Ігор Левітас: Я хочу, щоб люди в місті і селі жили хоча б трішки краще
«Моя Київщина» поспілкувалась з екс-секретарем Бориспільської міської ради, а нині кандидатом у депутати по 98 виборчому округу Ігорем Левітасом про його політичні амбіції та діяльність в Борисполі
- Ви вважаєтесь впливовою та авторитетною людиною у бізнесових та політичних колах Борисполя. Тож розкажіть насамперед свою біографію, зокрема політичну.
- Мій трудовий шлях розпочався із робітничих професій. Я був слюсарем, електромонтером, техніком. Згодом став продавцем. Тричі я обирався депутатом Бориспільської міської ради. В 2006 році громада вперше довірила мені представляти її інтереси у Бориспільській міськраді. І відтоді почалася наша спільна щоденна праця заради розвитку та блага кожного мешканця.
У 2013 році за покликом серця разом з побратимами цілодобово чергував на Майдані і був безпосереднім учасником Революції Гідності. Я і зараз на волонтерському фронті продовжую боротьбу за незалежну Україну. З 2014 року за моєї ініціативи діє постійна програма із партійної підтримки військових частин А-1275 морської піхоти, батальйону «Золоті ворота», 36 бригади морської піхоти, 95 окремої автомобільної бригади, 72 окремої механізованої бригади ім. «Чорних запорожців» та підрозділів, що знаходяться в зоні ООС на Сході України. Окрім того четвертий рік поспіль я обіймаю посаду голови правління ГО «Захист».
У 2015 році громада Борисполя втретє довірила мені бути її представником у міській раді. З 2015 по 2016 рік працював секретарем Бориспільської міської ради. Але відверто кажучи, попрацювавши рік на цій посаді, я вирішив піти: надто багато бруду, який несправедливо вилився на мене за цей час. Як мені згодом пояснили: «Це політика». Хоча я не розумію, яка політика може бути на місцях. Але ж комусь це було потрібно…
Попри це я продовжував свою депутатську діяльність та отримав призначення голови регламентної комісії міської ради. Наразі я вирішив йти в депутати ВРУ аби підтримати громаду, адже впевнений, що я зможу чимало зробити для 98 округу.
- Чому ви вирішили балотуватися до ВРУ? Навіщо вам це потрібно?
- На мою думку, старі політики вже себе показали. Треба щось міняти. Щодо так званих нових облич, то вони певно взагалі не знають що це за округ та його потреби. Я маю розуміння що треба, і як треба робити для блага містян і чим допомогти. Це моє кредо…
Я вважаю наш округ одним із найкращих, в мене гарні відносини з усіма жителями. Працював, працюю і буду працювати для нашої громади. Я хочу, щоб люди в місті і селі жили хоча б трішки краще, і це моя скромна мета. Зрозуміло, що усім хорошим не будеш, але більшість людей мене підтримує. А як вже люди проголосують – це їхнє право…
- Як відомо, ви з кінця 80-их років працюєте у Борисполі, і відомі об’єктом вашої підприємницької діяльності – ринком «Центральний», який створювали з нуля. Також ви відомі як людина, що опікується спортом…
- Для людей нашого округу я зробив немало. Чималій кількості людей я допоміг офіційно влаштуватися на роботу. Тільки на ринку, який я свого часу збудував, було створено близько 400 робочих місць.
Та й малозабезпеченим людям я усіляко намагаюсь допомагати. Це я взагалі вважаю не тільки своїм обов’язком, а й обов’язком кожного депутата, адже саме на цю верству населення чомусь найменше звертають увагу.
Що ж до спорту, то ним я опікуюсь не тільки в Борисполі, а й більшістю в Києві, адже товаришую із головою комітету по фізкультурі і спорту Артуром Палатним. Разом ми допомагаємо і морально, і матеріально. Я сам – колишній спортсмен: грав у волейбол у збірній СССР, тому до спорту в мене особливе ставлення. Також допомагаю дітям-інвалідам, адже через деякі особисті речі, я чітко розумію що це таке. Допомагаємо ми спеціальними ліжками та інвалідними візками, приладдям та різними речами.
Окрім усього, протягом 2017-2018 років було виділено 2 мільйона гривень на виконання робіт по благоустрою житлового фонду та прибудинкових територій округу. За цей же час було надано адресної матеріальної допомоги 427 тисяч гривень.
- А як ви, як депутат Бориспільської міської ради, розпоряджаєтесь Вашим депутатським фондом, яка це сума та куди переважно направляєте кошти?
- Виділяється немало-небагато – 1 мільйон гривень. Я ці гроші навіть не отримую, а одразу перераховую на міський ЖКГ №1 і вже він розподіляє на різні потреби по округу. Натомість інші депутати роблять інакше: на ці гроші можуть знайти певну фірму для виконання робіт. Здебільшого фірма, виконавши роботи, зникає. І потім, раптом що, немає з кого спитати. У мене є з кого спитати за кошти, які я перераховую для вирішення побутових та інших питань. Оскільки у мене є власний бізнес, я маю можливість допомагати громаді особистими коштами. Для цього в мене є власний невеликий фонд, передбачений для малозабезпечених категорій населення, пенсіонерів тощо. Приміром, за поточний рік на ці потреби ми виділили 70 тисяч гривень матеріальної допомоги. Мене іноді запитують, мовляв, навіщо це тобі потрібно? Але це для мене як наркотик, від якого важко відмовитися.
- З огляду на те що ви є кандидатом у депутати до парламенту, поговорімо про вашу передвиборчу програму, які законотворчі ініціативи вона передбачає?
- Коли кандидати гарно пишуть програми, це одне, а от гарно робити – це інше. Я звик говорити людською мовою, тому скажу просто - вважаю, що кожен депутат має думати насамперед про проблеми першочергового вирішення. І для мене найнагальніша тема – утеплення будинків, що дасть можливість енергозбереження і відповідно не буде такого тягаря із комунальними платежами. Оскільки я постійно працюю з людьми, то відповідно знаю що їх хвилює в першу чергу. Коли політики обіцяють, що платіжки зроблять нижчими – це не правда. Їх не зроблять нижчими, а якщо навіть і трохи зменшаться тарифи, то люди навряд чи відчують полегшення. Але з іншого боку якщо ми утеплимо будинки і паралельно зробимо ремонти, це буде відчутно для гаманця. Тому це потрібно робити в першу чергу, а вже після вирішення головної проблеми людей - квартплати, можна вирішувати питання з ремонтом доріг, шкіл, садочків тощо. Я маю чітку програму розвитку, яка базується на засадах державності, незалежності та інтересах територіальної громади. У моїй передвиборчій програмі передбачені законопроекти, які відновлять соціальну справедливість. Мова йде про перегляд правил видачі субсидій та перерахунок пенсій для сільських мешканців, що мають у власності нерухомість. Також передбачена соціальна підтримка та гарантії жителям невеликих сіл та міст. Зокрема, мною будуть ініційовані кадрові зміни на прозорих умовах для подолання корупції та кримінальна відповідальність і конфіскація майна хабарників. Також маю намір ініціювати адресні цільові програми з підтримки малого і середнього бізнесу та програму розвитку і зміцнення економічної самостійності громад.
- А в який профільний комітет ви хотіли б увійти, ставши депутатом ВРУ?
- Я б із задоволенням очолив комітет фізкультури, спорту та молоді у Верховній Раді. Це мені ближче до душі, тим паче що цей комітет є одним із найкращих. До речі, зараз його очолює мій хороший товариш Артур Палатний, який підняв його до високого рівня. Всі чудово бачать які високі результати дає наша країна на усіх спортивних змаганнях. І це велика заслуга Артура Палатного.
Читати "Моя Київщина" у Facebook