#

Голова Національної поліції України Ігор Клименко: якщо мунварта порушуватиме закон, то поліція реагуватиме жорстко

19.06.2021 14:30
Голова Національної поліції України Ігор Клименко: якщо мунварта порушуватиме закон, то поліція реагуватиме жорстко

Наприкінці травня у Білій Церкві, як вже повідомлялось раніше, відбувся старт масштабного проєкту "Поліцейський – учасник освітнього процесу". 30 ювенальних поліцейських всіх районних управлінь поліції отримали сертифікати про завершення навчання за відповідною програмою на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів. Ця непересічна подія відбулась за участю керівного складу ГУ Нацполіції у Київській області, Київської обласної прокуратури, Київської обласної державної адміністрації

Розуміючи суспільну вагу даного проекту, у заході взяв участь і голова Національної поліції України Ігор Клименко, який розповів про роль поліцейських, місцевої влади, адміністрації школи та батьків в освітньому процесі і вихованні дітей. Однак, користуючись нагодою, журналісти «Моєї Київщини» поспілкувались з Ігорем Клименком на теми, що стосуються роботи поліції Київщини в цілому. Серед основних питань – доцільність збільшення кількості поліції пропорційно кількості населення, роль муніципальної варти та матеріальне забезпечення поліції.

У передмісті Києва за останні роки в рази зросла кількість жителів, а кількість особового складу поліції практично не збільшується і навіть зменшується. Чи можуть громадяни розраховувати на те, що буде збільшена кількість поліції пропорційно кількості населення, аби справлятись із правоохоронними функціями?

Так, ми будемо давати пропозиції міністру внутрішніх справ і голові кабінету міністрів для того, щоб збільшити кількість персоналу національної поліції, в тому числі і ювенальної поліції. Тільки півтори тисячі ювеналів на 15 тисяч шкіл і 4 мільйони дітей – це замало. Що стосується ювенальної превенції, то на кожного працівника навантаження - 8 тисяч дітей в середніх школах по Україні. Тому, ми будемо просити уряд для того, щоб збільшити кількість наших працівників. У той же час хочу зауважити, що збільшення кількості працівників – це бюрократичне завдання, а їх відібрати, навчити, забезпечити і допустити до роботи, це теж великий термін. Тож над цим працюватимемо.    

Як по Київській області регулюється ситуація з забезпеченням патрулів особового складу , адже працівники поліції неофіційно розказують, що не вистачає бензину, запчастин, ремонту авто, а дільничним бракує, приміром, ноутбуків. Наскільки керівництво в курсі цих проблем, і що робиться для того, щоб прості поліцейські не залежали від місцевих бізнесменів, які допомагають, а потім висловлюють якісь свої питання? 

Працівники поліції паливно-мастильними матеріалами забезпечені повністю. Так, дійсно, в нас є брак автомобільного парку, але в той же час національна поліція в межах фінансування періодично здійснює заміну автопарку. Зараз ми звернули увагу на поліцейських офіцерів громади, придбали їм усім новий транспорт. Транспорт патрульної поліції також змінюємо, - мінімум 350 авто на рік. Автомобіль поліцейського працює цілодобово. Тому, через 3-4 роки авто, яке пройшло 500-600 тисяч кілометрів, вже не придатне для подальшого використання. Нажаль, фінансове забезпечення на сьогоднішній день таке, що ми маємо на нього звертати увагу і дуже ретельно планувати нашу роботу на наступний рік. Зокрема, в плані закупівель. Всі поліцейські, які скажімо несуть службу на вулиці, забезпечені формою, всі забезпечені здебільшого паливно-мастильними матеріалами та автотранспортом.  

У Київській області деякі муніципальні варти де факто являються приватними охоронними фірмами та арміями місцевої влади. Що робити жителям, аби захиститись від приватних охоронних фірм, які не захищають громадян, а виконують вказівки і дуже часто незаконні місцевої влади?

Право на застосування сили має виключно національна поліція. Якщо будь-яка муніципальна варта порушує закон, виходить за межі дозволеного і починає дублювати функції національної поліції, то національна поліція реагуватиме достатньо жорстко.

Чи на вашу думку не впливає на ефективність розділення патрульної поліції та простої поліції які дуже часто дублюють свої функції, тим паче, що місцеві керівники поліції не впливають на патрульних поліцейських, бо ті підпорядковуються іншим керівникам. Чи не вважаєте ви перепоною ефективності таке двовладдя в поліції?

У патрульної поліції чітко прописані функції. Скажу так: немає ДАЇ – є патрульна поліція. Всі інші служби і саме патрульна поліція несе службу на наших вулицях і на наших трасах. Тому, тут дубляжу немає, я рахую, ніякого.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка