#

Карта змін: як команда Романа Гаха взяла під контроль проблеми Борщагівської громади

22.09.2020 08:00
Карта змін: як команда Романа Гаха взяла під контроль проблеми Борщагівської громади

Кандидат на посаду голови Борщагівської ОТГ від партії "Слуга народу" Роман Гах започаткував цифровий проєкт "Карта змін", який працює досить просто, – будь-хто з жителів громади може вписати проблему в онлайн-карту ОТГ і її візьмуть під контроль

У Борщагівській об’єднаній територіальній громаді запущено новий цікавий проєкт, що отримав назву "Карта змін Борщагівської ОТГ". Суть його така: кожен мешканець Петропавлівської та Софіївської Борщагівок і села Чайки, що тепер становлять єдину громаду, може долучитися до нього та буквально в режимі онлайн поскаржитися на нагальні проблеми або зробити власні пропозиції щодо розвитку території.

Уже перші дні роботи проєкту довели його ефективність в оперативному відслідковуванні та вирішенні тих питань, які найбільше турбують борщагівців. Відтак, цей досвід інтерактивної комунікації з громадою варто наслідувати багатьом ОТГ, адже це дозволяє побачити місцеву проблематику комплексно та з перших вуст. До того ж така форма електронної "книги скарг і пропозицій" надає місцевій владі додаткове розуміння, як краще підійти до розв’язання тих чи інших застарілих комунальних негараздів, причому системно та швидко.


"Карта змін", започаткована кандидатом на посаду голови Борщагівської ОТГ від партії "Слуга народу" Романом Гахом, працює досить просто: будь-хто з жителів громади може доєднатися до проєкту, зареєструвавшись у ньому, та на карті позначити важливі для нього проблеми життєдіяльності цього столичного передмістя. До своєї скарги стурбовані мешканці можуть додавати відповідні відео й фото з конкретними адресами та короткий опис невирішеного питання в розрізі як виборчих округів та населених пунктів, так і безпосередньо вулиць.

Уже перші звернення громадян, які надійшли в проєкт "Карта змін Борщагівської ОТГ", показали найголовнішу проблему громади – відсутність у населених пунктах необхідної кількості державних шкіл і дитсадків. Так, близько 50% уже поданих жителями Петропавлівської та Софіївської Борщагівок скарг стосувалися саме шаленого дефіциту місць в існуючих дитячих садочках і школах із довжелезними чергами в освітні заклади, а в Чайках таке болюче питання взагалі хвилює до 80% людей.

І їх цілком можна зрозуміти, бо три села Борщагівської ОТГ де-факто вже стали одним із "спальних" районів Києва, у якому завдяки активній забудові до 2021 року, за фаховими оцінками, проживатиме вже понад 80 тисяч людей. Тут молодь й активні люди купують житло, паралельно ж у цих нових житлових комплексах спостерігається справжній бейбі-бум. До речі, судячи із надісланих запитів громадян на тему цієї локальної кризи, необхідна чітка стратегія її подолання.

По-перше, необхідно найближчим часом запланувати будівництво нових освітніх закладів, тим більше що це передбачено генпланами та для цього є кошти бюджету об’єднаної громади, що незабаром акумулюватиме більше 800 мільйонів гривень. По-друге, уже існують конкретні плани зацікавити місцевих забудовників, котрі можуть посприяти із покращенням соціальної інфраструктури, бо нинішня влада будівництво необхідних соціальних об’єктів постійно відкладала.

Значна кількість скарг і пропозицій, котрі надійшли на "Карту змін", стосуються також нестачі в ОТГ своєї лікарні, бо в Петропавлівській і Софіївській Борщагівках є лише медичні амбулаторії загальної практики. Є кілька шляхів вирішення цього питання. На першому етапі можливо домогтися розширення можливостей амбулаторій по прийому пацієнтів завдяки надлишків бюджету, благо, що реформа децентралізації цілком дозволяє це робити. А далі необхідно нове будівництво, принаймні поліклініки. І тут, як і у випадку із школами та дитсадками, бюджетні кошти для відповідного соціального об’єкту є.

Як тільки запрацювала "Карта змін Борщагівської ОТГ", стала зрозумілою ще одна велика проблема, яка турбує жителів громади, – це перебої із постачанням води та електрики. А також погане освітлення багатьох вулиць.

Що стосується вуличного освітлення, то тут мешканці громади дали певну оцінку місцевій владі, адже гроші в бюджеті для утримання в нормальному стані вулиць були й до створення об'єднаної громади. Для вирішення цього питання потрібно лише системо проявляти господарські здібності.

Щодо перебоїв з водо- та електропостачанням, то це більш комплексна проблема, викликана зношеністю ще радянських комунікацій, до яких під'єднана Борщагівська ОТГ. Тим не менше, вирішити цю проблему також можливо. Є проєкт будівництва нової підстанції "Західна". Також можна вести переговори про приєднання Борщагівки до столичних мереж електро- та водопостачання.

Але є й менш глобальні проблеми, на яких акцентують увагу місцеві мешканці. Це і благоустрій вулиць та прибудинкових територій, і нестача сміттєвих баків, і дефіцит місць відпочинку, якість доріг тощо.

Є і досить оригінальні скарги. Так мешканці однієї з вулиць просять очистити вулиці від амброзії – бур'яну, який є досить небезпечним алергеном, жителі Софіївської Борщагівки скаржаться на відсутність нічних клубів, та просять владнати цю проблему, а інтелектуали, що мешкають на вулиці Соборній, потребують відкриття шахового клубу.

Отже, завдяки проєкту "Карта змін" можна отримати багато корисної інформації про життя цього передмістя. Причому більшість повідомлених мешканцями проблем можливо вирішити, іноді точково, а іноді – комплексно. І для розуміння цього дійсно допомагає запуск "Карти змін".

"Моя команда тепер відстежує всі наявні проблеми громади в режимі реального часу. І це дозволяє не лише їх оперативно відслідковувати, а й не менш оперативно та більш системно приступати до їхнього розв’язання", - прокоментував ефективність проєкту Роман Гах.

Звісно, усі проблеми одночасно навіть у межах київського передмістя не здатен вирішити жоден інтерактивний проєкт, але "Карта змін Борщагівської ОТГ" може стати гарним взірцем того, як у сучасному технологічному світі можна тримати руку на пульсі життя досить великої та потужної громади.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст