#

Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

08.12.2017 06:37
Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

24 грудня на Київщині відбудуться чергові вибори до об'єднаних територіальних громад. Чи не найсерйозніша боротьба очікується в Узині, де крім дуелі між двома основними претендентами на пост голови також очікується серйозна партійна бійка за право потрапити до ради Узинський міської громади

Не секрет, що кожна об'єднана громада на Київщині коштує ініціаторами її створення великої купи нервів і часу. Хоча законодавство про створення об'єднаних громад було прийнято Верховною Радою ще в 2015 році, у Київській області протягом тривалого часу владою блокувалися всі спроби місцевих громад зареєструвати власні ОТГ. На Білоцерківщині першим вибити підпис на проведення громади від керівництва Київської ОДА зумів голова сільради Фурсів Микола Фурсенко. В результаті, на виборах в цій ОТГ, які відбулися в кінці жовтня, він впевнено переміг, ставши главою нового об'єднання.

У випадку з Узинською ОТГ заслуга в її створенні, в першу чергу, лежить на мері міста Узин Олександрі Охрименко. Він об'їздив усі села навколо Узина, провів консультації з їх головами, які погодилися об'єднатися «під» неї. Далі була тривала біганина по владних кабінетах, яка завершилася довгоочікуваним підписом Олександра Горгана і оголошенням виборів з боку Центрвиборчкому.

Варто відзначити і позитивну роль в створенні ОТГ народного депутата від БПП Віталія Гудзенка, який лобіював цю тему по депутатській лінії. Не варто забувати, що його сестра Меланія Щербак – є сільським головою Іванівки – одного з найбільших сіл новоспеченої громади. Якби Гудзенко виступав проти блокування об'єднання, його рідна Іванівка точно не увійшла б в дану громаду. Втім, Охрименко зумів знайти відповідні аргументи: і вже 24 грудня на Узинщіні відбудуться перші вибори...

Чи варто говорити, що саме Охріменка, який обіймає посаду міського голови Узина з 2006 року називають фаворитом на майбутніх виборах глави громади? Правда, є у нього конкурент – голова Білоцерківської райради Віктор Гринчук. Колишній «регіонал», а нині представник «Радикальної партії Ляшка», розуміючи, що після оформлення другої об'єднаної громади вплив райради на процеси в Білоцерківському регіоні буде знівельовано, вирішив спробувати підім'яти під себе Узинську ОТГ. За приблизними підрахунками бюджет громади, яка буде складатися крім Узина з 9 сільських рад (Василівської, Йосіпівської, Малоантонівської, Михайлівської, Олійніково-Слобідської, Сухоліської і Тарасівської), складе близько 80-100 мільйонів гривень. Так що Гринчуку є за що поборотися.

Цікаво, що Гринчука підтримують не тільки "радикали", але і "Батьківщина", яка відмовилася від висунення власної кандидатури. Також простежується певна лояльність до чинного голови Білоцерківської райради і з боку "Свободи", яка висунула свого депутата Узинської міськради Ольгу Нерубайську, яка відома тим, що займається продажем в місті тортів. Втім, "солодку" Ольгу навряд чи можна вважати конкурентом Гринчуку.

Якщо говорити про передвиборчі підходи Гринчука, то варто згадати, що на недавніх виборах у Фурсах його підозрювали в брудних схемах. Так, проти Фурсенка виставили його родичку-"клона" Любов Фурсенко. "Клона" запустили і в Узинській громаді. Так, свою кандидатуру висунув однофамілець мера Узина, такий собі Охріменко І.В - студент Білоцерківського аграрного університету. Можливо, це збіг обставин, але ректором цього вузу, де навчається "клон" мера Узина, є однопартієць Гринчука – Анатолій Даниленко – також колишній "регіонал", який, до речі, з 1989 по 1991 рік був народним депутатом Верховної Ради СРСР. І тепер цей комуніст зі стажем, який у 2014 році організовував допомогу в "антимайдані", всіляко допомагає голові райради. Також лояльним до Гринчука називають і керівництво Узинського цукрового заводу.

На главу громади також балотується Олександр Павлик, який представляє "УКРОП". Депутат Білоцерківської райради кількох скликань, є головою земельної комісії, також відомий тим, що керував Білоцерківським районним дорожньо-будівним управлінням. Але, як розповідають, тоді він «докерувалися» до того, що успішне підприємство було доведено до майже повного банкрутства. Цікаво, що "укроповець", згідно з реєстром, очолює Людвінівській первинний осередок "Народної партії". Це правовий нонсенс: згідно із законодавством, кандидат може бути або безпартійним, або членом партії, яка його висуває. У зв'язку з цим, виникає серйозне запитання до Узинської виборчої комісії, яка повинна була б відмовити Павлику в реєстрації.

Що ж до виборів у Раду, то варто відзначити, що в Узині на цих виборах діє партійна "диктатура": балотуються тільки представники політсил, без самовисуванців. Партіями вже зараз ведеться активна скупка: гроші, "гречка", цукор. І куди ж без адмінресурсу. Причому, показово, що займаються цим... "радикали". Справа в тому, що на тлі абсолютної безпорадності і некомпетентності голови Білоцерківської РДА Геннадія Джегура, кермо влади перетягнув на себе згаданий вище Гринчук. Втім, майже ніхто з місцевих жителів на це не реагує. Напевно, тому, що всі вже давно звикли до цього. Ускладнює ситуацію і те, що на поодинокі сигнали порушень законодавства вперто ігнорує місцева поліція.

Також активно готується до виборів "Батьківщина", за яку недавно приїхала в Узин агітувати нардеп Олександра Кужель. Правда, яке відношення має жителька Києва, яка не має ніякого відношення до цього міста, не дуже зрозуміло. Першим номером у списку (а значить майже гарантованим депутатом) "біло-сердечних" став Андрій Письменний (це прізвище по дружині, даний – Козел) – депутат Узинської міськради. Безробітний депутат, за деякими розповідями, займається не дуже чистим бізнесом. Зокрема, деякі з місцевих жителів пов'язують його прізвище з посиленням проблем наркоманії в Узині.

Крім того, активно намагається показати результат свому начальству з Банкової партія БПП. Список очолив син нардепа, місцевого аграрного магната Віталія Гудзенка – Євген. Непогано йде і "Аграрна партія", яка в цілому демонструє непогані результати на виборах ОТГ Київщини. Дана політсила розраховує на відомих людей в своєму списку. Так, першим номером у списку йде Михайло Козачук – директор ПОП "Агрофірма Узинська", який є авторитетним бізнесменом.

Справжньою несподіванкою стала реєстрація на цих виборах "Народного фронту". Подейкують, що поява на політичному горизонті (останній раз НФ як формалізована політсила балотувалася ще восени 2014 року на парламентських виборах) «фронтовиків» пов'язана з певними зв'язками між керівництвом НФ і Узинським цукровим заводом. Нібито робота партії Яценюка-Авакова в Узині курується нардепом від НФ Олександром Присяжнюком і його батьком, екс-главою Київської ОДА часів Януковича Анатолієм Присяжнюком.

Цікавою є і поява Суспільно-Політичної Платформи Надії Савченко, яка останнім часом активно роз'їжджає Київщиною, а також "Соціал-Демократичної партії" Сергія Капліна. Перший номер списку даної політсили Ігор Коча – відомий білоцерківський активіст і юрист.

Не обійшлося і без "ватних" і "напівватніх" проектів. Зокрема, свою фракцію в Узинській раді хоче отримати спадкоємці Партії регіонів - "Опозиційний блок". Також варто виділити появу списку "Розумної сили", яку пов'язують з екс-міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком, який втік до Росії в 2014 році.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: