#

Музика життя в музеї: як в Білій Церкві читали вірші

24.10.2019 05:00
Музика життя в музеї: як в Білій Церкві читали вірші

"Моя Київщина" побувала на презентації нової збірки "Музика життя" талановитої білоцерківської письменниці Оксани Щербань 

Оксана Щербань (Вязова Оксана Володимирівна) народилася у 1959 році на Білоцерківщині Київської області. Після закінчення навчання у Богуславському педагогічному училищі працювала вихователем у дитячому садочку та бібліотекарем у Білоцерківському краєзнавчому музеї. Писати почала у шкільні роки, проте, заявила про себе лише у 2003 році.  Член Всеукраїнської творчої спілки Літературний форум, переможець фестивалю «Поетична зима» (2006) - авторка має три видані поетичні збірки: «Тернові сни»(2007), «Душа мовчання»(2007), «Із райдуги водичка»(2006), а сьогодні презентуватиме четверку збірку поезій та короткої прози «Музика життя». Друкувалася також в журналі «Юр’ївський літопис», у газетах «Слово і діло», «Замкова гора», в альманахах «Скіфія», Антології сучасної новелістики та лірики України,  учасник II-го та III-го Міжнародних поетичних конкурсів «Чатує в століттях  Чернеча  гора».
Презентація відбулася в Білоцерківському краєзнавчому музеї. В якості екскурсовода пані Оксана пройшлася по залах музею, де зберігаються справжні скарби, починаючи від старовинних знарядь праці, життя та побуту, військової амуніції наших предків з минулих століть до шедеврів живопису, оригіналів пензля іменитих художників.

Гарно, зі смаком створена експозиція-еволюція житла звичайних людей за минуле сторіччя-півтора. Відчувається вміла рука господаря, вірніше, господині музею директорки Діденко Людмили Михайлівни та її тямущого колективу.

На презентацію прийшло дуже багато людей. Довелося працівникам шукати додаткові стільці, бо зала вже не вміщала бажаючих. Модерував захід директор видавництва "Час Змін Інформ" Костянтин Климчук, в якому побачила світ нова книга Оксани Щербань "Музика життя", і до народження якої причетна вся його родина, бо дружина Тетяна Виговська - технічний редактор збірки, а пізніше син Всеволод продекламував зі сцени вірш з цієї збірки. Респект директору, який не тільки друкує книги, а й опікується їх подальшим життям.
Першою на правах господині з вітальним словом виступила директорка музею, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук Людмила Михайлівна Діденко. Вона й розповіла, що пані Оксана декілька років працювала в музеї, саме тут, як сказала авторка книги, й народилися майже всі твори з нової збірки. Десять довгих років чекала книга свого народження. Пані Людмила цікаво й трепетно розповіла про свої враження від прочитаного.

Невимушено й задушевно модерував дійство Костянтин Климчук. Він поділився з аудиторією своєю мрією, а саме, прагненням популяризувати талановитих митців Білоцерківщини. Бажаємо йому успіхів у цій благородній справі.


Далі натхненно читали поезію учні білоцерківської ЗОШ №20 під керівництвом завідувачки бібліотечно-інформаційним медіацентром школи Сич Олени Володимирівни: Марія Яковенко, Максим Чубко та Маргарита Москаленко. Пані Олена також розповіла, що вони часто і плідно зустрічаються з письменницею на різних шкільних заходах.
Прочитала декілька поезій і сама авторка.
З вітальним словом також виступив Петро Іларіонович Розвозчик, "хрещений батько" в літературі, як каже пані Оксана, заслужений вчитель України, член НСПУ, член Золотого фонду м. Біла Церква, лауреат регіональної літературної премії ім. І.С. Нечуя-Левицького, викладач відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна". А його донька Іванна Розвозчик просто чудово проілюстувала книгу "Музика життя".

Авторку вітали: дитячий сімейний психолог старша викладачка університету " Україна" Трофіменко Наталія Євгенівна, колеги, друзі, поціновувачі поетичного слова, а ще ансамбль "Струни серця" працівників краєзнавчого музею, який виконав пісню "Фантазії снів" на слова Оксани Щербань та пісню "Сік землі" музика: Владислав Толмачов вірші: Володимир Вихрущ.
На презентації було море квітів, теплих слів, вдячних сліз та черга за книгою і автографами.

Тетяна Іванчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: