Перший місяць Бно-Айріяна: кадрова "косметика" і перші скандали (ВІДЕО)
Минув перший місяць роботи новопризначеного губернатора Київщини Михайло Бно-Айріяна, тож "Моя Київщина" підсумувала перші результати праці чиновника: кого звільнив, що заявив та кого призначив
На останній сесії обласної ради новий голова ОДА Михайло Бно-Айріян висловив сподівання на співпрацю між керівництвом столичного регіону, яке, на його думку, повинно бути "партнерами, колегами, однодумцями". Тому він заявив про те, що займається пошуком нових "гідних людей" задля оновлення керівництва обласної адміністрації. Щоправда, розпочав він не з економічних чи інфраструктурних напрямків, а з патронатної служби - так би мовити, з того, як йому в кабінет чай будуть носити...
При різних губернаторах Київщини голови патронатної служби мали різний рівень ваги й впливу. За часів Анатолія Засухи голова патронату виконував чисто господарські функції. Губернатор Анатолій Присяжнюк цю традицію переглянув, значно підвищивши вплив окремих радників патронатної служби. Наприклад, старожили КОДА пам'ятають, що окремий список відвідувачів губернатора Присяжнюка вів радник патронатної служби Лєслав Геллер.
За часів Володимира Шандри радники патронатної служби перетворилися в якийсь кадровий резерв. Наприклад, "патронатники" Лев Парцхаладзе та Дмитро Христюк згодом отримали посади першого заступника голови КОДА та заступника голови КОДА відповідно.
Губернатор Максим Мельничук призначив свого радника патронатної служби, екс-директора київського КП "Київзеленбуд", Михайла Царенка керівником апарату обладміністрації. Публічним і досить впливовим був глава патронатної служби Михайло Шкурін, який займав цю посаду до 17 липня поточного року. Чинний губернатор Бно-Айріян призначив нового голову патронатної служби, яким став юрист Олександр Храпач - абсолютно маловідомий персонаж.
Згідно з декларацією Олександра Храпача за 2018 рік, він проживає в Полтаві. Чиновник очолює громадську організацію "Місія милосердя і справедливості". У 2018 році Олександр Храпач був кандидатом у судді Вищого антикорупційного суду. Також відомо, що 23 жовтня 2008 року новий голова патронатної служби отримав свідоцтво адвоката, а його стаж адвокатської діяльності становить уже близько 11 років.
Наступним кроком у здійсненні оновлення складу керівництва КОДА було розпорядження Бно-Айріяна від 24 липня 2019 року про припинення виконання обов’язків директора департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації Дмитра Ликова. Відзначимо, що Дмитро Ликов був призначений тимчасовим керівником архітектурного департаменту в червні 2017 року. Також у розпорядженні йдеться про те, що заступник директора департаменту містобудування та архітектури КОДА Дмитро Ликов сам подав заяву про звільнення із займаної посади.
За матеріалами ЗМІ, головного архітектора Київщини Дмитра Ликова звільнили через "злив" генплану Ірпеня.
Відтак, Шостий апеляційний суд підтримав скаргу місцевих мешканців і визнав фейковий генплан Ірпеня недійсним.
Раніше Дмитро Ликов обіймав посаду головного архітектора Вишгородського району, а згодом і всієї Київщини. Під час виконання своєї роботи на цій та наступній посадах громадські активісти неодноразово звинувачували скандального керівника містобудівної ради в лобіюванні бізнес-інтересів близьких родичів. Відтак, ім'я Дмитра Ликова фігурувало в низці будівельних скандалів: чиновник закривав очі на порушення процедур проходження обласної містобудівної ради та профільних комісій обласного рівня.
Нещодавно активіст Любомир Гайдамака з’ясував, що останню версію генплану Віти-Поштової розробляє компанія ТОВ "Центр архітектурного проектування та ландшафтного дизайну", якою володіє цивільна дружина голови Департаменту містобудування Юлія Коваленко. Тому поява у плані багатоповерхівок досить вигідна для її чоловіка Дмитра Ликова. Процедура обговорення була порушена, не було презентації в тому вигляді, як вона мала бути, відсутня описова частина генплану.
У день звільнення Дмитра Ликова було оголошено конкурс на зайняття посади директора департаменту містобудування та архітектури КОДА, а контроль за виконанням цього розпорядження покладено на заступника голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Назаренка. Того ж дня, 24 липня, на підставі листа-подання Дмитра Назаренка в.о. на вакантній посаді було призначено начальника управління планування територій департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації Марію Маноху.
У будь-якому разі, Бно-Айріян як і його попередники явно націлився на контроль за багатомільярдним будівельним ринком в області, і можна не сумніватися, що місце Ликова займе "правильна" людина...
Також Бно-Айріян продовжив "попросив із посади" керівника апарату КОДА Олександра Острянина, який оперативно подав заяву про звільнення. Як відомо, керувати апаратом КОДА колишнього міліціонера призначив Олександр Терещук. Острянин – екс-заступник начальника управління МВС України в Полтавській області (посаду займав із 2010 по січень 2015 року). Відомий тим, що уникнув люстрації, хоч і був внесений до реєстру осіб, щодо яких діє заборона на заняття посад в органах державної влади до 2024 року (люстраційний список), але успішно оскаржив своє звільнення в суді. 27 грудня 2017 року Окружний адмінсуд Києва визнав наказ МВС про звільнення Олександра Острянина незаконним і скасував його. Відомство оскаржило рішення у другій інстанції, однак Київський апеляційний адмінсуд призупинив кримінальне провадження ще до розгляду питання про люстрацію Конституційним судом.
Згідно з розпорядженням Терещука, Олександра Острянина було призначено в.о. керівника апарату Київської обласної державної адміністрації на період проведення конкурсу на посаду. До цього моменту відповідні обов’язки виконувала Олена Стойко, яку було звільнено цим же розпорядженням.
Відзначимо, що Бно-Айріян згадав про ту ж Олену Стойко, яка наразі є начальником управління організаційної роботи та взаємодії з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування апарату Київської обласної державної адміністрації. І поклав на неї виконання обов’язків керівника апарату Київської обласної держаної адміністрації на період відпустки Олександра Острянина з 24.07.2019 по 22.08.2019.
Проте незабаром, 1 серпня, вийшло розпорядження губернатора про визнання недійсним призначення Олени Стойко, а в період із 06.08.2019 по 22.08.2019 в.о. керівником апарату Київської обласної державної адміністрації призначено заступника керівника апарату КОДА Тараса Мельничука "з посадовим окладом згідно зі штатним розписом як такого, що пройшов за конкурсом на цю посаду". Відтак, конкурс завершено, а вакантну посаду зайняв Тарас Мельничук, якому присвоїли шостий ранг державного службовця в межах посад державної служби категорії "Б".
Губернатор Київської області Михайло Бно-Айріян 25 червня підписав розпорядження про звільнення керівника Департаменту регіонального розвитку Сергія Золіна "за обопільною згодою сторін". Сергій Золін був призначений директором Департаменту капітального будівництва та інвестиційного розвитку у 2016 році, коли посаду губернатора обіймав Максим Мельничук. У 2018 році Золін очолював Департамент регіонального розвитку й житлово-комунального господарства до тих пір, поки губернатор Олександр Терещук не поділив відомство надвоє і не призначив Золіна директором Департаменту регіонального розвитку.
Відтак, виконувачем обов'язків директора, за поданням керівника управління персоналом КОДА, з 30 червня став заступник Золіна Андрій Романенко (до моменту призначення директора). Крім цього, у департаменті замість наукових рад будуть створені робочі групи й комісії, а їхній склад буде так само стверджувати директор.
Утім, поки що доводиться констатувати, що за перший місяць роботи ми побачили лише косметичні зміни в керівництві КОДА. А скандал з новою молодіжною громадською радою при Київський ОДА, в яку увійшла донька земельного дерибанщика з Коцюбинського Альона Рожанська - чергове свідчення слабкої інформованості нового очільника області...
Микола Тицький, "Моя Київщина"
Читати "Моя Київщина" у Facebook