#

Коли закон не заважає: як неподалік від Білої Церкви прописатися під парканом аеропорту

14.01.2020 06:00
Коли закон не заважає: як неподалік від Білої Церкви прописатися під парканом аеропорту

Про те, як продовжує розширятися незаконне котеджне містечко біля найбільшого міста Київщини, та як цьому процесу усіляко допомагають місцеві чиновники, читайте в матеріалі «Моя Київщина»

Котеджне містечко «Хуторок», яке ділки незаконно зводять поблизу села Фурси Білоцерківського району, продовжує вабити пропозиціями до вигідного капіталовкладення у власний будинок за межами міста. Це притому, що з часу його заснування тільки ледачий не говорив про сумнівну законність виділення земельних ділянок під садівництво і городництво. Тим паче, що зводять там не садові будиночки, призначені для використання у літній період, а повноцінні котеджні. Ще один вкрай неприємний нюанс: територія садового товариства знаходиться майже впритул злітної смуги Білоцерківського вантажно-авіаційного комплексу (БВАК). Себто до аеропорту, якому скоро можуть дати статус міжнародного.

Ані дискусії між білоцерківськими і фурсівськими посадовцями, ані інформаційні скандали не зарадили. Любителі заміського життя, купивши привабливу за ціною нерухомість (хай і в забрудненому авіаційним паливом місці), утворили ціле містечко. А нещодавно «хуторянці» пішли далі – забажали прописатися у своїх оселях. І, з огляду на зміни в законі, які дають можливість змінити призначення садового будиночка на житловий, це справді стало можливим. Можливим, але з одним нюансом – якщо ці будинки, згідно з будівельними нормами, є придатними до проживання та переведені у житловий фонд. Тож, аби отримати прописку, жителі «Хуторка» подали до суду і таки отримали прихильність Феміди, але, разом з тим не надто поспішають переводити свої квадратні метри до житлового фонду. Люди усвідомлюють, що в разі потреби вони не зможуть продати свій будинок, бо ж земля на якій розташований «Городок-Хуторок», була відведена саме для садівництва і городництва. Змінити ж цільове призначення цих земельних ділянок неможливо, тому що вони знаходяться в зоні безпеки злітної смуги БВАК. 

Схоже, «Хуторок» намуляв очі і депутатам Фурсівської ОТГ, а також деяким активістам, які тільки зараз вирішили оприлюднити деякі фінансові документи. І ось що вийшло: у 2019 році на Фурсівську ОТГ було спрямовано державні субвенції на суму 6 мільйонів 199 тисяч гривень. Цільове призначення коштів – на капітальний ремонт дорожнього покриття низки вулиць. Але не самої громади, а того самого садового товариства. Вийшла сума вдвічі більше, ніж на всю Фурсівську ОТГ у 2018 році.  Це при тому, що «Хуторок» на даний час не входить до складу Фурсівської громади.  У субвенціях же чітко зазначено, що ремонт буде проводитися на вулицях села Фурси.

Іншими словами, садове товариство «Городок–Хуторок» будує дороги за державні кошти. Цікаво, що мешканці ОТГ цими дорогами користуватись не будуть, але оскільки де-юре дороги знаходяться на території села Фурси, то їх обслуговування і ремонт ляже на плечі Фурсівської громади.

Варто зазначити, що голова Фурсівської ОТГ Микола Фурсенко  ще декілька років тому говорив про незаконність виділення земельних ділянок для садового кооперативу та не давав дозволів на його будівництво. Проте наразі позиція очільника громади змінилася: напередодні Микола Фурсенко таки підписав розпорядження про реєстрацію за місцем проживання осіб, хоча знав, що законних підстав прописувати людей саме у садові будиночки не має. Тим паче, з цього приводу були направлені запити до Міністерства юстиції, і на момент підписання розпорядження відповіді отримані не були.  Але це не завадило Миколі Фурсенку включити питання прописки за рішенням суду до порядку денного засідання  виконкому, яке відбулося через три дні після того, як він видав та зареєстрував своє розпорядження. Як не дивно, юридичний відділ Фурсівської ради не подав апеляцію на суперечливе рішення суду, мотивуючи тим, мовляв, хоча це і незаконно, але йти проти потенційних мешканців громади не годиться.

Не дивно, що чимала частина депутатів та місцевих активістів вкотре вказує на те, що виконавча влада приймає тільки ті рішення, які влаштовують її, а засідання сесій і усіляких комісій проводяться для проформи. Не мовчать і про те, що місцева влада заводить своїх людей на ключові посади, іноді порушуючи чинне законодавство, а невигідних просто звільняє.

Також цілком ймовірно, що певні депутатські групи створюють собі своєрідний «плацдарм» напередодні майбутніх виборів до Фурсівської ОТГ та намагаються збільшити кількість своїх прихильників за рахунок мешканців «Городок-Хуторок», які, будучи приписаними у Фурсах, зможуть додати певну кількість потрібних  голосів.

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook