#

Член Партії політики Путіна: хто очолив охорону здоров'я на Київщині

22.01.2020 06:00
Член Партії політики Путіна: хто очолив охорону здоров'я на Київщині

У грудні минулого року, так би мовити, під ялинку, Департамент охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації отримав нового очільника в особі Максима Іонова. Про те хто став новообраним головою, і чому до його політичного бекграунду виникає чимало питань, розбирався інформаційний портал "Моя Київщина"

Але все ж таки почнемо з окреслення основних завдань Департаменту, виконання яких відслідковуватиме новий керівник: нормативне забезпечення жителів столичного регіону медико-санітарною допомогою; здійснення заходів, спрямованих на запобігання інфекційних захворювань, епідемій і їх ліквідацію; а також дотримання нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров’я, вимог Державної фармакопеї, стандартів медичного обслуговування, медичних матеріалів і технологій. Крім цього, очільник Департаменту контролює роботу органів медико-соціальної експертизи, закладів судово-медичної та судово-психіатричної експертизи. І авжеж - проведення медреформи.

Ексголова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян у серпні 2019 року призначив тимчасово виконуючим обов'язки керівника Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Ірину Лоскутову, але конкурс на призначення повноцінного очільника даного напрямку провести не встиг.

Водночас Бно-Айріян наприкінці серпня призначив своїм радником керівника КП Київської обласної ради "Київський обласний онкологічний диспансер" Олега Ременника, який був директором Департаменту охорони здоров'я столичного регіону з 2007 по 2016 рік. Варто зауважити, що ексжурналіст, а нині депутат від партії "Слуга народу" у 94 виборчому окрузі Олександр Дубінський звинувачував тодішнього голову КОДА в причетності до реалізації схем, базованих на закупівлі обладнання для онкохворих.

Варто зазначити, що до приходу "зелених" питаннями охорони здоров'я опікувалася Алла Арешкович, яка очолювала відповідний департамент, а згодом розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 19 жовтня 2018 року №70 її було призначено на посаду заступника голови Київської обласної державної адміністрації.

Після призначення новим головою облдержадміністрації Олександра Терещука, були звільнені заступники його попередника, проте Алла Арешкович продовжила працювати. До того ж їй було доручено контролювати діяльність Державної служби лікарських засобів і контролю за наркотиками в Київській області, а також взаємодіяти з Київською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України та відповідними об'єднаннями громадян і юридичних осіб у столичному регіоні.

Дембельським акордом для Алли Арешкович стала втрата крісла заступника голови Київської облдержадміністрації за розпорядженням №130-к від 16 серпня 2019 року, підписаним Михайлом Бно-Айріяном. Згідно з документом, її звільнено "у зв'язку з припиненням повноважень голови КОДА". Підставою стала заява самої Арешкович.

Про те, що волонтер і медик Максим Іонов хоче очолити Департамент охорони здоров'я КОДА, стало відомо з його декларації як кандидата на цю посаду (подана 10 жовтня 2019 року).

У грудні Максим Іонов став директором обласного ДОЗ. Він пройшов на цю посаду за конкурсом із випробувальним терміном 6 місяців. До роботи новопризначений очільник Департаменту приступив 9 грудня.

Більш детально розглянемо, його біографію. Максим Іонов народився 6 вересня 1984 року в Миколаєві. Трудову діяльність розпочав у 2003 році з роботи у виїзній бригаді станції швидкої медичної допомоги міста Києва. Не можна не згадати про те, що чинний директор Департаменту охорони здоров’я КОДА безуспішно балотувався до Верховної Ради 5-го скликання у 2006 році. Причому від політичної сили "Партія політики Путіна", що наразі перейменована в "Русь єдина". Як туди потрапив Іонов, можна лише здогадуватися...

У 2010 році закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа", кваліфікація "Лікар". Має кілька сертифікатів і свідоцтв про проходження спеціалізованих медичних курсів не тільки в Україні, а й за її межами.

Із 2012 до 2016 року працював лікарем у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва. У 2016 році Іонов став заступником головного лікаря ТОВ "Медичні довідки" (м. Київ). Потім займав посади асистента кафедри організації охорони здоров’я та соціальної медицини Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Крім цього, із 2016 по 2018 рік, Іонов був заступником лікаря-терапевта приймального відділення Київської міської клінічної лікарні №3.

Із 2018 року Максим Іонов працював у Київській області. Спершу на посаді заступника головного лікаря з медичної частини філії Броварської станції екстреної медичної допомоги, а у 2019 році – головного лікаря з медичної частини філії комунального закладу "Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Броварської станції.

Утім, попри його участь в "Партії політики Путіна", варто відмітити його досить проукраїнську позицію у своїх подальших діях. Слід зазначити, що під час Революції Гідності надавав медичну допомогу постраждалим, пізніше здійснював супровід поранених при транспортуванні за кордон: Латвію, Польщу, Чехію, Німеччину, Австрію, Литву, Угорщину. Нагороджений орденом "За оборону Євромайдану 2013-2014 рр". 

Варто зауважити, що він є автором одного з розділу хронікальної книги «Майдан. Свідчення». Також Максим Іонов був волонтером-медиком у зоні АТО навесні 2016 року в місті Старобільськ Луганської області у складі 6-го окремого мотопіхотного батальйону "Збруч" ЗСУ.

 У 2014-2015 роках він очолював Громадську раду при Міністерстві охорони здоров'я.

Максим Іонов із 2016 року є керівником БФ "Платформа громадського здоров’я". У 2012-2013 рр. був головою "Вільної профспілки працівників екстреної медичної допомоги міста Києва", у 2012-2014 р. – профспілкової організації працівників швидкої медичної допомоги міста Києва, а в 2014-2015 р. очолював правління громадської організації "Медики доброї волі". Також Іонов входить до благодійної організації "Платформа громадського здоров'я".

Новообраний очільник Департаменту охорони здоров’я КОДА справді може похизуватися великою кількістю нагород: нагрудний знак "Честь. Гідність. Свобода." 2014 р. (№0073); подяка Міністерства охорони здоров’я, 2014 р. (№54-Ки); подяка Київського міського голови, 2015 р. (№91623); почесна грамота Медичної служби Майдану, 2015 р.; медаль "За сприяння Збройним силам України", 2016 р. (№542); нагрудний знак ЗС України "Почесна відзнака 44-ї окремої артилерійської бригади", 2016 р. (№465); медаль "За вірність клятві Гіпократа" Національної медичної палати України, 2016 р. (№055); відзнака "Знак пошани" Національної медичної палати України, 2018 р. (№426).

Згідно з даними декларації 2018 року, зарплату (загальна сума склала 165 тис грн) Іонов отримував у Київській міській клінічній лікарні №3, Національному медуніверситеті ім. Богомольця, Броварській станції екстреної медичної допомоги. Також йому було надано соціальну допомогу на дитину в розмірі 14,8 тис грн. Щодо банківських заощаджень Іонова, то вони становлять 6 тис грн.

Столичний регіон уже більше місяця має нового очільника Департаменту охорони здоров’я, проте поки про активну діяльність із боку Максима Іонова не чути. Чи зміниться ситуація - побачимо вже скоро...

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: