#

Валерій Скочко: що вдалося зробити меру Сквири за останні п'ять років

16.09.2020 08:02
Валерій Скочко: що вдалося зробити меру Сквири за останні п'ять років
Валерій Скочко

У розпалі виборчої кампанії до місцевих рад "Моя Київщина" аналізує діяльність тих чиновників, які протягом останніх 5 років очолювали міські та селищні ради столичного регіону. Сьогодні увагу сконцентруємо на місті Сквира

Двічі мером міста Сквира жителі обирали Валерія Скочка, що родом із Миронівки. За освітою він вчитель історії та правознавства, а фах чоловік здобував у Кам'янець-Подільському педагогічному інституті на Хмельниччині.

Після навчання Скочко повернувся на Київщину та з грудня 1994 року почав працювати на посаді куратора Сквирського ліцею, а через рік він уже викладав дітям історію. На початку нового століття його призначили на посаду заступника директора Сквирського ліцею з навчально-виховної роботи.

Через шість років простий вчитель історії став мером міста, а рік до цього був слухачем Національної академії державного управління при Президентові України, яку закінчив у лютому 2007 року за спеціальністю "Державне управління".

У 2010 році після звершення своєї першої каденції життя занесло Скочка до Боярки, де він п’ять років був заступником міського голови. У 2015 році депутат знову спробував свої сили та виграв перемогу серед дев’яти суперників. Так, на цей пост як самовисуванець балотувався чинний на той час мер Сквири Віталій Писаренко.

Скочко обійшов його з результатом 19,9% голосів від загальної кількості виборців. За нього віддали свої голоси 985 виборців, а за Писаренка проголосувало 959 людей. Варто зауважити, що йшов Скочко на вибори під прапорами політичної партії "Солідарність" блоку Петра Порошенка.

Через два роки після початку другого строку мерства Скочко розповідав журналістам, що великі проблеми місто має з дорогами та мережею водопостачання, які він і почав вирішувати. Наприклад, район Чорноліс узимку фактично було відрізано від усього міста. Тоді на 40 відсотків місто перейшло на енергозберігаюче освітлення.

Якщо відкрити звіт про виконання бюджету міста Сквира за 2019 рік, то видно активну діяльність. Постійно йдуть капітальні роботи доріг, прибудинкових територій, спортивних майданчиків. У 2018 реконструювали водонапірну станцію №8, а також були виділені гроші на будівництво свердловини на масиві Слобода.

Якщо оцінювати загалом, то зроблено чимало для покращення стану міста та його інфраструктури. Наразі відремонтовано багато доріг, зазнали реконструкції парки та площа. У результаті місто трохи "ожило".

Якщо повернутися до особистості Скочка та переглянути його декларації, то в мера в місті є будинок у Сквирі площею 84,5 м2 , який належить його дружині Олені. Також у її власності перебуває невелика земельна ділянка в місті. Сам Скачко має лише шмат землі площею 29542 м2 у селі Калинове Таращанського району. Автомобіля та інших елементів розкоші він не задекларував, хоча у 2016 років Скачко мав DAEWOO FSO LANOS TF6 2007 року випуску.

Серед доходів мер Сквири задекларував за 2019 рік 433 788 грн заробітної плати з основного місця роботи. Також має дохід у розмірі 10 324 грн за надання майна в оренду та 2 690 грн благодійної допомоги. Дружина Скочка Олена задекларувала 124 943 грн заробітної плати.

Мер не опинявся в центрі скандалів, тож із хорошою репутацією проблем не має. 

Таким чином, Скочко за ці роки змінив місто насамперед інфраструктурно. Утім, на наступні вибори мер Сквири заявив, що йти не збирається.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Єва Басіста
журналістка