весь колишній Тетіївський район сума земельного податку з юридичних осіб зменшилась і склала 1 428 220, 37 грн., хоча повинна була суттєво вирости. То чиї інтереси прийшов захищати діючий міський голова?

Давайте ще додамо до купи знаменитий кіоск біля АТБ, через який не був побудований новий туалет на автостанції, який належить родині міського голови.  Додамо кіоски в парковій зоні, на які були продовжені угоди оренди без проведення аукціонів, які теж за дивним співпадінням належать родині міського голови. Приміщення в бувшому кінотеатрі, яке з різницею в 1 копійку було передано на «аукціоні» підприємству «Агро-Дібрівка», що теж належить родині міського голови. Освітні тендера на харчування в школах та садочках, які виграє родичка міського голови. Чи не забагато співпадінь?

– На вашу думку, чи змогла влада виконати свої обіцянки, які давалися у 2020 році?

- Ви пам’ятаєте, яке шоу влаштовували перед виборами із сміттєзвалищем? Нагадаю, що за техніку про яку домовився О.В. Балагура для власного та синового піару на декілька днів на сміттєзвалищі, в результаті в 2021 році сплатили з міського бюджету у сумі більше 500 тис. грн. Тобто 500 тис. грн. за піар були сплачені із коштів платників податків.

Депутати під час останньої сесії задавали питання міському голові і першому заступнику Кизимишину стосовно причин масової вирубки дерев та подальшої долі деревини. Відповіді фактично не отримали. Але під час свого звіту Кизимишин сказав, що дерева вирубують, бо вони високі і можуть впасти. Як вам аргументація? Тому я подам відповіде депутатське звернення, щоб з’ясувати на якій підставі вирубують дерева, як використовується деревина та скільки дерев та де саме висаджено протягом 2021-2023 років і опублікую для громади відповідь.

Ще одна історія. Під час моєї останньої каденції був виготовлений проект басейну, який міг бути побудований на території школи №3. Я  думаю, що не потрібно когось в громаді переконувати у важливості такого проекту. За останні роки було декілька можливостей у громади, подати даний проект на конкурс, щоб отримати фінансування. Але, за наявною у мене інформацією, жодного разу громада не скористалася такою можливостю. Більше того, під час свого звіту міський голова дозволив собі назвати проект непотрібним. Тепер ви розумієте чому проект басейну не був поданий на конкурс для отримання фінансування?

– Повернемося до звіту міського голови. Яка ваша думка, чи має громада стратегію розвитку?

- В 2019 році, за моєї каденції була розроблена Стратегія громади на 2019-2023 роки, План сталого економічного розвитку до 2030 року, План місцевого економічного розвитку Тетіївської міської ОТГ, План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Тетіївської ОТГ до 2030 року. Ми чітко і послідовно рухалися в напрямку реалізації вищевказаних стратегій та планів. Успішно шукали позабюджетне фінансування. В 2021 році, вже новій команді, потрібно було оновити Стратегію, оскільки доєдналися нові населені пункти. Стратегія досі не оновлена. А якщо немає Стратегії, то куди рухається громада? В нікуди. І це добре зрозуміло із так званого звіту Тетіївського міського голови за 2022 рік і хаотичних та дивних кроків.

Наприклад: на початку 2021 року було ліквідовано Муніципальну варту, а потім в 2022 році створили інспекцію з благоустрою з таким же фінансуванням, але з вужчими повноваженнями. На початку 2021 року було ліквідовано кол-центр, який успішно діяв з початку 2020 року, а тепер створюють новий кол-центр, під назвою 911. Я вже маю сумнів в адекватності міського голови та його команди.

Хочу ще нагадати, що моя команда отримала в 2020 році два гранта на два проєкти (реконструкція центральної частини міста «Старе місто» та реконструкція вуличного освітлення в місті Тетієві) сумарно на 28 млн. грн. Грант –  це кошти, які не потрібно повертати. Досі ці проєкти, ці ж найняті громадою дуже дорогі посадовці не спроміглися реалізувати. Також, після 2020 року не було виграно жодного пристойного гранту хоча б на 100 тис. грн. Громада стрімко котиться вниз за всіма показниками.

І наостанок хочу розповісти притчу про три конверти. Приходить новий керівник. Йому передають три конверти на важкі часи. Відкривати потрібно по черзі. У першому написано: «Вали на попередника», у другому: «Бери відповідальність на себе», у третьому: «Готуй три конверти».

Час вже Тетіївському міському голові відкривати другий конверт і брати відповідальність на себе, щоб не довелося достроково відкривати третій.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст