#

Нардеп Олександр Федієнко: Можу сказати з впевненістю, ми переможемо!

27.04.2022 08:05
Нардеп Олександр Федієнко: Можу сказати з впевненістю, ми переможемо!
Олександр Федієнко

- Яка загальна ситуація в Вашому окрузі? Чим особисто допомагаєте своїм виборцям?

- Я завжди був людиною з активною життєвою позицією. Тому з початку війни в мене з’явилося набагато більше роботи та обов’язків. Окрім законотворчої діяльності в мирний час я плідно працював в 98 окрузі Київської області – це Бориспільський район. На сьогодні, незважаючи на мою допомогу військовим, територіальній обороні, самообороні, парамедикам всієї країни, в пріоритеті залишається мій округ.

Для себе вирішив спрямувати свої знання, сили, знайомства, особисті заощадження, на допомогу в частині забезпечення захисників 98 округу засобами зв’язку. Ви розумієте, що це дуже важливо в будь-якій війні. Також дуже важливо те, щоб і військові і цивільні були забезпечені інтернетом. Тому об’єднав майже всіх операторів зв’язку з перших днів війни, об’єднав майже всіх провайдерів країни для забезпечення зв’язку. З початку бойових дій переймаюся безпекою технічного персоналу. Бо ви розумієте, що це, коли людина відновлює зв'язок на вишці в окупованому місті, або під обстрілами, а сьогодні в деокупованих містах. І це вкрай небезпечно, враховуючи намагання ворога в першу чергу замінувати об’єкти зв’язку та об’єкти критичної інфраструктури. Так що це великий героїзм, про який багато з нас не здогадується, або просто не замислюється.

Відразу перепрофілював свій медіа-чат в «Телеграмі» з депутатського на сайт зв’язку для військових. Це надало можливості напряму отримувати запити на необхідні рації, ретранслятори, антени, акумулятори та інше.

– Якими напрямками Ви опікуєтеся?  

- Зі своєю командою ми забезпечили військових, тероборону, самооборону, медиків, більше ніж – 1000 раціями та іншими пов’язаними з цим приладами. Провели та проводимо всю необхідну роботу – а це і пошук рацій і перевезення через кордон, налаштування рацій, іноді навчання. Ми всі розуміємо наскільки це важливо в бою та в забезпеченні обороноздатності міст.

Виступили посередниками, логістами, інструкторами по забезпеченню військових такими необхідними Старлінками. В першу чергу були забезпечені захисники Бориспільського району. Дякую Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України та Юрію Щоголю, особисто, за оперативність. 

Закупили, налагодили багато дронів для розвідки повітряного простору та прикриття важливих державних та цивільних об’єктів в період активного наступу російських загарбників в нашому районі.

Крім того, дуже багато іншого: це і завезення автомобілей (джипів) для військових. Для оперативності мобільних бригад в різних куточках країни. Одна з них веде до перемоги наш 98 округ.

– Розкажіть саме про округ, яким ви опікуєтесь?

– Разом зі своєю командою ми забезпечуємо Бориспільський район військовим знаряддям, одягом, тактичними речами, тощо. Це йде паралельно до основного напрямку моєї діяльності. В період, коли в прилеглих округах знаходилися російські нелюди, вбивали та катували людей, відбирали дітей у матерів, та відправляли жінок по аптеках за ліками для поранених російських окупантів, вбивали людей, які відмовлялися нагодувати та звірствували в селах та сусідніх округах, робив все, щоб допомогти звичайним людям, а особливо військовим, вигнати цю гидоту з нашої землі. Бо і військові нашого округу доклали багато зусиль щоб допомоги сусіднім округам.

- Наскільки постраждала інфраструктура, в яких населених пунктах найбільше?

- Ситуація в окрузі залишалася і залишається стабільною та контрольованою. Критична інфраструктура майже не постраждала. З тактичної точки зору в окрузі було зруйновано один міст. Це було зроблено з урахуванням сполучення іншим шляхом, для забезпечення переміщення вимушених переселенців, гуманітарної допомоги та продуктів життєзабезпечення громадян. Взагалі все працює у штатному режимі військового часу. Гуманітарна ситуація стабільна – налагоджене забезпечення громадян усім необхідним. Гуманітарної катастрофи в окрузі немає.

Допомагаю за усіма запитами громади. Допомагаю з логістикою, пошуком допомоги в гуманітарних хабах країни та за кордоном, щоб в першу чергу допомогти малозабезпеченим родинам та внутрішньо переміщеним особам. Міста та села округу прийняли багато людей, що виїхали з Києва, Київської області, Сумської, Чернігівської та Харківської областей.

Волонтерські хаби округу допомагають один одному, та після деокупації Бучі, Ірпеня та інших важко постраждалих українських міст та сіл, намагаються допомогти гуманітарною допомогою і їм.

- Маєте інформацію скільки людей виїхало, чи є загиблі?

Можу зазначити, що коли солдати російської армії знаходились дуже близько до Києва, було прийнято рішення евакуювати людей з міст та сіл округу. Це було превентивною мірою, щоб не допустити жахіть інших населених пунктів області. Наприклад, з Борисполя нам вдалося вивезти майже 4000 мешканців, за допомогою організованих колон з автобусів та автомобілей. Багато людей виїхало самостійно. Органи самоврядування та військові округу 24/7 були зі мною на зв’язку. Я завжди знав коли та як проводиться евакуація цивільних або ротація військових. Бо це важливо. Кожну ротацію військових на зворотному шляху забезпечував гуманітарною допомогою для округу.

На жаль, не обійшлося без втрат і в нашому окрузі: загинула 1 дитина. 9 захисників також склали голови, захищаючи нашу землю. Це і військові і хлопці з територіальної оборони. Висловлюю свої співчуття рідним героїв.

- Яка гуманітарна ситуація? Чи є проблеми з продовольством, водопостачанням тощо?

- Щодо округу розумію, що вже виникає проблема з забезпеченням житлом внутрішньо переміщених осіб. Виникатимуть проблеми із забезпеченням дітей, які прибули з територій, де велися активні бойові дії, оскільки ще до війни до мене зверталися місцеві влади та батьки, щодо перенавантаження освітніх закладів і їх роботи в дві зміни. Ситуація може бути дуже важкою. І її вже треба починати аналізувати та докладати усіх зусиль з вирішення проблеми.

До війни опікувався дітьми, хворими на цукровий діабет. Віддав свою особисту приймальню народного депутата в місті Бориспіль під школу діабету. Про них я також не забував. Мої помічники оперативно склали списки всіх потреб та контролюють забезпечення дітей інсулінами Бориспільської, Переяславської, Яготинської та інших громад округу. Були проведені переговори з Міністерством охорони здоров’я, щодо забезпечення людей, а особливо дітей хворих на цукрових діабет необхідними інсулінами в Україні та окрузі. Заручився допомогою INTERNATIONAL DIABET FEDERATION, щодо забезпечення наших громадян, як в Україні так і за її межами усіма необхідними ліками.

Також займаюся забезпеченням ліками та усім необхідним лікарень, роддомів. Бо майже всі родильні відділення округу були переведені під опорні відділення для хворих на COVID. Сьогодні треба забезпечити можливість народжувати в містах, що знаходяться в безпеці та в зручному місцерозтушуванні. А все це треба організувати. Тому спілкуюся з дитячим фондом UNICEF, Міністерством охорони здоров’я, волонтерами - щоб наші майбутні українці народжувалися в пристойним умовах і були здоровими.)

Наразі зібрав команду програмістів, активістів, волонтерів, які розробляють Програму по пошуку дітей, які зниклі під час війни, Програму чесної доставки гуманітарної допомоги від донорів з закордону та України до громадян, які справді потребують допомоги, Програму надання допомоги людям, що зазнали насильства. В планах ще розробка Програми по розселенню внутрішньо переміщених осіб в безпечних місцях України. Це все дуже трудомісткий процес. Працюємо разом з волонтерами 98 округу і маємо в планах почати тестування саме у нас. Багато роботи по координації з державними службами та міністерствами. Але разом ми впораємось і допоможемо людям. В нас найкращі люди і країна!

Можу сказати з впевненістю, ми переможемо!

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст