#

Маєток для "соціальної допомоги" Ріната Ахметова: як нищиться заповідна зона під Києвом

19.07.2019 09:19
Маєток для "соціальної допомоги" Ріната Ахметова: як нищиться заповідна зона під Києвом

На Обухівщині можна знайти чималу кількість палаців та вілл «сильних світу цього». Біда полягає в тому, що при цьому можновладці чомусь забувають, що крім них тут ще хтось живе…

Чарівні місця Київщини продовжують забудовуватися попри опір місцевих активістів. Яскравий приклад – поява біля села Плюти, де з 2013 року своє «Межигір’я» будує найбагатший олігарх України Рінат Ахметов, який після «зливу» Донбасу перекочував до Києва. Будівництво величезного палацу з власними озерами і лісом на території 20 гектарів почалося активно тривало попри війну та надзвичайно складну ситуацію у державі.

При цьому, коли у 2017 році журналісти Слідство.Інфо спробували відзняти з дрона маєток олігарха, охорона відкрила по ним вогонь. Відзняти матеріал вдалося тільки з другої спроби.

«Після обстрілу нашої знімальної групи Максим Опанасенко повернувся на місце події і докладно відзняв на відео новий маєток Ріната Ахметова. Власне, за документами це не маєток зовсім… За документами цей палац оформлено як… «установа охорони здоров’я та соціальної допомоги». Напевно, Рінат Ахметов побудував його для відпочинку шахтарів, що працюють на його підприємствах. Саме тому тут охорона, не кваплячись, стріляє по журналістам. Щоб ніхто не турбував простих гірників Донбасу», – написали тоді журналісти.

Утім, після цього інциденту олігарха, який тоді чудово себе почував за рахунок близькості з владою, що вилилося у запуск різноманітних схем на кшталт «Роттердам +», ніхто особливо не рухав. А тим часом «установа охорони здоров’я та соціальної допомоги» Ахметова майже добудувалася. Залишилося провести електропостачання. Утім, і тут олігарх пішов по «бєспрєдєлу». «Моя Київщина» дізналася від голови громадської організації «Кияни, об’єднуємось» Олександра Дядюка, який розповів наступне: «Нашій організації стало відомо, що наразі планується здійснення незаконних будівельних робіт з проведення електропостачання до садиби одного дуже відомого олігарха. Мережу заплановано прокладати переважно по межі міста Києва і Київської області, частково по території Обухівського району Київської області (територія природно-заповідного фонду), а частково по території міста Києва – на землях комунальної власності», - зазначив він.

Відсутність законних підстав для цього будівництва компенсується нахабством. Так, уже затверджено і технічне завдання на проектування мережі, яка йтиме через ліс.

За словами Дядюка, Київська міська рада не надавала жодних погоджень на користування земельними ділянками комунальної власності для прокладення цих мереж. Тобто заплановане самовільне прокладення земель по території ділянок комунальної власності відбувається без згоди власника цієї землі.

Більш того, даний проект не врахований у генплані Києва. Хоча подібні об’єкти мають бути вписані в містобудівну «конституцію» міста. Ще одне порушення з боку ахметівських субпідрядників – відсутність дозволів на погодження проектних рішень із Управлінням державної охорони (УДО). Справа в тому, що Старообухівська траса, через яку найбільший олігарх країни вирішив тягнути свою електролінію, є урядовою трасою, біля якої знаходиться низка об’єктів, які перебувають під охороною УДО. А тому будівельні роботи, прокладка кабелів може бути проведена тільки у разі перевірки державною охороною.

Судячи з робочої документації проведення тепломереж, проведених ТОВ «Енергоінвестмонтаж», варто очікувати на вирубку дерев у заповідній зоні. Чи отримав Ахметов якісь дозволи на вирубку лісу на Київщині – наразі невідомо. Активіст Дядюк вже звернувся до Київської міської державної адміністрації, «не сприяти беззаконню і не надавати жодних погоджень та документів дозвільного характеру з відсутності документів, які б підтверджували права користування земельними ділянками, по яких планується прокласти мережі».

Варто зазначити, що Ахметов протягом останніх років значно посилив свій вплив на Київщину. Показовою стала історія, коли у 2017 році в Національному агентстві з питань запобігання корупції з'явилося чергове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка. Згідно з документом, головний «радикал», який, як відомо, живе неподалік від Ахметова у Конча-Заспі (і згідно з повідомленнями ЗМІ, протягом останніх років орієнтується у своїх діях саме на цього олігарха), отримав 1 мільйон 350 тис. грн. від надання в оренду майна такому собі Олександру Риженкову. Як з'ясувалося, Олександр Миколайович є батьком Юрія Риженкова, гендиректора металургійного холдингу Ріната Ахметова «Метінвест», і сам у минулому був директором Донецького металургійного заводу.

До цього варто додати купівлю Ахметовим в травні цього року «Київобленерго» - енергорозподільчої компанії, на яку зав’язаний увесь столичний регіон.

Чи відбудеться переїзд олігарха в свій палац цього року? Все залежить від гутаперчивості місцевої влади, яка навряд чи захоче сваритися з Ахметовим. За інформацією нашого видання, зараз на Департамент містобудування та архітектури КМДА активно тисне заступник очільника КМДА Петро  Пантелєєв, а також деякі інші заступники Кличка, аби там, попри порушення зі сторони олігарха, швидко підписали йому дозвільні документи…

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook