Хто на старті до Миронівської ОТГ: боротьба між БПП та "Батьківщиною" і "трійця" від "радикалів"
Цієї неділі, 23 грудня, в чотирьох об`єднаних громадах Київщини відбудуться вибори. Серед цих ОТГ є і Миронвська, де боротьба за крісло голови громади обіцяє бути насиченою
Кількість претендентів на посаду голови Миронівської ОТГ б’є рекорди – їх аж 12. Водночас до новоствореної ради своїх кандидатів висунули аж 14 політичних партій. Окрім звичних БПП, «Батькіщини» та «Свободи» можна виділити похід на вибори Громадсько-політичної платформи Надії Савченко попри те, що сама лідерка даної політсили вже більш ніж півроку сидить у СІЗО.
Чи не вперше на виборах до ОТГ Київщини повноцінний список виснув «Народний фронт». Можна також відзначити появу «Руху нових сил Михаїла Саакашвілі», а також локальної партії «Рідне місто», керівником якої є депутат Білоцерківської міської ради Олександр Лівенич. Загалом за місця в нооствореній раді ОТГ будуть боротися 193 кандидати.
За посаду голови ОТГ основна боротьба точитиметься між представниками БПП та «Батьківщини». Представляють їх відповідно діючий мер Миронівки Віталій Савенко та підприємець Юрій Колеснік. Дехто навіть говорить, що усі інші кандидати – технічні персонажі, які виставлені діючим мером.
Віталій Савенко на посаді мера Миронівки перебуває з 2010 року. Тобто, зараз добігає кінця друга його каденція в якості очільника міста. Народився він у Фастові, за освітою – юрист. Роботу починав зі слюсаря, потім тривалий час працював у міліції. Займався і бізнесом – був директором ТОВ «Ольшаниця», але схоже, щось не склалося, оскільки в офіційній біографії наступне місце роботи вказано охоронець. До БПП потрапив після злиття УДАР із силою Петра Порошенка, адже Савенко до цього був представником саме партії Кличка. Савенко не був помічений в якихось особливо гучних подіях. Єдине, що можна відзначити, що йому закидали розтрату державних коштів на ремонтах дороги, оскільки компанії, які виконували роботи, були обрані без відповідних тендерів.
Про представника ВО «Батьківщина» Юрія Колесника відомо небагато. Відомо, що він зареєстрований в Миронівці як ФОП, який займається автомобільними запчастинами. Він не є депутатом міської чи районної ради. Тобто, політика для нього це щось нове. Водночас він є головою Миронівської районної організації "Української спілки ветеранів Афганістану". Більше з відкритих джерел дізнатися про нього не вдалося.
Цікава схема кандидатів на посаду голови ОТГ розігрується «Радикальною партією», які мали б непогані шанси поборотися за крісло голови ОТГ, адже у Миронівці вони мають сильні позиції. Але складається таке враження, що вони свідомо роблять все, аби програти. Так, їхнім кандидатом значиться Віктор Мігітка. За даними Центральної виборчої комісії, він є депутатом Миронівської міськради. Народився 20 серпня 1982 року, живе в Миронівці. Але виявляється, що ще один кандидат від «радикалів» балотується як самовисуванець. Мова йде про Валентину Даниленко, яка числиться у списку кандидатів партії до ради ОТГ. Вона є директором ТОВ «Агросвіт». Для чого «радикали» обрали таку схему на ці вибори – незрозуміло. Адже це може розтягнути голоси їхніх представників і дати прохід комусь іншому. Хоча, розуміючи, як в Київській області люблять йти на усілякі «договорняки», не виключено, що така схема робиться під когось іншого.
Третій кандидат від «радикалів» йде… від "Соціалістичної партії України" – Наталія Околот, яка на сайті Миронівської районної ради значиться депутатом від РПЛ. За даними ЦВК, вона народилася 7 жовтня 1963 року народження, проживає в селі Росава Миронівського району.
По факту, лише один кандидат, який позиціонує себе, як самовичуванець і не має жодної партійної приналежності є приватний пдприємець Наталія Савчук. Вона вже була депутатом Миронівської міської ради минулого скликання, але схоже, вирішила повернутися в місцеву політику.
Інформація про ще п'ять самовисуванців: Серігя Замелюхіна, Валентину Глушко, Романа Дячука, Юлію Волошину і Валентину Ігнатову у відкритих джерелах відсутня.
Читати "Моя Київщина" у Facebook