#

Карантин через коронавірус: як організоване дистанційне навчання на Київщині

23.03.2020 06:00
Карантин через коронавірус: як організоване дистанційне навчання на Київщині

Через коронавірус у школярів та студентів ще, як мінімум, два тижні триватиме карантин. Так, згідно з постановою уряду "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" у навчальних закладах Київської області попередньо на три тижні (у період із 12 березня по 3 квітня) введено карантинний режим. Що означає дана ситуація, та чи може строк карантину бути продовжено, з’ясовувала "Моя Київщина"

Міністерство освіти та науки України видало наказ №406 від 16 березня, відповідно до якого керівникам навчальним закладів потрібно забезпечити виконання освітніх програм, зокрема через організацію дистанційного навчання та у виняткових випадках ущільнити графік освітнього процесу.

У батьків та учнів освітніх закладів столичного регіону виникає чимало питань щодо організації дистанційного навчання. Чи варто розглядати цей карантин як чергові канікули? Відповідь – категоричне ні. Це своєрідний експрес-тест на готовність повноцінно працювати в дистанційому режимі.

Як показує практика, коли виникає вимушена й нагальна потреба дистанційного навчання, на допомогу приходять сучасні технології.

"На Київщині немає шкіл, у яких відсутнє підключення до інтернету. У нас усі школи без винятку мають підключення. Є питання лише щодо високошвидкісного підключення (більше 100 МБ)", - повідомила в.о. очільниці Департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко.

Таким чином, школи мають впоратися із викликом часу, якщо зуміють організувати навчальний процес через онлайн-платформи. Безумовно, те, як відбувається дистанційне навчання, залежить від кожної конкретної школи та вчителя. Але принцип роботи в усіх фактично однаковий На цьому й наголосила Жанна Осипенко: "Школи Київщини організували дистанційне навчання завдяки безкоштовній освітній платформі, інструментам Google, створенню спільнот у Telegram, Viber, розміщенню завдань і відкритих уроків вчителів на сайтах закладів освіти".

Не байдикують удома й учні з особливими освітніми потребами, адже, за словами в.о. директорки Департаменту освіти та науки КОДА, "діти, що перебували на інклюзивному навчанні, мають асистентів учителя, які контактують із батьками та в дистанційному режимі допомагають опановувати програму".

Чимало дискусій триває щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання під час карантину. Але й тут немає підстав для хвилювання. "Підготовка до ЗНО дуже активно триває через дистанційну освіту вчителів та спеціальні курси, які розпочало МОН. Крім того, є багато інших безкоштовних курсів підготовки до ЗНО на таких платформах як Prometheus, Osvitoria", – розповіла Жанна Осипенко. Відтак, учні можуть гарно підготуватися до важливого тестування навіть не виходячи з дому.

«Пробне ЗНО було заплановано на кінець березня, що припадало на час карантину, тому його перенесли на квітень. Щодо основної сесії ЗНО, то її графік проведення встановлює центральний орган – Міністерство освіти та науки України. Чи будуть якісь зміни стане точно відомо після того, як у нас закінчиться карантин", – повідомила в.о. очільниці Департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації.

Також Жанна Осипенко наголосила, що в дистанційному режимі триває також і підготовка до олімпіад: "Працівники нашого Інституту післядипломної освіти, що знаходиться в Білій Церкві, учителі цих дітей, які стали переможцями, плідно працюють, аби продемонструвати хороші результати".

В.о. директорки Департаменту освіти та науки КОДА пояснила, що, користуючись нагальною необхідністю та мобілізацією зусиль, яку дає кризова ситуація, "учителі працюють максимально дистанційно та за гнучким графіком. У закладах освіти організовано чергування, але їхні працівники не повинні щодня ходити на роботу, адже є чіткі вимоги карантину. За таким же принципом усе організовано й у закладах професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти".

Насамкінець згадаємо про 5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби, розповіло Міністерство освіти і науки України разом із Міністерством охорони здоров’я.

Будьте здорові та бережіть себе!

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram