#

Операція "Реванш": чому Зеленський вирішив призначити на посаду голови Київської ОДА російського агента

27.06.2019 06:02
Операція "Реванш": чому Зеленський вирішив призначити на посаду голови Київської ОДА російського агента

Учора на посаду голови Київської обласної державної адміністрації Кабмін висунув кандидатуру Михайла Бно-Айріяна. Яка інформація відома про майбутнього очільника області, та що його призначення може принести регіону, розбиралася "Моя Київщина"

Прогнозів щодо того, хто ж змінить на посаді генерал-губернатора Терещука, не робив хіба що лінивий. Ще з часів президентських виборів з язиків небайдужих не сходять розмови про ймовірних кандидатів на посаду очільника Київської області. Його крісло пророкували й скандальному доценту кафедри політичних наук КНУ ім. Шевченка, помічнику підозрюваного в організації побиття студентів на Майдані Володимира Сівковича Валерію Колюху, й голові Києво-Святошинської РДА, близькій до нардепа Артура Палатного Мирославі Смірновій, й колишньому міському голові Ірпеня Володимиру Карплюку. Та зрештою стало відомо, що на засідання уряду від Адміністрації Президента внесена кандидатура Михайла Бно-Айріяна. Говорити про те, що це подання було неочікуваним, навряд чи можна. Про можливе призначення писав депутат облради Іван Ступак ще до звільнення Терещука.

Що ж відомо про майбутнього голову Київської ОДА? Михайлу Бно-Айріяну - 35 років. Він народився у Баку. Вищу освіту здобув у Київському національному університеті ім. Шевченка за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини", а потім ще два роки навчався у Московському державному інституті міжнародних відносин, де отримав диплом МВА за спеціальністю "Міжнародний нафтогазовий бізнес" (для довідки - це одна з найбільш закритих спеціальностей в, так званому, МГІМО, і, кажуть, що потрапити туди можна лише за сприяння російських спецслужб). Певний час працював журналістом, а у 2009-2011 роках займав посаду секретаря посольства України в Росії (послом тоді був Костянтин Грищенко, з яким пан Бно-Айріян ще багато попрацює), відповідав за питання двостороннього співробітництва у сфері паливно-енергетичного комплексу.

Пізніше, за часів Януковича, майбутній голова Київської ОДА став радником міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка. Залишився з ним він і після того, як його підвищили до віце-прем'єра, аж поки той не пішов з уряду Азарова після Революції гідності. Робота на одного з найбільш одіозних персонажів за часів Януковича, якого пов'язували з групою "газовиків" і, особисто, з тодішнім головою Адміністрації президента -  Сергієм Льовочкіним, і Юрієм Бойком, (на якого багато років працює донька Грищенка) а також з російськими спецслужбами (Грищенко не лише близький товариш голови МЗС Росії Сергія Лаврова, але й неодноразово виступав проти європейського курсу України), абсолютно не завадила Бно-Айріяну у 2015-2016 роках очолювати Департамент стратегічного планування та європейської інтеграції в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. А у 2016 році він брав участь у конкурсі на посаду голови Житомирської обласної держадміністрації, але програв його. Після цього працював у державному підприємстві "НЕК "Укренерго" – спочатку був директором з комунікацій та міжнародного співробітництва підприємства, а згодом зайняв посаду заступника директора. Враховуючи інтереси "газовиків", можна бути впевненим - Бно-Айріян потрапив туди виключно "випадоково".

Тепер же Михайло Бно-Айріян взяв курс на КОДА. І, як бачимо, успішно. У майбутнього губернатора області – цікаве резюме, до списку його компетенцій входять і ґрунтовні знання щодо функціонування гірничо-металургійного та паливноенергетичного комплексу, і розуміння роботи системи охорони здоров’я  (та що немаловажливо – особисті контакти в цій сфері), і володіння PR-технологіями, і розуміння процесу підготовки та прийняття рішень Уряду, роботи Кабінету Міністрів, і навіть особистий контакт з керівниками 86 найбільших підприємств України. Вочевидь, пан Бно-Айріян прискіпливо записував особисті контакти кожного директора, з яким йому вдавалося познайомитися - так, мабуть, його навчили працювати в Росії, де він провів стільки років...

Попри вдавану новизну і відсутність досвіду в політиці, і навіть, незважаючи на те, що він - "варяг" (хоча й має чималий шмат землі у Броварському районі), Бно-Айріян зможе легко знайти спільну мову зі старими "елітами" області. В першу чергу, завдяки тому, що за ним стоїть Сергій Льовочкін і Юрій Бойко, які традиційно мають серйозні позиції на Київщині. І до того ж, завдяки колишньому одногрупнику – Дмитру Разумкову, який зараз є головою партії "Слуга народу", і з яким вони разом навчались в Інституті міжнародних відносин. Розумков, у свою чергу, теж має стосунок до Льовочкіна (він був радником Сергія Ларіна, який, як відомо, є соратником колишнього голови Адміністрації президента).

Таким чином, можна спрогнозувати, що ключовою фігурою в області вчергове стане "права рука" Льовочкіна, екс-голова Київської облради часів Януковича – Олександр Качний. В такому разі, в апараті, з якого роками вичищали "регіоналів", знову засядуть їх люди. Людина Льовочкіна на чолі Київщини – це додаткове свідчення того, що один із активів олігарха Дмитра Фірташа, щодо якого Верховний суд Австрії ухвалив рішення про екстрадицію – "Київоблгаз" - залишиться в руках його соратників-"газовиків". Хоча з цим можуть виникнути проблеми. Подейкують, що забрати його собі спробує і Віктор Медведчук.

Також, враховуючи спеціалізовану освіту кандидата з Москви, яка стосується нафтогазової сфери, варто очікувати і налагодження зв'язків з Ярославом Москаленком, якого називають одним із співвласників "Контініуму", до складу якого входить мережа АЗС WOG...

Євгенія Любомирська, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook