Народний депутат Геннадій Кривошея: Лише кожна п’ята відповідь на депутатський запит не є відпискою
Народний депутат України Геннадій Кривошея – хоч і обраний за списками партії «Народний фронт», однак досить плідно опікується проблемами київського регіону, зокрема рідним Богуславом. Тож в кулуарах парламенту ми здебільшого спілкувалися з ним навколо зв’язку центральної та регіональної політики
- Пане Геннадію, як ви ставитесь до майбутньої адміністративно-територіальної реформи, де будуть укрупнені райони, а на зміну адміністраціям прийдуть виконкоми та префектури?
- Не думаю, що зараз у парламенті є конституційна більшість для реалізації цього задуму, тому до законодавчого забезпечення цих перетворень приступить парламент вже наступної каденції… А оскільки в нас окрім осінніх парламентських виборів цього року намічена загальнонаціональна електоральна кампанія місцевих виборів 2020 року, я не впевнений, що менш ніж за рік законодавці нового скликання встигнуть прийняти зміни до чинного законодавства щодо нової системи державного управління та місцевого самоврядування.
- У перспективі дехто пропонує суттєво зменшити кількість регіонів та привести їх до меж історичних земель України? Як ви ставитесь до цього?
- Не впевнений, що у влади до цього є політична воля. До того, як історик за освітою, хочу зустрічне запитання задати: карту якого року беремо за відправну точку відліку? Адже кордони завжди змінювалися…
Щодо процесу фінансової децентралізації та утворення ОТГ: тут все часто-густо залежить від позиції перших осіб та впливових фігур регіону. Приміром, екс-губернатор Київщини Олександр Горган два роки поспіль не давав ходу ідеї утворення Богуславської ОТГ і процес тут зависнув на певний час. Хоча новий керівник області налаштований більш рішуче і сподіваюсь, що ЦВК згодом прийме рішення про вибори у новоутвореній територіальній громаді.
- Є, на ваш погляд, якісь специфічні універсальні загальноукраїнські проблеми, які особливо відчутні у нашому регіоні?
- На мій погляд, - це надмірна політизація усіх процесів, багато з яких загалом не варто розглядати крізь призму ідеологічної поляризації підходів. Багато що залежить і від першої особи регіону. На початку нашої каденції існувала практика спільних нарад губернатора за участю депутатів не тільки обласної ради, а й парламентарів, пов’язаних з Київщиною, під час чого місцеві й регіональні проблеми ув’язувалися із загальнодержавною стратегією розвитку країни. Сподіваюсь, вона невдовзі відновиться…
- У затвердженому перспективному плані розвитку регіону (який нещодавно був презентований у Броварах, під час засідання Ради регіонального розвитку, за участю наразі діючого президента) говорилось про чергову спробу прокладання Великої кільцевої автодороги навколо Києва. Петро Порошенко пригадав, що попередні спроби не були реалізовані через земельні конфлікти…
- Гадаю, що на новому етапі темпи реалізації цього інфраструктурного об’єкту будуть більше залежати від виконавців, тобто від тих, хто буде розподіляти й контролювати фінансові потоки, спрямовані на цю «новобудову»…
Багато чого буде залежати і від співпраці столичної мерії з керівництвом області. До речі, на рівні, як законодавчої, так і виконавчої влади чимало було спроб впорядкувати такі стосунки, оскільки в реалізації кільцевої дороги більше зацікавлений сам Київ. Столичний мегаполіс просто страждає від надмірної кількості транспорту, і кільцевий автобан дає змогу хоча б частково розвантажити місто.
Для самого регіону реалізація цього інфраструктурного проекту дасть поштовх для розвитку власної економіки. Нарешті для самої Київщини з’явиться шанс в організації нових робочих місць, оскільки цей проект – це ж не тільки прокладання самої дороги, але й широка палітра сервісу навколо неї…
З іншого боку, у ході реалізації цього проекту, велика кількість столичних підприємств може змінити свою київську реєстраційну прописку, і керівництво столиці цього мабуть побоюється…
- У Раді створена міжфракційна депутатська група, що об’єднує депутатів (здебільшого мажоритарників) області. Як часто ви бували на її засіданнях?
- Частіше запрошували б- частіше б бував…
- Мабуть, чи не найчастіше до вас звертаються через підняття цін на комунальні тарифи. З якими болями виборець частіше йде до депутатських приймалень?
- Тільки у січні в Миронівському районі до мене надійшло 34 звернення від людей. Тільки два з них стосувалося тарифів. Натомість, більше половини з них – це питання допомоги онкологічно хворим землякам. Люди звертаються до народних депутатів, як до останньої надії…
- Ви на підставі звернень від виборців робити відповідні запити до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які здебільшого озвучують по п’ятницях. Які відповіді приходять звідти? Мабуть часто-густо й відписки?
- На жаль, так. Лише кожну п’яту відповідь можна класифікувати як не відписку. Тому для зменшення подібного нерезультативного спілкування намагаюсь якомога конкретніше формулювати свої запити… І потім, вода каміння точить. Потрібно бути цілеспрямованим і встигнути запити людей щодо реалізації якихось соціальних потреб (дороги, ремонти, дитячі садочки) матеріалізувати під наступні бюджети…
- Наостанок, традиційне запитання цього періоду. Чи не заважає діяльності «Народного фронту» виборча активність?
- Зазначу, що президентська кампанія - нам не заважає, оскільки партія не висувала свого кандидата на посаду глави держави. Щодо осінніх парламентських виборів, думаю нас чекає внутріпартійна дискусія щодо формату нашої участі в ній, яка буде проходити на наступному партійному форумі нашої політичної сили. А те, що ми будемо в ній брати участь – вже заявив наш лідер Арсеній Яценюк.
Олександр Воронін, «Моя Київщина»
Читати "Моя Київщина" у Telegram