#

Хто замінить генерал-губернатора Терещука на посаді?

19.04.2019 06:01
Хто замінить генерал-губернатора Терещука на посаді?

Безвідносно до того, хто переможе в неділю, на Київщину очікують серйозні кадрові зміни. «Моя Київщина» проаналізувала деякі можливі варіанти того, хто може зайняти крісло голови Київської ОДА

Кілька днів тому Петро Порошенко під час спілкування зі ЗМІ заявив про зміну кадрової політики при призначенні голів обласних державних адміністрацій. Враховуючи той факт, що він серйозно відстає від Володимира Зеленського, дане рішення з розряду – краще пізно, аніж ніколи. «Ми будемо піднімати (голів ОДА – ред.. )з лідерів об’єднаних громад. Особливо там, де результати виборів є сигналом того, що ми маємо посилити вертикаль», - сказав він.

Насправді уявити собі звільнення Терещука і заміну його на когось з очільників ОТГ, досить складно. За повідомленням джерела з близького оточення генерала Терещука, який опинився у владі на Київщині на особисте прохання Порошенка (який, до речі свого часу своїм президентським указом повернув його до влади, звільнив від люстрації та направив на посаду начальника поліції Києва), він не тримається за посаду. У разі перемоги іншого кандидата, Терещук не буде судитись за посаду з президентом (як свого часу голова Київщини Євген Жовтяк судився з Віктора Ющенком, а тепер екс-голова Полтавської ОДА Валерій Головко судиться з Порошенком), а також все пройде без кумедних заяв на кшталт «одесита» Максима Степанова.

Але кого ж з голів ОТГ може поставити в губернаторське крісло Порошенка? Насправді, враховуючи гальмування процесу створення громад вибір на Київщині – невеликий. Ймовірно, більш відомим є мер досі недооформленої Бучанської ОТГ Анатолій Федорук. Але враховуючи його корупційне реноме, таке призначення було б сприйнято обласною громадою, м’яко кажучи, критично. Головна проблема: голова ОТГ має бути компромісною фігурою для всього регіону, що є вкрай непростою задачею. З-поміж очільників громад в теорії можна було б подумати про Миколу Фурсенка – керівника Фурсівської ОТГ та голови Асоціації сіл і селищ, але все рівно подібні прожекти Порошенка – з області фантастики.

Утім, враховуючи мізерні шанси Порошенка перемогти, то варто пам’ятати, що при приході на посаду кожен президент у будь-якому разі проводить заміну керівників областей. І на Київщині зміни будуть в будь-якому разі.

У фаворита президентської гонки Зеленського команди на Київщині немає взагалі. Він буде змушений орієнтуватись на тих, хто є вже. Тут стає зрозумілою, як тепер виявилось, невипадкова минулорічна активізація нардепа від партії Коломойського УКРОП Віталія Купрія на Київщині, який переїхав у Бучу, але часто їздить всією областю. Зараз він створив групу у Верховній Раді «За Зеленського». Також продовжується активність депутат Київської обласної ради Дениса Борисенка, який є головою секретаріату цієї ж партії Коломойського. Утім, до останнього спостерігається не надто тепле ставлення в команді «Зе»: за нашою інформацією УКРОПівців у Зеленського майже не буде…

Тут важливо враховувати й сили інших гравців. Позиція партії Юлії Тимошенко «Батьківщина», яка має свій кадровий резерв на Київщині, наразі не до кінця зрозуміла: все залежатиме від контактів самої Тимошенко з новим президентом. Представник партії УКРОП Володимир Майбоженко очолював штаб кандидата Тимошенко. Чи відкриє це можливості для переговорів на предмет збереження голови обласної ради Ганни Старикової на посаді та зайняття посади голови Київської ОДА? Це відкрите питання.

У разі неспрацювання першого варіанту та небажання співпраці з боку нового президента, можлива технологія – новий збір підписів в облраді «за Костянтина Бондарєва», як це відбулося в 2016 році. При цьому сценарії партія Тимошенко може спокійно об’єднатись в обласній раді з партією Порошенка для роботи в опозиції проти нового керівництва Київської ОДА та спільного походу на парламентські вибори одним фронтом «проти Зеленського».

Політичний планктон – ренегати УКРОПу, БПП, «Нашого краю». Це клас політичних корупціонерів,  який перепливає до кожної чергової партії влади, може стати основою для партії нового президента. Але це буде означати черговий формат збереження політичних «договорняків» в області, адже кожен політичний флюгер та політичний корупціонер буде іти назустріч новій владі рівно настільки, наскільки нова влада дасть можливість зберегти свої існуючі схеми.

Питання мерів, ОТГ, райрад буде вирішуватись аналогічно – представники нового президента будуть ситуативно залучати до себе усіх бажаючих з метою отримання результату на парламентських виборів в обмін на повне або часткове збереження місцевих «схем»…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook