#

Ґвалтування законів або Як голова Білоцерківської райради Василь Зеленський підставляє президента Зеленського

24.02.2022 08:00
Ґвалтування законів або Як голова Білоцерківської райради Василь Зеленський підставляє президента Зеленського
Два заступника голови були призначені незаконно

Історія з обранням заступників голови Білоцерківської районної ради, про яку всі забули, через майже півтора року отримала продовження. Так, Київський окружний адміністративний суд, своєю ухвалою від 17 січня цього року визнав призначення одразу двох заступників таким, що суперечить чинному законодавству, та зобов’язав районну раду скасувати незаконне рішення. Нагадаємо читачам, як відбувалось не інакше як ґвалтування законів України про місцеве самоврядування на установчій сесії Білоцерківської районної ради 8 скликання у грудні 2020 року.

 

8 грудня 2020 року Білоцерківська районна ТВК скликала першу сесію районної ради восьмого скликання, де оголосила список з 54 депутатів, обраних у багатомандатному виборчому окрузі. Не дивлячись на рішення прийняте на погоджувальній раді про склад лічильної комісії перед голосуванням, з її складу, як стало відомо,вивели представників «Свободи» та «ЄС», натомість ввівши до її складу представників ОПЗЖ і Слуг Народу.

Після обрання голови районної ради він вніс на розгляд сесії проект рішення про обрання двох заступників голови райради, чим знехтував законом України про місцеве самоврядування, який в даному випадку передбачає посаду лише одного. Попри заяви депутатів про незаконність обрання одразу двох заступників голова райради Василь Зеленський все ж провів таємне голосування, яке дало свій результат – посада першого заступника голови районної ради дісталася «батьківщинівцю» Анатолію Чичикалу, а заступника – Володимиру Федорчуку від ОПЗЖ. Після тижневої перерви роботи сесії депутат вгледіли фарс із голосуванням за голову райради та його заступників, тож з самого початку засідання 17 грудня окремі депутати заявили про суттєві порушення регламенту та законів України про місцеве самоврядування в роботі сесії, просили включити до порядку денного питання про переголосування. Про те, усі ці заяви та вимоги були проігноровані головою. Частина депутатів заявила про нелегітимність президії та відповідно незаконність прийнятих рішень 8 грудня, що теж залишилось без уваги з боку голови райради.

Вочевидь новообране керівництво райради мало великі сподівання на те, що прийняті ними незаконні рішення «прокотять», і всі про них швидко забудуть. Проте не так сталося, як гадалося.

Всі «карти» сплутав депутат райради від «Нашого краю» Володимир Бабенко, який звернувся до Київського окружного адмінсуду з позовом про скасування протиправного рішення сесії Білоцерківської районної ради щодо призначення одразу двох заступників голови райради. Розглянувши справу по суті у резолютивній частині ухвали Київський окружний адміністративний суд зазначив: «… судом встановлено, що ані положеннями статті 27 Регламенту Білоцерківської районної ради 7 скликання, ані приписами статті 56 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено можливості обрання кількох посад заступників голови ради в структурі виконавчого апарату районної ради» і своєю ухвалою скасував рішення 8-ї сесії Білоцерківської районної ради 8-го скликання «Про внесення змін до структури апарату районної ради». Отримавши ухвалу суду Бабенко звернувся до Білоцерківської окружної прокуратури з заявою про злочин. В результаті її розгляду Білоцерківським районним управлінням Нацполіції було порушено кримінальну справу за частиною першою статті 364 кримінального кодексу «Зловживання владою або службовим становищем».

Тож виходячи з вищевикладеного, сподівання на «прокотить» не справдились. Рішення про призначення обох заступників таки доведеться скасувати, і, можливо, провести повторне голосування щодо кандидатури заступника голови білоцерківської районної ради. Іншою, не менш важливою, стороною цієї історії є те, що другий заступник голови райради усі півтора роки на посаді фактично незаконно отримував зарплатню та інші грошові винагороди за рахунок державного бюджету. Що ж до того, хто відповість за незаконно прийняте рішення та компенсуватиме збитки завдані державі, то остаточну крапку в цьому питанні поставить суд, після закінчення слідства, яке ще триває.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка