#

Між двох кумів: Як політичне життя Бучі опинилося в заручниках Федорука і Карплюка

21.10.2020 10:32
Між двох кумів: Як політичне життя Бучі опинилося в заручниках Федорука і Карплюка

Майбутнє мерство Анатолія Федорука, який з 1998 року очолює Бучу – не викликає запитань, утім, чимало залежитиме від складу міськради. Про те, як і хто скупив політичний бомонд одного з найбагатших і найбільших міст «золотого кільця» навколо столиці – читайте в цьому матеріалі.

Виборчі перегони в Бучанській ОТГ виходять на фінішну пряму. За даними ЦВК, у виборах беруть участь 572 кандидати від 18 політичних партій.  Цьогорічна виборча кампанія мала низку знакових моментів.

Чинного міського голову Анатолія Федорука висунули від «Слуги народу». Відсутність політичної реакції на цю ситуацію бучанських депутатів від «Європейської Солідарності» призвела до включення їх зі списків партії на цих виборах.

Громадські активісти зуміли об’єднатись і сконцентрувались у своїй більшості в двох політичних силах: «Хвилі» та «Свободі».

Основні меседжі, з якими політичні сили йдуть до виборців – це власна стратегія розвитку громади та вирішення транспортної проблеми Бучі. Попри варіанти об’їзних доріг, розширення Варшавки чи запуск швидкісного електропоїзда «Буча-Святошин», мало хто акцентує на тому, що новостворені робочі місця – це зменшення пасажиропотоку Буча-Київ. Очевидно, простіше перекласти відповідальність або на Укрзалізницю, або на Службу автомобільних доріг, ніж намагатись впроваджувати прозорі інвестиційні програми. Головне для більшості кандидатів – дотягнути до виборів, а там якось буде.

Кумівський конфлікт Федорука-Карплюка вплинув і на формування протистояння двох команд на цих виборах: тандему Карплюка-Шкаврона (представлених партіями «Нові обличчя»,  «ОПЗЖ», «Єдина громада») та тандемом Федорук-Зіневич – «Слуга народу», «За майбутнє», «УДАР», «Перемога Пальчевського», «Сила і честь».

Через надмірну кількість кандидатів та прогнозовану низьку явку у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в країні результати виборів на місцевому рівні спрогнозувати буде важко. Проте з впевненістю можна говорити про те, що за умови подолання партією  5-ти відсоткового бар’єру перших два кандидати в загальному списку стануть депутатами міської ради.

Партія «Слуга Народу». Чи є в Бучі ліс?

Першим номером у списку партії йде перший заступник Бучанського міського голови Тарас Шаправський, кар’єрне зростання якого фактично побудоване на одній справі бучанського межигіря Калетніка. Саме Шаправський був предстаником Бучанської міської ради в судах різного рівня, де відстоював позиції відсутності лісу в Бучі.

Висування кандидатури Тараса Шаправського вносить елемент політичної шизофренії, оскільки нардеп по 96 округу від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк чи не в кожному дописі про Бучу наголошує на збережені лісу в місті.

Другим номером у списку делеговано багаторічного члена партії «Батьківщина» (тепер безпартійну), головного лікаря  КНП «Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксану Джам.  

Більшість кандидатів у списку – працівники бюджетної сфери та діючі депутати міської ради.

Партія «Європейська Солідарність». Партія для всіх.

Після переформатування місцевого осередку, де монополію на владу утримував міський голова Анатолій Федорук, партія в Бучі стала своєрідним акціонерним товариством, де сфери впливу представлені різними політичними гравцями.

Якщо перший кандидат в списку – адвокат Катерина Українцева, взявши на озброєння критичну риторику по відношенню до діючої влади, заручилась підтримкою Володимира Карплюка, то другий номер – забудовник Юрій Рибальченко активно співпрацював з діючою владою, за що нещодавно безкоштовно отримав для всієї своєї сім’ї земельні ділянки в Бучі. 

Проте в бучанській ЄС представлені й активні громадяни, які, незважаючи на політичні протистояння, точно відстоюватимуть інтереси громади. Серед них: Олександр Животовський, який балотується по виборчому округу № 5 та Ольга Продан – виборчий округ №3.

Партія ВО «Батьківщина». Склад команди без змін.

Прохідна частина списку представлена діючими депутатами. Попри участь в земельному дерибані та голосування за рішення не в інтересах громади, партія зберігає стабільну підтримку певної частини виборців.

«Батьківщина» очікуватиме на такий формат майбутньої міської ради, де б без її участі не сформувалась жодна більшість, щоб отримати з цього максимальну користь.

Партія ВО «Свобода». Ва-банк

Політична сила вдалась до доволі кардинального рішення – віддала  прохідну частину списку громадським активістам. Попри низький рейтинг самої політичної сили, наявність у виборчому списку Віктора Бархоленка та Олени Жежери, які роками захищають бучанський ліс, є високий шанс мобілізувати опозиційний до Анатолія Федорука електорат та забезпечити партії представництво у міській раді. 

Партія ГР «Хвиля». «Tabula rasa».

Є новою для бучанців політичною силою, якій вдалось об’єднати в своїх лавах порядних людей. Перший номер - Сергій Василишин, який на громадських слуханнях з містобудування стабільно відстоює інтереси громади. Є одним із тих, чиїми зусиллями вдалося призупинити будівництво багатоповерхівок довкола церкви по вул. Богдана Хмельницького. Другим кандидатом в списку є Лариса Савостіна – голова кооперативу «Ювілейний». Маючи сильні позиції у виборчому окрузі №4 та №2, партія може гарантувати собі подолання 5-ти відсоткового бар’єру.

Партія «Голос». Сімейні традиції.

Партія, яка за складом  своїх кандидатів є наймолодшою в цих виборчих перегонах.

Очолює список партії Олександр Остапа, син Світлани Остапи – депутата Бучанської міської ради з 2006-2015 рр. Олександр вирішив продовжити сімейну традицію і також спробувати себе в політиці. Другим номером іде виконуючий обов’язки директора Пластового вишкільного центру Ярослав Храпський. На жаль, «Голос» досі не знайшов свого виборця серед бучанців, а орієнтується лише на прихильників партії, яких може виявитись недостатньо для проходження в раду.

Партія «Єдина громада». Стара начинка в новій обгортці.

Черговий політичний проєкт, в який проштовхнувся Олександр Таможній зі своєю командою. «Народна партія», «Ліберальна партія», «Партія захисників Вітчизни», а тепер і партія «Єдина громада» - Таможній наслідив у кожній. Хоч депутат і представляє себе як опозицію до діючої влади, проте часто його «опозиційність» закінчується там, де депутати починають дерибанити бучанську землю. Незважаючи на доволі високий особистий рейтинг серед бучанців (не зрозуміло, щоправда, чому), через  стабільні зміни політичного забарвлення, партія «Єдина громада» ризикує не потрапити до наступного скликання Бучанської міської ради.

Партія «За майбутнє». Назад у минуле.

Родичі, друзі, діючі та колишні депутати, працівники міської ради  - таким є другий склад команди Анатолія Федорука після партії «Слуга Народу». Такий собі симбіоз партій «Сильна Україна» та «Рідне місто» зразка 2010 року. Першим номером іде рідна сестра Анатолія Федорука – Лариса Федорук. Другим – давній друг міського голови, екс-депутат від партії «Рідне місто» Віталій Косенко.

Партія «Нові обличчя». Новобучанські та староірпінські обличчя.

З 2015 року  і по сьогоднішній день депутати від партії «Нові обличчя» забезпечують стабільну депутатську більшість для Анатолія Федорука. Зі зміною політичного мікроклімату в Приірпінні партія не висунула жодного діючого бучанського депутата, проте знайшла місце для ірпінських.  Першим номером у списку іде Аркадій Кобринець – діючий депутат Ірпінської міської ради від «Блоку Петра Порошенка». Другим номером - депутат Житомирської міської ради від «Радикальної парті Олега Ляшка» Ірина Ярмоленко.

Партія «Сила і …». Честь загубили дорогою.

Першим номером в Бучанському списку є Василь Олексюк – секретар Бучанської міської ради, який, перебуваючи на посаді, за незрозумілих обставин дістав посвідчення учасника бойових дій та отримує за це щорічні виплати.  Другим номером йде Алевтина Морозова – журналіст проросійського телеканалу «НАШ».

Партія «УДАР». Джеб Зіневича-Федорука.

Місцева франшиза партії під спільним контролем Олексія Зіневича та Анатолія Федорука.  Список партії очолює Дмитро Шапочкін – голова ірпінського осередку «Стоп корупції». Другим номером списку йде Угнинюк Олег – директор ТОВ «УКРРОСТЕХНО».

Партія «ОПЗЖ». Спадкоємці корупції.

Проросійська партія, яка веде антиукраїнську риторику і нібито буде боротись з корупцію в Бучі, контролюється сім’ю Шкавронів. Першим номером в списку йде Іван Шкаврон, син Миколи Шкарона, який також балотується від цієї партії. Микола Шкаврон – чиновник часів Януковича, що був за суджений до умовного терміну за корупційні дії.

Також  кандидатів у депутати до Бучанської міської ради  зареєстрували такі партії: «Рідна країна», «Наш край», партія Шарія, «Перемога пальчевського», «Радикальна партія Ляшка» та «Україна славетна».

І якщо Ви, надмірно захопившись протистоянням Карплюка і Федорука за вплив в регіоні, сперечаєтесь, хто з них краще, подумайте над питанням: хто відстоюватиме Ваші інтереси, якщо куми візьмуть - і помиряться?

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Іван Окоєв
депутат Бучанської міськради