#

Євгеній Пузатко: Нове керівництво Богуслава зацікавлене в розвитку туризму

22.04.2021 00:28
Євгеній Пузатко: Нове керівництво Богуслава зацікавлене в розвитку туризму

Про історію міста Богуслав, видатних особистостей, пам’ятні місця, розвиток туризму  "Моя Київщина" поспілкувалася з родиною педагогів  Пузатків ,–  Оленою та Євгенієм, – туристичними блогерами, які на власному блозі описують свої подорожі та діляться порадами для інших мандрівників. Маючи досвід як мандрівники, спостерігаючи, як розвиваються у туристичному напрямку інші міста Європи та України, вирішили розвивати свій рідний Богуслав

-Богуслав –  місто, історично пов’язане з імена багатьох визначних особистостей. Розкажіть про це, будь ласка.

-Наш Богуслав - легендарне місто з тисячолітною історією. По віку він старший таких знаменитих туристичних міст України як Львів, Одеса, Вінниця. Місто було засноване  князем Ярославом Мудрим, як фортеця, яка захищала кордони Київської Русі  від кочових племен. У Богуславі отримували натхнення багато відомих письменників:  Марко Вовчок, Шолом Алейхем, Нечуй-Левицький. Ми, жителі Богуслава, вважаємо, що якби не Богуслав, то не було б таких відомих геніальних творів Нечуя-Левицького, як "Кайдашева сім`я", "Старосвітські батюшки та матушки". Адже вони писались з нашої місцевості. Геніально описаний Богуслав з його гомінким ярмарком, навколишні села, наші жителі, наша річка Рось з її гранітними берегами.  Біля Богуслава отримав гетьманство Петро Дорошенко. Богуслав відвідували такі особистості як Богдан Хмельницький та Тарас Шевченко. До речі, у Богуславі народився художник Іван Сошенко, який допоміг викупити Великого Кобзаря з кріпацтва. Тому можна вважати, що Богуслав теж відіграв  значну  роль у біографії Тараса Григоровича. У Богуславі знаходиться єдиний в Україні музей-садиба Марка Вовчка. У найстарішій будівлі міста Богуслава "Кам’яниці", на старовинному верстаті виткали найдовший рушник України, він має довжину 104 м, і кожний відвідувач «Кам’яниці» має можливість побачити цей рушник-рекордсмен і поткати на верстаті.

- Славна історія Богуслава має збирати силу-силенну туристів. Як розвивається туризм у Богуславі та на Богуславщині? Які відомі Вам туристичні маршрути діють на рівні району та області?

-До сьогодні розвивався туризм не дуже добре. Колишня влада на туризм практично не звертала уваги. Було погане фінансування музеїв. Незважаючи на це, було зроблено декілька речей. За нашою ініціативою були встановлені туристичні вказівники та інформаційні стенди, завдяки яким самостійний турист міг легко орієнтуватися у місті і розумів, де що знаходиться. По інформаційній  табличці  можна дізнатись про той чи інший цікавий туристичний об’єкт. У себе на блозі ми рекламуємо туристичні маршрути, де зупинитись у Богуславі, які майстер-класи відвідати. Але сподіваємось на краще, позаяк нове керівництво зацікавлене у розвитку туризму.

У Богуславі ми організували  та розробили декілька туристичних маршрутів, які подобаються туристам з усіх куточків України, та навіть з-за кордону. До перевірених маршрутів про історії Богуслава та його природу  у цьому році добавили кілька маршрутів трохи вужчої тематики. Екскурсія "Богуслав- місто натхнення" де розповідається про історію і цікаві місця Богуслава, знаменитих людей, які надихались Богуславщиною. На маршруті під назвою "Надихайся, заряджайся, Богуслав і гора Тотоха" показуємо  місця сили,  де можна отримати енергетичний заряд – знамениті наші гранітні скелі, пляж  ЯМА,  можна на майстер-класі виткати килим і отримати позитивні емоції на багато днів, відвідати знамениту Тотоху, і зарядитися додатковою енергією. На етнотурі "Візерунки Богуславщини" туристи можуть відвідати різноманітні майстер-класи з тих ремесел, якими славиться Богуслав – гончарство, килимарництво, ткацтво, петриківський та дибинецький розпис. Майстер-класи проводять визнані майстри своєї справи. Також є Патріотичний тур, який розповідає про трагічну історію Медвинської республіки, його розробила активістка Марина Гогуля. Є тур "Стежками Нечуй-Левицького", під час якого гості міста побачать місця, де творив, жив, навчався знаменитий письменник.


-Що, на Вашу думку, треба зробити, аби поліпшити стан справ у туристичній галузі, тісно пов’язаній  з ресторанним, транспортним, готельним бізнесом тощо?

-На нашу думку перше, що потрібно зробити, це створити туристичний відділ чи офіс, який буде займатися суто туризмом, в обов’язки якого буде входити промоція Богуславщини в мережі інтернет, на різноманітних туристичних виставках, серед наших сусідів в Україні. Також інформаційна та правова підтримка туристичних сфер нашого міста,  а це готелі, ресторани, садиби зеленого туризму, проведення для них різноманітних семінарів, шкіл та навчань. Також розробка різномінтних маршрутів, як вело так і пішохідних, створення та проведення різноманітних туристичних подій у місті – фестивалів, пленерів, адже наше місто має величезний потенціал і потрібно його використовувати. Також потрібно збільшити фінансування. Богуслав має 4  музеї,  і на ці музеї лише 5 музейних працівників. З такою кількістю працівників говорити про якийсь розвиток, наукові дослідження не можна.Треба звернути увагу на випуск сувенірної продукції також.

-Чи  відомо Вам про зацікавленість та допомогу туризму місцевої влади, чи, все-таки, галузь тримається на ентузіастах та подвижниках?

Як вже говорилося, попередня влада не була зацікавлена у цьому і туристична галузь трималась на ентузіастах та на тому запасі, який був створений ще за попередніх часів. Але нове керівництво показує зацікавленість, почала розроблятись туристична програма по розвитку Богуслава .

-Як Ви вважаєте,  які видатні історичні особи Київщини  несправедливо забуті та кому мають бути встановлені пам’ятники чи облаштовані пам’ятні місця на Богуславщині?

З цим ситуація досить непогана. У Богуславі та навколішніх селах встановлені пам‘ятники та меморіальні дошки тим історичним особистостям, які народились або жили та працювали в Богуславі. Це – Петро Дорошенко, Іван Сошенко, Тарас Шевченко, Шолом Алейхем, Нечуй-Левицький, Архип Люлька, Ярослав Мудрий, Марко Вовчок. Але є нехороша ситуація. Наприклад, музей знаменитого конструктора Архипа Люльки у с.Саварка у дуже поганому стані, потрібно його підтримати, навести лад. Також потрібно запустити музей Івана Сошенка у Богуславі, організувати музей Нечуя-Левицького у Семигорах, облагородити деякі місця для відпочинку. Роботи дуже багато. Насамкінець, хочу запропонувати  переглянути  за цими посиланнями блог про Сімейні подорожі: http://elenapuzatko.com,  http://ua.elenapuzatko.com та знайти для  кожного подорож до смаку!


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Тетяна Іванчук
письменниця