#

Голова Медвинської сільської ради Світлана Плаксун: Нам потрібні нові робочі місця, щоб повернути людей

06.11.2019 06:00
Голова Медвинської сільської ради Світлана Плаксун: Нам потрібні нові робочі місця, щоб повернути людей

"Моя Київщина" поспілкувалась із головою Медвинської ОТГ Світланою Пласкун, яка розповіла про проблеми та недоліки, а також плани і перспективи розвитку громади із населенням у майже чотири тисячі осіб

- Як відомо, громада утворилася влітку 2017 року. В неї увійшло 6 сіл - це Медвин, Дібрівка, Побережка, Закутенці, Красногородка та Софійка. Загалом маємо майже 4 тисячі населення. Чи могли б Ви назвати Медвинську громаду успішною наразі і які  були перепони напередодні її створення?

- Перепони були тоді,  коли колишній сільський голова, що відпрацював три каденції до 2015 року і був ініціатором підписання меморандуму про об’єднання громади. Коли меморандум був підписаний і нас нарешті зареєстрували як громаду, почався процес об’єднання. Тоді відбувалися зібрання із селянами і всі були згодні об’єднуватися, але з районної адміністрації йшов певний негатив: людям доносилось, мовляв, якщо ви підете в Медвинську громаду, то не будете обслуговуватися в Богуславській лікарні, не отримаєте певних послуг, та й ще в школі  обіцяли проблеми. Тоді керівництво області сказало тодішній голові районної адміністрації, аби вона не втручалась в процес децентралізації.  

- Які нині в громаді доходи, скільки маєте власних надходжень і звідки?

- Наш річний план становить 29,6 мільйонів, але власних надходжень в нас 12,5 мільйонів. Все решта - субвенції на освіту, лікарню, нову українську школу та розвиток інфраструктури. Наші доходи - це ПДФО, єдиний податок і, в основному, податки за оренду землі. На території нашої громади розташоване товариство "Тасагроцентр" та орендарі ТОВ "Урожай", від яких ми і маємо доходи.

Колись в нас був дуже гарний консервний завод, але зараз він просто стоїть без діла і розвалюється. Проблема в тому, що ми ніяк не можемо витребувати кошти за оренду землі від орендарів цих приміщень - Київської регіонспоживспілки, куди ми постійно пишемо листи. Заборгованість - чимала, адже приміщення заводу в оренді вже близько 10 років, але кошти орендар не сплачує, мотивуючи тим, що він не використовує ці приміщення. Ми підготували позовну заяву до суду, але судовий процес ще не починали, тому що на сьогоднішній день за все треба платити. А як ви розумієте, нам треба розуміти, чи варто і вигідно нам судитися, адже ми можемо попросту потратити гроші і нічого не досягти. Тому тут треба зважити всі за і проти.

- Яка ситуація у Медвині з медичним забезпеченням? Як триває процес із створенням ланки вторинної медицини? Наскільки відомо, Ви ініціювали створення і комунального закладу соціального догляду…

- На території нашої громади із забезпеченням людей медичним обслуговуванням проблем немає. Єдине, що це сільська медицина не такого рівня як в місті. На сьогоднішній день в нас вторинна медицина діє за рахунок філії центральної районної лікарні. Що ж до первинної медицини, в нас є діюча амбулаторія на території с. Побережки, також є 2 діючі ФАПи в селі Дібрівка та Софійка.

У Медвині ми створюємо амбулаторію, в яку увійдуть філія Побережківської амбулаторії і два ФАПи. Наразі ми вже закуповуємо аналізатори, лабораторне обладнання, проводимо ремонти, заміну вікон та дверей. Відносно соціального догляду, тут також проблем немає, адже ми зараз ведемо розрахунки і підраховуємо, чи вигідніше нам відкрити свій комунальний заклад соціального догляду населення, чи зробити філію від Богуслава. В такому закладі, в основному, обслуговуватимуться люди літнього віку, які не в змозі самі себе обслуговувати.

- Як працюють навчальні заклади і чи в повній мірі у школах запроваджено програму "Нова українська школа"?

- У нас діють Медвинський ліцей, Побережківська гімназія та два заклади дошкільної освіти. Програма "Нова українська школа" зараз в процесі, і ми дуже задоволені, тому що зараз ми забезпечуємо дітей новими меблями, мультимедійним обладнанням: комп’ютерами та дошками. Варто також сказати, що в нас школи повністю забезпечені інтернетом.

- А яка ситуація з молоддю, де вона працює та відпочиває?

- В основному молодь їздить працювати в столицю, адже в нас не так багато роботи. Робочі місця є в "Агробогуславщині", але це комбайнери, трактористи тощо. Було б дуже непогано відкрити той непрацюючий консервний завод, що забезпечило б додаткові робочі місця. Тим паче, що Медвин - це село-сад, де є груші, яблука, сливи і горіхи. Всі ці дари природи можна було б пустити на переробку, сушку тощо. Зрозуміло, якщо будуть робочі місця, люди в село повернуться.

А відпочиває молодь в основному в будинку культури, де, зокрема, облаштований тренажерний зал. Наразі там плануємо відкрити ще й молодіжний простір. Робота вже в процесі, ми закупили проектор для показу фільмів. На мою думку, ми маємо створити молодіжну громадську організацію, яка буде цим процесом керувати і самостійно організовувати роботу цього молодіжного простору та дивитися за порядком. Я як голова громади їх у цьому підтримаю. 

Наскільки відомо, у Медвині є загроза закриття Ощадбанку. Чим дирекція фінустанови це аргументує та як збираєтесь вирішувати цю проблему?

- Залишилось одне-єдине сільське відділення Ощадбанку на всіЙ території Богулавського району. В усіх інших селах, де вони були, їх позакривали. Оскільки ми об’єднана громада і плануємо на наступний рік відкрити центр надання адміністративних послуг, ми розуміємо, що Ощадбанк треба зберігати, адже це зручно і доступно для людей. Так, з часом треба буде ставити термінали, через які людина зможе сплачувати за послуги, але на сьогоднішній день людині зручно прийти заплатити комунальні послуги безпосередньо в касу, бо не всі розуміються на онлайн-платежах. Власне тому ми плануємо при Медвинській бібліотеці відкрити курси навчання для людей літнього віку, аби вони навчилися користуватися інтернетом.

З будь-якої ситуації є вихід, але на сьогоднішній день філія Ощадбанку все ж таки ще потрібна. Ми звернулися до Київського керівництва цієї фінустанови, аби вони не закривали відділення і зараз вони це питання вивчають. Справа в тому, що коли минулого року також поставало питання про закриття філії, нам були поставлені умови, щоб наші комунальні служби обслуговувались через Ощадбанк. Ми пішли на їхні умови, зокрема в тому, що повідкривали депозитні рахунки працівників сільської ради саме в цьому банку. Я особисто, хоч мені і не потрібно було, відкрила кредит на 30 тисяч гривень. Їхня умова - щоб було чим більше клієнтів. Тож якщо ми хочемо, щоб в громаді був цей Ощадбанк, треба спільними зусиллями це робити. Можу точно сказати, що ми відстоюватимемо це питання, адже я людина - наполеглива і не можу сидіти склавши руки.  

- З поштовим відділенням також були проблеми, адже його хотіли закрити. Вам також вдалося його відстояти?

- Так, тоді по Київській області спостерігалася певна динаміка щодо закриття поштових відділень. Тут треба сказати, що і питаннями Ощадбанку, і нашої пошти опікувався колишній народний депутат Геннадій Кривошея, до якого я звернулася. Зараз пошта працює так само як і працювала, 5 днів на тиждень, тобто, ситуація - стабільна і все гаразд.

- У Медвинській ОТГ немає відділку поліції, лише дільничний інспектор. Чи впливає це на криміногенну ситуацію та як ви сприймаєте ідею проєкту поліцейської громади?

- Проєкт поліцейські громади дуже на часі, тим паче, що село велике, і воно не одне, тому обов’язково потрібно, щоб наша громада увійшла в цю програму. Поліцейський, який знаходиться в Богуславі, не завжди має можливість оперативно приїхати. Зараз, коли поступає заява, ми її передаємо в район, а поліцейські виїздять на місце і розбираються. А нам необхідно, щоб поліцейський був безпосередньо на місці, тоді і порядку більше буде. Ця програма передбачає знаходження офісу поліцейського на території громади, де він зможе приймати людей, а також автомобіль для об'їзду території. Наразі ми звернулися до обласного управління Нацполіції та подали заявку від громади і чекаємо на рішення. 

- Серед проблем, які відзначають жителі громади – це ставки та їх обміління. Наскільки критична зараз ситуація та яким чином плануєте відновлювати стан водойм?

- В нас багато ставків, але вони дійсно дуже міліють і це пов’язано з екологією. До мене надходять звернення від людей з проханнями почистити ставки, але щоб втручатися в цю діяльність, треба підійти до цієї проблеми з наукової точки зору, залучити фахівців та розробити проєкт. А як відомо, залучення фахівців та розробка проєктів, це значні кошти. Відповідно ми хочемо, щоб обласна рада звернула на нас увагу. Це ж не тільки наша проблема, а й проблема всього району. Тому, на мою думку, тут повинна бути якась загальнодержавна або ж обласна програма. Не можна все перекладати на місцевий бюджет.

Спілкувалася Надія Савчук, "Моя Київщина"

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook