Мер Таращі Михайло Кривошеєв: Необхідно не полишати розуміння того, що війна ще не закінчилась

«Моя Київщина» поспілкувалась з головою
Таращанської міської ради Михайлом Кривошеєвим аби дізнатись актуальні новини з
життя громади. Ми поговорили про стан бюджету, благоустрою, забезпечення
умов підтримки населення на фоні війни з
рф та плани подальшого розвитку громади.
- Пане Михайло, насамперед
розкажіть, як вплинула війна на бюджет громади, які нині показники?
- У цьому році громада недоотримала виплати в розмірі 6,6
мільйонів гривень – це податок на акциз пального, алкоголю i земельний податок,
так як держава надавала певні пільги.
Ще 17 мільйонів гривень забрали з освітньої субвенції. Але при цьому всьому річний план був виконаний на 96%.
- Як змінилась ситуація з благоустроєм, освітленням тощо? Адже ще до вашої каденції люди повсякчас скаржились на погані дороги, тротуари, погано освітлені вулиці тощо.
- За перiод
мого перебування на посадi голови Таращанської
мiської ради, а це два роки, нас
застали такi труднощi, як локдаун та вiйна. Але, разом з тим, нам вдалося повнiстю
реформувати систему благоустрою.
Ранiше КП
«Таращаблагоустрій» було
збитковим, а станом на сьогоднi це самодостатня органiзацiя, яка поповнює свою
матеріально-технічну базі. Наприклад, ми запровадили збiр пляшок
та пластику, що дозволяє нам власними силами добудовувати сортувальну лiнiю, яку
ми ранiше презентували. Також ми поповнили наш автопарк, який вдвiчi збiльшився
за два роки.
З приводу ремонту дорiг, то в минулому роцi ми провели: вулощебеневе покриття, поточний ремонт дорожного покриття в кожному з населених пунктiв громад та частково в Таращi. Також був придбаний автомобiль, який спеціальною емульсiєю латає ями. Зокрема було придбано два трактори, машина для поливу дорiг, та супроводжуюча технiка по ремонту доріг. Запроваджено сортування сміття, популяризація культури поводження зі сміттям.
Зазначу, що сьогодні КП «Таращаблагоустрій» навіть форму власну має, чого не було ніколи, а зарплата працівників зросла удвічі. Варто відмітити, що за два роки я змінив трьох керівників благоустрою, і сьогоднішній керівник, а це жінка, вже наводить лад. Звісно є плани для продовження покращень такого типу в громадi, але в цьому роцi не було, так як капiтальнi видатки на будiвництво повнiстю заблокованi.
- Чи правда, що в рамках реформи ви лiквiдовуєте ЖЕК?
- Так, ми лiквiдовуємо «Тараща ЖЕК», приєднуємо його до КП Благоустрій. Це дасть нам можливiсть переглянути тарифи в зв'язку тим, що ця органiцiя до недавнього часу дiяла по тарифам 2016 – 2017 рокiв, куди вiдповiдно включалась зарплатня, пальне тощо. Для прикладу, в той тариф, окрiм косiння i двiрника, не було включено нiчого. Надалi органiзацiя матиме назву «Тараща Благоустрiй». Ми вже маємо приклади для порiвняння, тобто стан будинкiв, якi знаходяться на самоуправлiннi i стан тих будiвель, про якi дбає ЖЕК.
- Прокоментуйте наступне: кол-центри ДТЕК поширюють інформацію, мовляв мерам доводять певні ліміти і за їх виконання вони отримують грошову винагороду, тобто що графіки відключень залежать від місцевої влади. Принаймні мешканці багатьох громад отримали таке «пояснення».
- Насамперед хочу зазначити, що на нещодавній нарадi пiд головуванням голови КОВА, я iнiцiював вирiшиння питання з приводу виходу в публiчний простiр саме місцевих представникiв ДТЕК. Я рахую, що ця iнформацiя буде сприйматись зовсiм по iншому, так як доводити її буде людина професiонал, доступно та зрозумiло i з вiдповiдями на додатковi запитання. Тож думки, що графіки відключень залежать від місцевої влади і за їх виконання ми буцімто отримуюємо грошову винагороду, бiльше не має бути. Прохання було прийняте до уваги i така форма iнформування для населення вже дiє. Але хочу зауважити, дійсно майже кожен мер на обласній нараді поскаржився, що люди дійсно отримують відповідь від ДТЕК, мовляв, керівнику громади доводять ліміт використання електроенергії і він вже визначає де і яку підстанцію підключити або ж вимкнути. Але мер, в силу своїх примітивних знань, не може це визначати. До прикладу, я хотів би, щоб не вимикали лікарню, але вона зав’язана на двох лініях і це все технічно складно. Я не володію відповідними знаннями і ніхто мені їх не надасть, тому що це критична інфраструктура.
Як нам доводять на обласному штабі, з такою інформацією треба бути дуже обережними і знати, що можна озвучувати, що не можна. Моє завдання було заспокоїти людей, донести правдиву інформацію, що я і зробив у своєму відео зверненні у соцмережах.
- Яка в громаді ситуація із облаштуванням пунктів незламності?
- Ми маємо облаштованих 5 пунктiв незламностi з альтернативним опаленням, які повністю забезпечені матерiально-технiчною базою. На сьогоднi, ще проходять роботи по встановленню супутникового iнтернету. Загалом вони повноцiнно функцiонують з першого дня, пiсля вiдповiдних владних розпоряджень.
- Натомість, як відомо, ситуація з облаштуванням укриттів у громаді не надто задовільна?
- Ситуацiя з укриттями не задовiльна, і я про це постiйно вiдкрито заявляю. Справа в тому, що укриття у нас почали будувати в 70-х роках і, коли я прийшов на посаду, зрозумів, що жодних ремонтів чи вкладень туди не відбувалось. Вся та матеріально-технічна база, якою вони володіли прийшла в непридатність. Аби відновити це все необхідно десятки мiльйонiв гривень. Але ми, силами бюджетних, позабюджетних коштів максимально їх доводимо до ладу, хоча насправдi це досить складно.
- Яка в громаді кількість внутрішньо переміщених осіб і яку допомогу вони отримують від місцевої влади?
- В нас була складна ситуацiя в серединi березня. Максимальна цифра, яку ми тоді встановили, при населення громади у 27 тисяч, офіційна кількість внутрiшньо перемiщених осiб становила 15 тисяч. Тобто населення громади зросло майже вдвiчi. Станом на сьогоднi ця цифра близько 3 500 переселенцiв. Починаючи з перших днів допомогу надавав волонтерський штаб, який в нас дiє. На базi колишнього кафетерiю ми облаштували кухню, спальнi мiсця та укриття. Зараз також отримуємо допомогу вiд 4 країн, спiвпрацюємо з благодiйними фондами. На сьогоднi наша громада забезпечена всiм – лiками, продуктами харчування, одягом i таке iнше.
- Ви досить публiчна особистiсть: маєте телеграм канал, активно комунікуєте з жителями у фейсбуці. А як часто вiдбувається прийом громадян?
- Прийом вiдбувається що середи. Загалом я людина медійна ще до приходу на посаду голови. До виборів я розвивав свій ютуб канал, тому люди мене знають з медiйного простору, неодноразово звертались за порадами i послугами вiдповiдно до попереднього роду зайнятостi – адвокатськi, юридичнi послуги, послуги в сферi нерухомостi. Тому люди можуть прийти i просто так, коли їм треба. Навіть дуже часто приїздять додому, адже знають де я живу. В більшості мешканців громади є мій мобільний номер телефону. Тому, у вечірній час з займаюсь тим, що відповідаю на повідомлення. Ось таким чином ми комунікуємо.
- А з ким з депутатiв ви комунiкуєте? Чи колишні представники партії регіонів, які були проросійськими, змінили своє ставлення до РФ?
- У нас є і зараз представники ОПЗЖ в раді. Усіх депутатів я знав і до своєї каденції, тому не можу сказати, що хтось із депутатів був проросійським. Саме законодавство зіграло з депутатами такий собі злий жарт. Приміром, я хотів йти на вибори самовисуванцем, але обрав політсилу «Наш Край», і зараз поясню чому. По перше, мені треба було завести мою команду, адже без неї я б не пішов. Основна моя умова – я нiколи не вступав в жодну полiтичну силу і йдучи по списках від партії «Наш край», я не був і не є її членом. Грубо кажучи, політика десь там, в Києві, а в нас це умовно механізм пройти в раду. Тому на урочистій сесії я сказав: прапори під якими ми сюди прийшли умовно складаємо в куточок і забуваємо. Для мене міський голова – це менеджер, а станом на сьогодні це кризис-менеджер. Тому яка тут політика може бути? І сказати, що хтось тут проросійський я не можу.
- Розкажіть про бiйку, яка нібито сталася з вами в червнi 2022 року?
- Так, виникла з цього приводу цiкава ситуацiя. В червні місяці на запрошення своїх друзів-волонтерів вирушив в зону бойових дiй і будучи вже там, я отримав повiдомлення з чутками, про те, що мене побили. Це відрядження було повною таємницею, і через моє зникнення з публічного простору на 3 дні з’явилося багато чуток про те, хто і за що мене нібито побив. Коли вже з’явився пост у фейсбуці і ця неправдива iнформацiя почала активно розповсюджуватись я вирiшив вiдреагувати, звернувшись до правоохоронних органiв. Знайшли винуватця, прийняли вiдповiднi мiри. Відтак в публiчному просторi i для людей iнформацiя була спростована. Чутка така родилась на мiсцевому базарi i типу для уточнення попала в соцiальнi мережi, як повiдомив винуватець. Хочеться вiрити, що сталась помилка, а не спрямованi дiї проти мене.
- Чи є у Вас, по завершенню вiйни, пріоритетно – першочергові плани, проєкти для подальшого розвитку життєдiяльностi в громадi?
- Так, як мінімум є два обов'язкових проекти до виконання. Перше – це завершення робіт по благоустрою і розвиток його в майбутньому. Зараз саме актуальне це забезпечення жителів громади дровами. Для цього закуплене відповідне обладнання для розчищення лісових насаджень (ліквідації сухостою), нарізки дров. Друге – це завершення будівництва сортувальної лінії, а також більш масштабно організувати сміттєпереробний комплекс. Наразі ми ведемо перемовини з іноземними інвесторами.
- Чи є у Вас звернення або ж побажання мешканцям громади?
Побажання є, - не полишати розуміння того, що
війна ще не закінчилась. Війна у нас гібридна і інформація є потужним інструментом
у боротьбі, тому якщо вона піднесена неправильно, може нанести великої шкоди.
Сьогодні єдність суспільства руйнується саме чутками, неправдивою інформацією в
соціальних мережах. Наразі люди морально перенапружені, вибиті з зони комфорту,
переживають втрати, і така брудна інформація типу чужі гроші, інтимне життя тощо,
несе непоправну шкоду єдності наших людей. Як
завжди, я закликаю людей до єдності, з розумінням відноситись один до
одного і намагаюсь особисто давати приклад. Давайте разом долати труднощі, разом
рухатись до перемоги.