Хто на старті до Бородянської ОТГ: сім претендентів та жорстка боротьба
Уже 23 грудня цього року до Бородянської об’єднаної територіальної громади відбудуться перші вибори депутатів та голови. На новообрану команду чиновників чекає важке завдання – провести вчасно установчу сесію та затвердити бюджет, у відповідності до якого буде жити громада протягом наступного року. Портал "Моя Київщина" проаналізував персони тих, хто вже почав боротися за те, щоб очолити одну з найбільших за площею ОТГ Київщини.
Ні для кого не секрет, що головним політичним гравцем на Бородянщині є чинний народний депутат Ярослав Москаленко, якому важливо зберегти свій вплив на район напередодні парламентських виборів, які відбудуться вже восени наступного року. За словами місцевих еліт, Москаленко опосередковано підтримує кожну політичну силу, аби не залишитися біля "розбитого корита". За інсайдерською інформацією, нардепа з Бородянкою пов’язує не тільки виборчий округ: його рідний дядько, який нещодавно святкував 80-річний ювілей, свого часу керував райрадою.
Залишається відкритим питання, чи опиняться в ОТГ компетентні управлінці, або ж прийдуть малограмотні крикуни на хвилі популізму та критики? Варто зазначити, що більше половини депутатів райради будуть балотуватися до ОТГ. Міні-сенсація цих виборів – діючий голова райради Георгій Єрко не буде йти в ОТГ. За словами наближених до сім’ї Єрків осіб, таке рішення ухвалене для того, аби залишитися в райраді і безперешкодно передати районне майно у власність громади.
Для кожної з партій дані вибори є важливими. Особливо з урахуванням того, що вони відбуваються перед президентськими перегонами. Ця кампанія дає можливість "обкатати" нові політичні технології, а також поновити перед виборами стару-добру сітку для "гречкосійства".
Ключовою посадою будь-якої громади є голова, який в подальшому повинен об’єднати навколо себе депутатську більшість. Про своє бажання очолити громаду заявили семеро кандидатів.
Однією з претендентів на голову громади є 65-річна Людмила Близнюкова, яка очолює Бородянську партійну організацію ВО "Свобода". Варто додати, що близьким для неї є регіон Микуличі-Немішаєве, проте ці населені пункти не ввійшли до складу ОТГ. Вона була депутатом районної ради 6 та 7 скликань, але нічим визначним не запам’яталася. У 2015 році безуспішно балотувалась до Київської обласної ради від ВО "Свобода".
Згідно з поданою декларацією, у сім’ї Близнюкових немає бізнесу та грошових заощаджень, а живуть вони виключно на пенсію. У розпорядженні родини є житловий будинок у селі Микуличі та квартира у смт Немішаєве. Проте у 2011 році сім’я придбала земельну ділянку в селі Майданівка за 12 тис 500 доларів США, а в 2012 році – 0,25 га в Микуличах за 6 тис 250 доларів США.
Новорічним подарунком для родини Близнюкових у 2011 році стало придбання автомобіля Volkswagen Transporter за 10 тис доларів США. А 2013 року подружжя придбало новий автомобіль Hyundai i10, який коштував 14 тис доларів США.
Наступним претендентом на перемогу є 47-річний Сергій Кармазін, депутат Київської обласної ради від фракції "Самопоміч", який обирався по 13 виборчому окрузі (смт Клавдієво-Тарасове, Немішаєве, Бабинці та інші населені пункти). Проте й наразі залишається відкритим питання, яким чином Кармазін став депутатом, адже по тому ж окрузі пройшли Денис Борисенко ("Укроп") та Сергій Федорченко ("БПП"). Як говорять місцеві, Кармазін тоді не мав необхідної кількості голосів, проте через ряд махінацій йому вдалося продертися в КОР. У раді він є головою комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва і торгівлі. До балотування на голову Бородянської ОТГ не має досвіду роботи в органах місцевого самоврядування.
Родина депутата володіє двома будинками та двома земельними ділянками у селах Нове Залісся і Білогородка, дві квартири у Києві, одна з яких на стадії будівництва. Також Кармазін задекларував автомобілі Hyundai ix35, Nissan Note та вантажну ГАЗель. Усі грошові заощадження сім’я Кармазіних тримає у готівці, зокрема мова йде про 127 тис доларів США та 275 тис грн.
Дружина депутата має квітковий бізнес, зокрема інтернет-магазин "Квітляндія". За інформацією сервісу "Дозорро", комунальне підприємство Київської облради "Готово" неодноразово замовляло квіти саме в цьому магазині.
За інформацією місцевих, депутат має бізнес у селі Нове Залісся, де знаходиться деревообробне підприємство "Сузір’я". Поговорюють, що окрім дерева, там незаконно займаються обробкою бурштину. Завдяки наявності впливових друзів у СБУ, його бізнес процвітає та набирає обертів з року в рік.
Ще одним кандидатом на голову Бородянської ОТГ є 36-річний Олександр Ткачук, який представляє "Народний Фронт". У передвиборчий період він постійно фігурує на політичному горизонті, але в "міжсезоння" його майже не чути. Найбільшим досягненням є депутатство у 5 скликанні Бородянської районної ради. Знаючі люди стверджують: за це йому свого часу йому нібито довелося заплатити близько 20 тис доларів США, але інвестицію "відпрацювати" не вдалося.
У 2015 році балотувався на посаду Бородянського селищного голови та в Бородянську районну раду від партії "Конкретних справ" (партія власників мережі будівельних супермаркетів "Епіцентр" Олександра і Галини Герег), проте бажаного результату не досягнув.
Його дружина Світлана Ткачук є начальником відділу ведення Державного реєстру виборців у Бородянській РДА.
У декларації зазначено право власності на квартиру в Бородянці та три земельні ділянки. Також володіє автомобілями ВАЗ 21011 та Volkswagen Transporter. Грошових коштів, ні готівкових, ні на рахунках банків, у родини немає.
Ткачук володіє бізнесом у Бородянці: торгує розливним пивом у магазині на першому поверсі однієї з багатоповерхівків. Але не зовсім зрозуміло, звідки він взяв кошти на квартиру в новобудові та вибори, адже роздрібна торгівля алкоголем є досить сумнівним прикриттям.
Селищний голова Дружні Анатолій Федоренко, якому виповнився 51 рік, також претендує очолити громаду. Наразі він є самовисуванцем, але довкола нього вже почали крутити "хороводи" різні політичні сили. Він очолив село після гучного вбивства попереднього голови. Як кажуть місцеві, при першій каденції Федоренко ще трохи працював, а от при нинішній його активність майже зникла.
З ним пов’язують гучний скандал навколо будівництва дитячого садочка. У вересні 2017 року екс-губернатор Олександр Горган та екс-прокурор Київщини Дмитро Чібісов приїздили в Дружню. Тоді повідомлялося про розкрадання мільйонів гривень бюджетних коштів при зведенні дошкільного закладу. Садочок досі не зданий в експлуатацію, хоча це мало відбутися ще у вересні цього року. Через це жителям Дружні доводиться віддавати своїх дітей у бородянські садочки, які й так переповнені.
Варто додати, що окрім Дружні Анатолій Федоренко має вплив на село Нова Гребля, яким керує його кум Володимир Тонюк. Разом вони намагаються "перетягнути" на свою сторону голову села Пилиповичі Олену Коротку. Це дасть змогу Федоренку розраховувати на більш-менш пристойний результат на виборах.
У декларації чиновника зазначений житловий будинок у Бородянці, чотири земельні ділянки у Дружні та одна у Львівській області. Він володіє автомобілем Hyundai Santa Fe, а в банку зберігає 10 тис доларів США.
Окрім управління селом Федоренко займається бізнесом, зокрема обробляє десятки гектарів землі, будує газову заправку з комплексом відпочинку.
Наталія Новікова, якій у цьому році виповнилося 35 років, буде боротися за посаду голови ОТГ під прапорами "Батьківщини", хоча її кандидатуру було затверджено в останній момент, адже більш досвідчений кандидат від даної партії відмовився від участі в перегонах.
Свого часу Новікова була в.о. директора Бородянської школи №1, а потім очолила відділ освіти Пісківської ОТГ. Хоча стартові позиці "Батьківщини" в області є досить високими, головний електорат біло-сердешних у Бородянській ОТГ знаходиться у Новому Заліссі та Шибеному. Надійні джерела повідомляють, що "Батьківщина" веде перемовини про підтримку Олександра Ткачука з "Народного Фронту" та самовисуванця Федоренка для розтягування голосів.
Згідно з поданою декларацією, у власності сім’ї є житловий будинок та три квартири у Бородянці, сім земельних ділянок. Основним джерелом доходів є заробітна плата та кошти від здачі житла в оренду. Грошових активів та автомобілів не зареєстровано. Чоловік Новікової Максим Палагеча значиться керівником ТОВ "АСКАР ТАУ ІНВЕСТ", статутний капітал якої становить 140 млн грн. Він також буде намагатися потрапити в новостворену ОТГ в якості депутата.
Від "Аграрної партії" на голову громади було висунуто кандидатуру 40-річної Наталії Соболевської, яка є жителькою села Шибене. На виборах 2015 року балотувалась у Бородянську районну раду від партії "Конкретних справ". Раніше працювала бухгалтером в ТОВ "Епіцентр".
Влітку цього року відбувся кардинальний переворот у правлінні партії, тому новому керівництву на найближчих виборах потрібно показувати серйозний результат. За чутками, основна технологія, яку застосують на виборах – "гречка". Для цього партійці зарезервували 5 млн грн, Розрахунок будується таким чином: один голос - одна тисяча гривень.
Фаворитом виборчих перегонів є 43-річний Олександр Сахарук, який на вибори до громади йде від БПП-"Солідарність". Він очолює селищну раду з 2015 року, а до цього більше року був заступником селищного голови. Також був депутатом 6 скликання Бородянської районної ради.
За час своєї кар’єри встиг попрацювати майстром житлового фонду Бородянського ЖКГ, начальником виробничого відділу Бородянської БТІ, начальником відділу землевпорядкування ТОВ "Компанія Мегаполіс", директором КП "Бучанське БТІ" та землевпорядником Микулицької сільської ради.
За даними декларації, сім’я Сахарука має дві квартири, недобудований будинок та сім земельних ділянок. Він не володіє жодним бізнесом, грошовими заощадженнями та транспортними засобами. Місцеві активісти регулярно звинувачують його у розкраданні бюджетних коштів, проте жодної кримінальної справи до суду передано не було.
Вибори до ради ОТГ
Можна виділити кількох кандидатів, які мають пристойні шанси на потрапляння в раду.
Зокрема, у БПП-"Солідарність" найкращі позиції мають Юрій Патока (директор КП БСР "Бородянське УЖКГ"), Віктор Трухан (екс-голова селищної ради), Віталій Остапченко (підприємець), Юлія Титенко (державний реєстратор).
З "Аграрної партії" до оновленої ради ОТГ може потрапити Бат Батов (директор сільськогосподарського підприємства "Колос"), більшість інших кандидатів від цієї партії є "парашутистами".
Є можливість провести свою людину і в "Опоблоку": йдеться про Діану Салахову - начальника видавничо-поліграфічного центру Університету ДФС України, інші ж кандидати вважаються непрохідними.
Традиційно "Самопоміч" висуває своїх кандидатів на всіх округах, але серед них майже немає місцевих. Водночас непогані шанси на потрапляння в раду має Василь Пищик - завідувач відділом Бородянської ЦРЛ.
Найкращі можливості потрапити в раду від "Батьківщини" має Василь Бондар (лікар акушер-гінеколог Бородянської ЦРЛ), проте, зрозуміло, що за рахунок потужної реклами на загальнонаціональному рівні ця політична сила має шанс взяти набагато більше депутатських крісел.
Є шанси і в "радикалів". Зокрема, досить активно працює над тим, щоб потрапити до складу депутатського корпусу Надія Бердник - робітник з благоустрою КП БСР "Бородянське УЖКГ", за сумісництвом, депутат селищної ради.
Читати "Моя Київщина" у Telegram