#

Феодали з Яготина: як екс-заступниця голови РДА влаштувала інформаційну диверсію

17.09.2018 05:02
Феодали з Яготина: як екс-заступниця голови РДА влаштувала інформаційну диверсію

Уже більше року Яготинський район трусить від політичних розбірок. Колишні місцеві чиновники, які у свій час вірою і правдою служили режиму Януковича, усіма способами намагаються повернути собі владу. Не гребуючи і відвертими «підставами» для діючої влади

Раніше наше видання вже розповідало про те, що величезний вплив на політичне життя Яготинського району має так звана «освітянська мафія» - колишні вчителі, які ще мало не з радянських часів «перекваліфікувалися» у місцевих чиновників. І мертвою хваткою тримають район. Однією із ключових персон цього клану, якому в цьому регіоні закони неписані, є Ольга Рудніцька – колишня заступниця голови РДА, яка з часів Януковича примудрилася зберегти посад, вдало уникнувши люстрацію.

За цей час Рудніцька змогла встановити контроль практично над усіма сферами життя району. Навіть колишній голова РДА Олександр Дерунець не зміг уникнути її впливу. Це вилилося у його звільнення восени минулого року і подальше виконання обов’язків голови Рудніцькою. Її керівництво тривало би і довше, але час змінюється і в багатостраждальний район призначають нового голову – Василя Шмигановського.

Зрозуміло, що новий керівник вирішив прибрати скандальних чиновників. Як наслідок, у липні Рудніцьку було звільнено з посади. Але так просто вона не пішла. Вирішивши продемонструвати свою могутність і підставити свого наступника. Помста вийшла досить витонченою: вона «поклала» офіційний інформаційний ресурс райадміністрації. Фактично протягом двох тижнів РДА не могла забезпечувати інформацією район. А оскільки ключ до старого сайту http://www.vlada-yahotyn.gov.ua/ не було знайдено, довелося створювати новий - http://yagotyn.rda.org.ua. Навіть зараз видно, що якщо старий сайт мав державний домен gov, то зараз сайт довелося зареєструвати як org.

Але сайт – це дрібниця. Рудніцька позбавила людей інформації не тільки в Інтернеті. Зі своїм уходом вона також «попросила» піти з посади і єдиного в районі друкаря, який займався випуском районної газети «Яготинські вісті». Цікаво, що друк відбувався у будівлі РДА – у подвалі. В результаті більше знайти в Яготині друкаря не вдалося. Подейкують, не в останню чергу завдяки Рудніцькій. Як розповідають жителі Яготина, колишня чиновниця наполегливо натякнула всім потенційним друкарям, що їм варто працювати будь-де, аби лише не в Яготині. В результаті місцевий випуск не налагоджений досі, а газету доводиться возити аж із Києва.

Свіжий номер видрукований у Києві

Про що свідчать такі дії колишніх чиновників? Хоча б про те, що стара, одіозна, заангажована влада усіляко намагається реваншувати і взяти район під контроль. Враховуючи той факт, що на Яготинщині, де на жаль, давно заправляють «неофеодали», зробити це буде не так вже й складно.

У газеті розшукують друкаря, але в Яготині працювати на цій посаді ніхто не хоче

Навіщо було вирішено вдарити саме по інформ-напрямку? Справа в тому, що район і так інформаційно закритий. Обрізати найпростіші канали інформації – і там можна робити все що забажаєш. З іншого боку, такі дії яскраво показують нездатність нового місцевого керівництва тримати ситуацію під контролем. І допоки ця тенденція не буде ліквідована, про жоден порядок на Яготинщині говорити не варто…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook