#

Начальник Обухівської поліції Олег Петренко: Попри наступ росіян, криміногенна ситуація в нас покращилася

18.08.2022 08:41
Начальник Обухівської поліції Олег Петренко: Попри наступ росіян, криміногенна ситуація в нас покращилася
Полковник Олег Петренко

Про ситуацію в одному з найбільших районів столичного регіону «Моя Київщина» поспілкувалася з начальником Обухівського районного управління поліції ГУНП в Київській області полковником Олегом Петренком

- Насамперед розкажіть як за рік роботи проявили себе офіцери громад, зокрема під час бойових дій на Київщині?

- Поліцейські офіцери громади за час військового стану на території Обухівського району приймали активну участь щодо надання гуманітарної та соціальної допомоги населенню, шляхом передачі продуктів харчування, одягу та речей першої необхідності особам, котрі їх потребують. Зокрема, брали участь в пошуку, придбанні та передачі військовослужбовцям, котрі несуть службу в місцях проведення бойових дій, речей першої необхідності, а саме: бронежилетів, касок, форменого одягу, білизни, речей різної категорії, продуктів харчування та засобів зв’язку.

Окрім іншого офіцери громад виконували свої безпосередні обов’язки: постійно забезпечували охорону публічного порядку, реагували на виклики та звернення громадян. Спільно з ТРО та військовослужбовцями проводили патрулювання на території обслуговування, щодо виявлення різного роду правопорушень. Також тісно співпрацювали з органами місцевої влади. Надавали активну допомогу особам котрі постраждали внаслідок ракетних обстрілів. Варто відмітити, що своїм прикладом несення служби вони сприяють підвищенню авторитету органів НПУ та МВС, шляхом підняття довіри населення.

- Чи задіяні поліцейські Обухівського району у бойових діях?

- Наразі всі поліцейські несуть службу на закріплених територіях, виконуючи свої службові обов'язки, продовжують розкривати злочини, проводять активну боротьбу з наркозлочинністю та всіляко допомагають населенню в проблемних питаннях.

- Як з початком повномасштабного вторгнення змінилась криміногенна ситуація? Цікавить яких злочинів побільшало, зокрема відносно шахрайських дій?

- Варто відмітити, що з початку повномасштабного вторгнення криміногенна ситуація в районі значно покращилась. Проте збільшилась кількість шахрайств в різних сферах. Найчастіше громадяни повідомляють до поліції про вигадане волонтерство, де шахраї збирають кошти на допомогу військовим, а згодом привласнюють їх. Зокрема, має місце продаж контрафактної амуніції, коли вона не відповідає обіцяному рівню захисту. Крім того, часто злодії здають в оренду неіснуючі оселі. Тож закликаємо громадян, бути пильними, перераховувати кошти лише перевіреним особам та організаціям, не переходити за сумнівними посиланнями та нікому не повідомляти свої банківські реквізити.

- Яка в районі ситуація із нетверезими водіями і вилученням авто на потреби ЗСУ?

- Щоденно працівники груп реагування патрульної поліції виявляють щонайменше 1 нетверезого водія, відносно якого складається адміністративний матеріал, після чого автомобілі правопорушників поміщають на майданчик тимчасового тримання автомобілів. Щодо цифр, то з початку року працівниками груп реагування патрульної поліції складено 681 матеріал відносно водіїв, які в момент освідування знаходились в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Втім, наразі в районі автомобілі не вилучались на потреби ЗСУ. У будь-якого нетверезого кермувальника автомобіль в подальшому може бути вилучений та переданий на потреби ЗСУ, тож варто пам'ятати, що не слід сідати за кермо в стані алкогольного сп'яніння.

- Наскільки із початком війни зросла інтенсивність тренувань із самооборони, застосування різних видів зброї та вибухотехнічних пристроїв для забезпечення безпеки та захисту громадян під час воєнного стану?

- З початку введення бойового стану на території країни і до сьогодні, для всього особового складу Обухівського РУП та підпорядкованих підрозділів щотижня проводяться заняття щодо покращення навичок самооборони, знань з пожежної безпеки та надання першої домедичної допомоги. Керівний склад управління поліції також вдосконалюють навички зі стрільби, самооборони, застосування різних видів зброї та вибухотехнічних пристроїв для захисту громадян під час воєнного стану.

- Як відбуваються в районі рейди із вручення повісток чоловікам призовного віку і як вони до цього ставляться ?

- Повістки вручає комендатура, а саме працівники військомату, з якими ми проводили спільні рейди, зокрема в розважальних закладах. У нас, перш за все військовий стан, і кожен здоровий чоловік повинен захищати свою державу. ЗСУ, Міністерство внутрішніх справ, поліція і прикордонна служба, - всі несуть службу на сьогоднішній день. Я рахую, що сьогодні кожен чоловік має прийти до військомату і стати на облік. Але, враховуючи обставини і військові події, які відійшли від нашої області, виникло багато суперечок з приводу, де саме вручати ці повістки. Мовляв, в розважальних закладах не можна, на пляжах та водоймах не можна… Я перепрошую, а де тоді і в який спосіб це робити? Перш за все, це має бути свідомість кожного громадянина. Повторюсь, на мою думку чоловік сам повинен прийти, стати на облік і чекати свою чергу, щоб боронити свою державу.

- У травні місяці відбувся резонансний та вкрай жорстокий злочин: на Обухівщині у валізі було знайдено залишки розчленованого тіла жінки. Як швидко вдалося вийти на слід підозрюваного та яка нині його доля?

- Нам надійшло повідомлення від місцевих рибалок про те, що в озері плаває валіза, від якої йде різкий трупний запах. Виїхавши на місце події криміналістична лабораторія, судмедексперт оглянули валізу, в котрій виявили рештки людського тіла. Варто відмітити, що в той момент були залучені усі служби Київської області, як оперативні так і криміналістичні. Всі спрацювали злагоджено і в найкоротші терміни ми встановили особу потерпілої, бо це була саме жінка. Рухаючись день за днем ми вийшли на злочинця, який на сьогодні знаходиться під вартою без права внесення застави. На сьогоднішній день триває слідство. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка