#

Краще в лісі або в полі: Про ідею влади ведення уроків надворі

01.09.2020 14:15
Краще в лісі або в полі: Про ідею влади ведення уроків надворі
З освітою нема ради на Київщині

У Київській ОДА розповіли, як вони боротимуться з коронавірусом в школах. Вийшло абсурдно, але не смішно…

Карантин став викликом для всього нашого  суспільства,  а особливо, для  української системи освіти. Як не прикро, але МОН довелося визнати, що вітчизняні навчальні заклади були не готові до запровадження дистанційного навчання  тоді, як закордоном перехід на дистанційну  форму освіти не став для дітей великим стресом. Там доволі швидко школи зуміли освоїти методи проведення навчання в онлайн-режимі. Ми й у цьому, як у багато дечому,  відстаємо від усього  цивілізованого світу, де й до запровадження карантину навчання було досить комп’ютеризованим.

Існують, звичайно, проблеми з наймолодшими учнями як у нас, так і закордоном, бо просто нереально працюючим батькам самим навчати малят читати та писати. Не вирішено як слід і питання з випускниками. Заборонити свято прощання зі школою – заборонили, але альтернативи поки що нема, хоча всі розуміють, наскільки важлива ця подія для випускників. З іншого боку – потяг вже пішов, а більшість випускників  або пішла працювати, або вже сьогодні, 1 вересня, стали повноцінними студентами.

Варто зауважити, що  в Італії, наприклад, навчальний рік  почнеться лише з 14 вересня – тихо і буденно без гучних перших дзвоників. В Іспанії до школи будуть ходити лише діти до 14 років. Всі решта, тобто діти, які самостійно вміють користуватися гаджетами на навчальними програмами, будуть   навчатися  онлайн. Але, судячи з останніх новин, наближається друга хвиля пандемії в Європі, тому можливі корегування та зміни.

Київська обласна влада ж займається різноманітними фантазіями. Нещодавно на брифінгу голова Київської ОДА Василь Володін заявив про можливість проведення шкільних уроків надворі. Як саме це уявляє пан Володін – достеменно невідомо. Бо це ж не одноразова акція, як от прибудинкові збори  незадоволених жильців чи виїздна сесія депутатів на природі. Навчання на вулиці зараз видається смішною профанацію. Сьогодні на вулиці - +33 градуси в тіні. Але ж тінь – не усюди. До чого призведе реалізація новел Володіна? Хіба що до того, що діти повернуться додому з сонячними ударами. Чудова ідея…

Загалом, ця голослівна заява не підкріплена нічим, окрім як бажанням пропіаритися. Нема ані критих павільйонів, ані  інших  приміщень, де б діти змогли сховатися на випадок дощу, вітру, не кажучи вже про сніг та мороз.

Ще один момент. За словами Василя Володіна школи  в області  забезпечені  засобами індивідуального  захисту на 93%. Повіримо на слово. Але за вимогами  дирекцій шкіл,  озвученими батькам перед початком навчального року, у дітей мають бути з собою – тобто, куплені за кошти батьків, 3-4 змінні маски на день, бажано гумові рукавички, антисептичні серветки, маленька індивідуальна пляшечка з дезінфікуючим розчином. То про яке саме забезпечення йде мова? Про  дезинфікуючий розчин у класі? Чи про апарат для температурного  скринінгу? Бо рідкі миючі засоби, паперові рушники, туалетний папір і до карантину мали бути в кожному класі і переважно закуплені за гроші батьків з так званих фондів класу чи школи. Маску необхідно міняти кожні 3-4 години. Є великий сумнів щодо того, як проконтролюють цей інтервал молодші діти без постійного нагадування.

Карантин поставив  багато  запитань, на які влада не має відповідей. В результаті ми отримуємо абсурдні відповіді чиновників, від яких просто хочеться взятися за голову…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Тетяна Іванчук
письменниця