#

Напівурочиста сесія Київоблради: що напрацювали депутати після літніх вакацій

10.09.2021 15:47
Напівурочиста сесія Київоблради: що напрацювали депутати після літніх вакацій
Київська облрада почала працювати

У четвер,  9-го вересня,  відбулося пленарне засідання чергової п’ятої сесії Київської обласної Ради VIII скликання. Не дивлячись на наявність у заздалегідь розробленому порядку денному більш ніж шести десятків пунктів (та загальну тривалість сесії у три години) депутати працювали без перерви та без особливих дискусій у залі, тому присутньому у президії Ради голові КОДА Василю Володіну навіть виступати не довелося…

Коли замість фонограми державного гімну, вокальну її партію «Ще не вмерла України…» виконали студенти Академії мистецтв імені Павла Чубинського, - спершу подумалось, що облрада взяла за приклад практику законодавців (розпочинати й завершувати кожну сесію під живий спів хору імені Г.Верьовки), тим паче сама Академія розташована у Києві та підпорядкована обласній владі. Але з’ясувалося, що це – скоріш виняток, оскільки урочистого засідання з нагоди 30-річчя Незалежності країни (на відміну від Верховної Ради) облрада влітку не проводила, його було вирішено провести у першій частині сесії.

Також обласна рада нагородила спортсменів, що мешкають в регіоні,  - учасників Олімпійських та Паралімпійських ігор, які щойно завершилися у Токіо, а також переможців інших недавніх спортивних стартів міжнародного рівня, нагрудними знаками, грамотами та подяками за вагомий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту на Київщині, високу професійну майстерність.

Поміж тим, Тамара Швець, дружина Героя Небесної сотні, також привітала паралімпійців із перемогами та звернулася до керівництва з вітальним словом про те, що вони роблять добрі справи для молоді та області у цілому.

«Ми маємо пам’ятати, що нелегким шляхом всі ми разом здобували незалежність нашої держави. Герої Небесної сотні, які віддали життя заради нашого з вами майбутнього, мають завжди бути у наших серцях й нагадувати про нашу важку, але бажану незалежність», - зазначила Швець.

З нагоди ювілею не тільки країни,а й його Основного закону – 25-річчя з дня прийняття Конституції України, відзнаки того дня одержали не тільки спортсмени, але й чимало наших інших земляків – представників різних сфер діяльності, у тому і серед присутніх у залі депутатів. Досить кумедно виглядало, коли голова обласної ради Наталія Гунько від імені спікера парламенту вручила грамоту Верховної Ради України своєму першому заступнику Ярославу Добрянському. Цікаво, хто б мав вручати таку медаль пані Наталії у разі чого? Добрянський?


Оскілки аж три пункти порядку денного (37-й, 38 та 39-й) торкалися проблематики відзнак Київської області, зокрема й щодо звання «Почесний житель Київської області» та нагрудного знака «За заслуги перед Київщиною» не важко передбачити, що невдовзі процедура нагородження представників влади один одного з урочистої перетвориться на цілком буденну. Ніхто не залишиться без медальки…

Аналітики прогнозували, що сесія може розпочатися з кадрових пертурбацій, аж до чергової зміни більшості, але цього не сталося. Мабуть не через відсутність конфліктів інтересів між представниками фракцій, а через те, що вони імовірно забуяють після потрясінь на рівні центральної влади.  Мовляв, можлива зміна конфігурації сил та облич в Облраді буде залежати від рухів керівництва на горі…

Втім, після періоду літніх відпусток настрій в усіх депутатів був підвищений, а для преси «суцільний одобрямс» вони пояснювали традиційно: ретельною роботою в постійних профільних комісіях та компромісу, який був остаточно досягнутий у ході засідання президії Ради, який передував сесії. Помпезність в цілому буденній сесії придавала й велика кількість запрошених гостей з числа керівників місцевого самоврядування.

Заради справедливості зауважимо, що один з пунктів порядку денного (Внесення змін до Обласної комплексної програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина – успішна країна» до 2022 року) злетів з депутатського розгляду, оскільки, як виявилося профільна комісія не розглянула питання належним чином та не надала своїх висновків. Тому воно буде розглядатися на наступній сесії.

Певне пожвавлення у залі викликала і заява депутата від «Слуги народу» Володимира Тимофійчука щодо поведінки  радника мера Василькова Артака Алояна напередодні Дня Незалежності зі стріляниною біля цирку, який гастролював у місті. Депутата серед іншого здивувало  рішення  місцевого суду щодо запобіжного заходу проти Алояна – не взяття під варту або застосування практики домашнього арешту, а норма про «особисте зобов’язання». Втім, депутат повідомив колег, що, згідно регламенту, поки що - лише повідомив їх про інцидент, натомість, готує на наступну сесію депутатський запит.

Також певну депутатську реакцію  викликав  й розгляд 11-го пункту порядку денного - «Про затвердження у новій редакції Статуту комунального підприємства Київської обласної Ради «Київський обласний музично-драматичний театр ім.. П.К.Саксаганського», що  примусило вже згаданого вище першого заступника голови облради Ярослава Добрянського давати колегам необхідні роз’яснення….

Про специфіку нашого облмуздрамтеатру (через відсутність адміністративного центру регіону він розташований у Білій Церкві  та конфлікти у колективі та у стосунках з владою)  «Моя Київщина» писала не раз. З’ясувалося, що колектив театру має постійну заборгованість по зарплаті і для її зменшення власне і була запропонований дозвіл щодо надання послуг, в тому числі і по оренді приміщення. І хоч депутати висловлювали побоювання, що у пошуку додаткових доходів «храм мистецтва» може загубити свою головну місію, рішення таки було затверджено.

Традиційно ж на порядок денний сесії були винесені й питання бюджету, комунальної власності, земельні питання, проблематика підготовки та затвердження галузевих програм по різних напрямах діяльності. Зазначені програми дають змогу забезпечити належне фінансування або надати фінансову підтримку бюджетним організаціям та установам.

«У зміненому бюджеті області на 2021 рік повністю враховані всі правки обласної ради. За результатами перевиконання доходів бюджету у першому півріччі цього року, ми змогли додатково профінансувати медичні заклади та заходи соціальної сфери. Також збільшили фінансування програми капітального будівництва. Затвердили програму приватизації, що дасть можливість залучати інвесторів та розвивати виробництво. Це сприятиме створенню нових робочих місць, збільшить дохід обласного бюджету через сплату податків,- зазначила для журналістів спікер обласного парламенту Наталія Гунько за результатами сесії.

А ще депутатський корпус затвердив проекти рішень про зміни типів, структур, перейменування освітянських та медичних закладів;  технічну документацію; розглянув окремі питання комунальної власності та ряд суто технічних питань, які традиційно розглядають на кожній сесії.

Головною родзинкою п’ятої сесії можна назвати його екологічне забарвлення. Так депутати проголосували за створення восьми додаткових ландшафтних парків на Київщині,  загальною площею 257,7 га., а збільшення кількості паркових зон вочевидь позитивно впливають на екологію та попереджають хаотичну забудову населених пунктів.

Отже на сесії обласної ради підтримано подання Київської обласної державної адміністрації та оголошено територіями природно-заповідного фонду:

• заповідне урочище «Зелениця» (площею 3,0 га) в кв. 3, вид. 8 Комарівського лісництва ДП «Макарівське лісове господарство» Бучанського району.

• заповідне урочище «Гуртове» (площею 4,0 га) в кв. 41, вид 11 Пісківського лісництва ДП «Тетерівське лісове господарство» Бучанського району.

• ботанічний заказник місцевого значення «Бурківці» (площею 57,0 га) в кв. 3 всі виділа Тетіївського лісництва ДП «Білоцерківське лісове господарство» Білоцерківського району.

• ботанічний заказник місцевого значення «Ліщиновий гай» (площею 8,6 га) в кв. 72, вид. 8 Володарського лісництва ДП «Білоцерківське лісове господарство» Білоцерківського району.

• ботанічний заказник місцевого значення «Нове життя» (площею 78,0 га) в кв. 63 всі виділа, кв. 95, вид. 1-7 Володарського лісництва ДП «Білоцерківське лісове господарство» Білоцерківського району.

• ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Урочище Ярове» (площею 8,2 га) в кв. 72, вид. 1 Приміського лісництва ДП «Київське лісове господарство» Бучанського району.

• парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Орхідейні яри» (площею 91,8 га) в кв. 159, вид. 1-20 та кв. 160, вид. 1-13 Першотравневого лісництва ДП «Київська ЛНДС» Вишгородського району.

• ландшафтний заказник місцевого значення «Степовий вал» (площею 7,1 га), поряд з с. Заріччя Васильківської територіальної громади Обухівського району.

До речі, депутати не дуже були скромними при створенні тимчасової контрольної комісії облради з питань перевірки екологічного стану водних об’єктів регіону, пропонуючи до її складу свої кандидатури. Аналогічним чином себе поводили і при формуванні тимчасової контрольної комісії щодо дотримання вимог законодавства у сфері зовнішньої реклами.

«Невдовзі парламентарії приступлять до формування бюджету 2022-го року. Коли ж буде прийнято кошторис регіону на наступний рік?» - Запитую по закінченню сесії у заступника голови облради Тетяни Семенової. - «Як правило, бюджет в нас затверджується на грудневій сесії, проте переконана, що до неї ми встигнемо провести принаймні ще одну чергову сесію. Щодо сьогоднішніх рішень? Ми підтримали також і питання про зміни до бюджету Київської області на поточний 2021 рік, розприділили перевиконання бюджету в розмірі  209 млн грн. Завдяки цьому вирішиться багато питань соціальної сфери, медицини, освіти, спорту, культури тощо. Хотілося б подякувати колегам  за те що підтримали моє звернення до профільного комітету ВР, МОЗу, НСЗУ, з вимогою посприяти в вирішенні ситуації навколо діяльності наших КНП, які надають послуги в лікуванні онкохворих пацієнтів»- зауважила наприкінці нашої бесіди Тетяна Семенова.

До речі, окрасою лаштунків сесії того стала презентація унікального проекту-- соціального шкільного підприємства «Шкільний вулик», в рамках якого учні Заворицького навчально-виховного комплексу Броварського району менше ніж за півроку створили шкільну пасіку і перша солодка і корисна продукція того-дня була виставлена у холі сесійної зали. Як розповіли юні учасники проекту, серед подальших планів – шкільної пасіки - збір коштів та матеріалів на лікувальні апітерапії для пенсіонерів та учасників АТО. Але про це - докладно читайте у наших наступних публікаціях на стрічці порталу.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Олександр Воронін
журналіст