#

Київщина туристична: найцікавіші місця Яготинського району

24.06.2020 08:00
Київщина туристична: найцікавіші місця Яготинського району
Пам'ятник героям авіаторам

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

За 115 кілометрів від столиці вже майже п’ятсот років існує місто Яготин, яке об’єднує в одне ціле 42 населенні пункти та утворює район, який має значний економічний потенціал.

На теренах Яготинського району народилося чимало видатних людей, які внесли багато чого у культурний та науковий розвиток нашої країни. Зокрема, родом з Яготинщини є письменники І. Кирій, В. Большак, Д. Гордієнко та літературознавець С. Козуб. Перлиною даного району є Катерина Білокур, яка своїми картинами відома далеко за межами України. Наразі її картини можна побачити у Яготинській картинній галереї. Також родом з Яготинського району є відомий футболіст, а зараз головний тренер збірної України Андрій Шевченко.

Отже, перейдемо до місць, які можна відвідати жителям Яготинщини задля свого розвитку та туристам із сусідніх районів чи навіть областей.

Яготинський державний історичний музей

Якщо почати з міста Яготин, то варто звернути свою увагу на місцевий історичний музей, експозиції якого розташовані в 14 залах, де представлена велика кількість цінних експонатів.


Яготинська картинна галерея

Наступним цікавим місцем, яке варто відвідати у Яготині, є картинна галерея. Варто зазначити, що вона розміщується у двоповерховому кам'яному приміщенні будинку, який є залишком колишнього палацу графа Розумовського та князів Рєпніних в мальовничому парку на березі озера Супій.

У галереї можна побачити на власні очі 250 картин всесвітньо відомих художників, таких як М. Малинка, В.Забашки, С. Шишки та інші. Проте справжньою гордістю є найповніше зібрання робіт народної художниці України Катерини Білокур.


Троїцький собор

Також в місті може здивувати своєю архітектуро Троїцький собор, який має круглу форму. Але, на жаль, відвідувачі можуть роздивитися лише копію храму, бо оригінал був повністю знищений  в 1936 році радянською владою.

Автентична будівля побачила світ в 1800 році та була проєктом відомого архітектора Михайла Львова за фінансової підтримки графа Кирила Розумовського, який тоді володів Яготином.


Яготинський парк імені гетьмана Кирила Розумовського

Є гарним місцем для прогулянки та гарних фото. Його створенню також можна завдячувати Кирилу Розумовському, але більшою мірою його сину – Олексію, який мав пристрасть до ботаніки та поповнював парк екзотичними насадженнями.

Нині в парку можна побачити чималу кількість пам’ятників та натрапити на музей «Флігель Т. Шевченка».


Срібне джерело

У селі Трубівщина є джерело, яке розташоване у Калиновому гаю. З нього витікає надзвичайно чиста вода, яка не псується та, за словами багатьох людей, має цілющі властивості. Хоча перший факт легко пояснити – у воді присутні частинки срібла, яке  має антибактеріальні властивості. Щодо другого твердження - важко щось говорити.


Музей-садиба Катерини Білокур

Починаючи з 1977 року в селі Богданівка було відкрито музей, присвячений видатній художниці Катерині Білокур.

Тут виставлені фотографії художниці, уривки з листів, висловлювань Миколи Бажана, Олеся Гончара та інші. Загалом на огляд виставлено 500 експонатів.

Не можна не згадати, що з 2012 року в селі 9 червня або у найближчі вихідні поводиться всеукраїнський фестиваль народної творчості «Катеринина пісня», присвячений пам'яті Білокур.


Пам'ятник героям авіаторам

Також у селі Богданівка варто відвідати пам'ятник героям авіаторам у виді справжнього військогово літака Су-7БМ на постаменті.


Археологічний музей «Добраничівська стоянка»

У селі Добранічівка на місці розкопок було облаштовано музей, який дає змогу ознайомитися відвідувачам з побутом первісних людей.

Серед експонатів музею можна побачити знаряддя зі шматка бивня мамонта, інструменти з рогів північного оленя, землекопач і лощило з ребер мамонта, проколи з трубчастих кісток дрібних тварин та навіть унікальну статуетку жінки ,зроблену з бурштину.



Читати "Моя Київщина" у Telegram
Єва Басіста
журналістка