#

Ілля Діков: Люди мають знати, які перспективи відкриваються перед громадою

25.12.2019 16:05
Ілля Діков: Люди мають знати, які перспективи відкриваються перед громадою

"Моя Київщина" поспілкувалася із міським головою Вишневого про підсумки 2019 року, реформу децентралізації та великі проєкти, які зможе реалізувати громада після створення ОТГ

- Ілле Валерійовичу, до нашого видання нещодавно потрапив проєкт нового адміністративного поділу Київщини. Це остаточно вирішено, що Вишневе об’єднується із Крюківщиною?

- Принаймні саме в такому форматі ми готували документи на створення об’єднаної територіальної громади, зверталися до обласної влади. І в місті, і в селі проходили громадські слухання. Багато вишнівчан та мешканців Крюківщини заздалегідь знали про об’єднання та загалом підтримували наш рух до ОТГ. Зараз ми навіть піднімаємо питання про те, щоби заздалегідь почати публічне обговорення бюджету на 2021-2022 роки, хоча до його прийняття ще досить далеко. Люди мають знати та бачити, які перспективи відкриваються перед громадою, насамперед можливості нового бюджету.

- Ви маєте на увазі той бюджет, який буде у Вишневої ОТГ після реформи децентралізації?

- Так, це на наступні роки. У 2020 рік особливих змін не буде – усе залишається, як і раніше. Місцева влада закриває поточні питання, а щодо реалізації більш витратних програм чи будівництва великих об’єктів ми звертаємося до області та району. А потім усе своїми силами. Але вже зараз можна сказати, що Вишнева об’єднана територіальна громада буде цілком самодостатня у фінансовому плані.

- Судячи з того, що в документах щодо адміністративного поділу Київщини вказано, що тільки податку ПДФО у Вишневому збирають 252 млн грн за рік, із фінансовою самодостатністю точно проблем не буде.

- У майбутньому Вишнева об’єднана територіальна громада буде однією із найпотужніших у Київській області. Більше податків зараз сплачують тільки Біла Церква та Бровари – міста, які за чисельністю населення не можна порівнювати із нашим. Для Крюківщини, яка з нами об’єднується, теж вимальовується непогана перспектива. Але треба заздалегідь визначитися із пріоритетами. Тому я й пропоную громаді розпочинати дискусію, які пріоритети виставити на майбутнє, що треба зробити в першу чергу й так далі.

- А Ви як вважаєте, які проєкти громада могла би виконати в першу чергу?

- Насамперед нам треба закінчити вже розпочате. Впринципі ми й зараз не сидимо склавши руки – у 2019 році вдалося вирішити питання із фінансуванням добудови першої школи. Напевно, це чи не найбільше досягнення року, що минає. ЗОШ №1 – відомий довгобуд Вишневого, новий корпус почали ще в 2006 році (то кидали його, то знову поверталися). Із літа пішло активне фінансування й вже за півроку фактично все завершили. Для введення в експлуатацію залишилися питання тільки з документами. Новий корпус садочку "Яблунька" в авральному темпі добудували за пару місяців відразу після відкриття фінансування. Теж очікуємо відкриття. Відповідно на наступний рік переходять роботи щодо старого корпусу. Це першочергове наше завдання.

Також на 2020 р. є великі плани щодо покращення благоустрою міста. Звісно, фінансування благоустрою вже не має ніякого відношення до районного та обласного бюджету, це повністю зона відповідальності міської влади, але тут усе переплетено. У 2019 році ми змогли облагородити кілька десятків дворів та викласти кілометри тротуарів, зокрема завдяки тому, що бюджети вищих рівнів закрили питання щодо великих проєктів, оплатили абсолютну більшість витрат по школі та дитячому садочку. Сподіваюся, у 2020 році спільними зусиллями зробимо не менше, а вже потім, після створення ОТГ, впораємося й своїми силами.

- Власне, про це і питання – Ви можете сказати, що саме Вишневе зробить, отримавши ресурси та повноваження? Наприклад, багатьох вишнівчан, так само, як і мешканців Крюківщини, цікавить, чи буде шляхопровід через залізничні колії?

- Проєкт шляхопроводу готовий.

- І що це означає?

- Це означає, що міська влада заздалегідь замовила розробку проєктної документації. Вартість будівництва майже 300 млн гривень, термін – 36 місяців. Так само готовий проєкт Палацу культури. Дитячі гуртки та колективи художньої самодіяльності Вишневого давно просять приміщення для занять та виступів. Так само готовий проєкт інклюзивного дитячого садочка. Невеликого (на 30 місць), але там потрібне спеціальне обладнання та облаштування. Звичайно, потреби таких дітей залишаються поза увагою, а всі проблеми перекладаються на плечі їхніх родин. Є також інші не менш важливі для Вишневого проєкти. Сподіваюся, вдасться розпочати хоча би деякі із них у 2020 році завдяки допомозі обласної та районної влади.

А щодо шляхопроводу, про який ви питаєте… Про нього говорили давно, він однозначно потрібен і Вишневому, і Крюківщині. Тисячі мешканців щодня стоять перед шлагбаумом на переїзді, витрачають хвилини, а іноді години свого життя. Але ж ви бачите, що проєкт дуже дорогий, раніше за рахунок міського бюджету ми не могли би збудувати міст, навіть якби десять років поспіль відкладали кошти. Що далі? Будемо вирішувати це питання. Очевидно, що ми не зможемо закрити все й одразу, але в будь-якому випадку всі проєкти соціальної та транспортної інфраструктури Вишневого будуть реалізовані.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: