#

Київщина туристична: найцікавіші місця Згурівського району

28.07.2020 08:00
Київщина туристична: найцікавіші місця Згурівського району
Фото з мережі Інтернет

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

На крайньому сході Київщини розташувався Згурівський район, територія якого чимало років входила до Полтавської губернії Російської імперії, а до 1648 року перебувала у складі Переяславського староства Польської держави. З сіл, які існували ще тоді, можна назвати Красне, Черевки, Турівку та деякі інші: вони були позначені на картах відомого французького мандрівника Боплана. Проте більшість сіл району утворилися пізніше, або лише в часи радянської влади. Однак, це не означає, що на Згурівщині немає цікавих місць, які варто відвідати.

Згурівський дендропарк

Якщо ви потрапили в Згурівку, то в першу чергу варто відвідати дендропарк. За легендами, його заснував Аркадій Кочубей у 1837 році. Проте достеменно невідомо, хто створив парк, є версія, що це справа рук його сина Петра. Але попри це, парк вражає своїм видовим складом рослин та дерев, які там можна зустріти. Лише варто уявити, що до Другої Світової війни в парку було понад 150 видів та форм деревних рослин, але вже у 1948 році ця цифра зменшилася вдвічі. Також постраждав парк від підтоплення, яке спричинила збудована на Супої дамба цукрокомбінату.

Наразі з висаджених дерев і кущів, збереглося сорок п’ять видів. Декілька років тому загинув чотирьохсотлітній дуб та сосна дивної форми, яка нагадувала тризуб. Але незважаючи на ці прикрі обставини, парк і досі є окрасою Згурівки та має чим здивувати відвідувачів.



Церква Вознесіння Господнього

Знаходиться у селі Вознесенське та має статус щойно виявленої пам'ятки архітектури. Є версія, що храм, який збудований  в 1808 році та є яскравим зразком класицизму, зводили за проєктом відомого італійського архітектора Джакомо Кваренгі. Також поряд була розташована дзвіниця, яка не пережила радянської влади та була зруйнована.

Сьогодні храм знаходиться в гарному стані.


Свято-Миколаївська церква

Ця церква особлива тим, що майже не має зовнішнього декору, але також є прикладом класицизму. Сам храм було збудовано 1790 році коштом графа Іллі Безбородька, в 1832 році церкву було дещо перебудовано, тому він набув деяких рис ампіру, для якого характерною ознакою є прагнення до строгої величі, помпезності та холодної елегантності.


Храм на честь Покрова Пресвятої Богородиці

З 1901 по 1902 роки в селі Жуківка за проєктом Миколи Дмитрашко-Райчова, який був державним діячем, будувалася ця духовна пам’ятка архітектури. Проте недовго церква стояла у своєму первоначальному вигляді: під час приходу радянської влади з храму було скинуто бані, які до цього часу не відреставрували.


Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Розташована в селі Мала Березанка, яке створили біглі козаки приблизно в другій половині XVI століття. Цікаво, що село згадується на картах Боплана ще у 1639 році.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована з дерева  в кінці XVII ст та є унікальною.


Храм на честь Успіння Божої Матері

У селі Стара Оржиця даний храм був збудований наприкінці XVIII століття та зазнав сильної деформації під час радянських часів. Тоді до церкви приробили додаткові прибудови, а баню розібрали. Храм сьогодні перебуває в доброму стані, адже зазнав дві реставрації.


Павичі та золоті рибки

У селі Усівка на території Свято-Духівської дерев'яної церкви можна побачити павичів, які живуть у вольєрах та золотих рибок в декоративному ставку. Також недалеко від церкви є ресторан з гостьовими будиночками, на території якого розташована чимала кількість скульптур.

Звісно, це далеко не повний перелік цікавих місць, які є в Згурівському районі, але які точно варто відвідати.

Фото з відкритих джерел

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Єва Басіста
журналістка