#

Київщина туристична: найцікавіші місця Богуславщини

22.07.2020 08:05
Київщина туристична: найцікавіші місця Богуславщини
Фото з мережі Інтернет

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

Територія Богуславського району здавна була заселена, про це стверджують різні археологічні знахідки, зокрема, римські монети датовані 2 ст. н. е та залишки давньоруського городища XI—XIII ст. Також до слова можна сказати, що місто Богуслав було засноване в 1032 році Київським князем Ярославом Мудрим.

Сам район знаходиться на півдні Київщини та займає 2,6% території області. Цікаво, що Богуславщина розташована у межах Придніпровської височини, через це тут дуже різноманітний рельєф, а саме, зустрічаються часто яри, балки, вимоїни, борозни.

Отже, розглянемо перелік цікавих місць, які можуть зацікавити жителів району, а також туристів з інших населених пунктів.

Відслонення богуславських гранітів

Ця геологічна пам’ятка природи місцевого значення знаходиться в місті Богуслав. Вона являє собою гранітні скелі заввишки до 10 метрів, які виходять по обидва берега річки Росі. Ці відслонення архейського віку, тобто їм більше ніж 2,5 млрд років.


Хедер або «Кам'яниця»

Також знаходиться в місті Богуслав. Вона вважається найстарішою будівлею в місті, та була зведена 1726 році, де спочатку містилася початкова школа для євреїв, після революції слугувала клубом для глухонімих, а на сьогодні є музеєм.


Меморіальний музей-садиба Марка Вовчка

Хто є прихильником творчості Марії Вілінської, яка публікувала свої твори під псевдонімом Марко Вовчок, тому буде цікаво сходити у даний музей, який відкрили  у 1985 році.

Саме в цій будівлі, куди вже тридцять п’ять років пускають відвідувачів, жила письменниця. Сам музей складається з п’яти залів, де виставлені на огляд різні експонати, які пов’язані з Вілінською.

«Місце сили»

У селі Медвин знаходиться гора Тотоха, яка вважається місцем сходження енергетичних потоків землі, які начебто надають людському організму певну «підзарядку». Невідомо, чи це правда, але краєвид з цієї гори красивий.

Також недалеко від цієї гори є пам’ятник, який нагадує усім про трагічні події, що сталися в далекому 1920 році. Саме тоді в селі проголосили Медвинську республіку – повстання проти більшовиків. У жовтні того року кінна армія Будьоного захопила село, спалила майже 600 хат, а напередодні Покрови на околиці села було страчено 80 заручників.

Медвин дуб

У цьому ж селі Медвин варто на власні очі побачити дуб, якому вже 600 років. Дане чудо природи має висоту 25 метрів, а щоб його охопити навкруги потрібно щонайменше четверо людей, адже окружність становить більше ніж шість метрів.

Уже 220 років стоїть в селі Бородані храм, який був збудований з дерева та непогано зберігся до наших днів. Цікавим фактом є те, що церкву збудувати не на пагорбі, яке це зазвичай робили, а в низині.


Садиба Марко Вовчок

Вище ми вже зазначали, що у Богуславі певний період мешкала Марко Вовчок, проте вона також вона мала будинок в селі Хохітва. Він стоїть на правому березі річки Рось. На будинку встановлено меморіальну дошку, але, на жаль, зараз він в аварійному стані.

Храм Іоанна Богослова

У 1884 році збудували з дерева на кам’яній основі храм Іоанна Богослова. Проте є версія, що церква була зведена у 1726 році у Богуславі, а згодом її перенесли у село Розкопанці.

Проте і без цього доля храму була не легка. З 1950 року дерев’яні стіни храму чули не молитви, а розваги молоді, проте з 1960 року танці скінчилися, й церву засипали зерном. Лише У 1990 році храм знову відкрили і в ньому відновилося богослужіння. Цікаво, що там є мироточива ікона - Державна ікона Божої Матері.


Ось такий перелік туристичних місць, які можна відвідати у вільний  від роботи день. Звісно, це не повний список, адже в кожному селі, селищі та місці знайдеться щось цікаве та незвичне, про яке знають тільки місцеві жителі.

Фото з мережі Інтернет.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Єва Басіста
журналістка