#

Народний депутат Хвича Мепарішвілі: Головне, щоб люди не вірили фейковим обіцянкам деяких політиків

09.01.2019 06:04
Народний депутат Хвича Мепарішвілі: Головне, щоб люди не вірили фейковим обіцянкам деяких політиків

Протягом останніх двох років народний депутат від «Народного фронту» Хвича Мепарішвілі активно окучує округ №90, який територіально розташований у межах Білої Церкви. «Моя Київщина» вирішила поспілкуватися з нардепом про ситуацію в найбільшому місті, а також про його діяльність на окрузі, по якому він схоже планує обиратися до Верховної Ради вже восени цього року.

- Підводимо підсумки року, що минув. Хвича Нодарович розкажіть про свою діяльність. Зокрема, на окрузі у Білій Церкві…

- Робота в окрузі насправді є дуже продуктивною. За підсумками цієї роботи можу сказати, що за цей рік було проведено багато зустрічей з колективами різних підприємств, установ та організацій. Кількість відвідувачів, які побували у мене на прийомах, сягнула близько 300 осіб, а мною як народним депутатом було направлено 332 депутатських звернень та запитів.

З першого дня коли я став народним депутатом в мене почалась робота з людьми, влаштування суботників, підготовка прибудинкових територій тощо. Головне – це спілкування з населенням та вирішення проблем.  Я буду працювати з кожною людиною яка зацікавлена в розвитку свого міста, області та держави. Головне що б була єдність, «один за всіх та всі за одного».

- Ви згадали про депутатські звернення, розкажіть здебільшого яка їх тематика?

- Якщо говорити конкретно, йдеться здебільшого про матеріальну допомогу. Якщо у відсотках – 22% - це саме матеріальна допомога, 16% - соціальний захист громадян та пенсійні питання. 12% - незадовільний стан будинків та споруд, 11% - питання житлового забезпечення та поліпшення житлових умов, 10% - незаконні дії та свавілля органів державної влади, 9% - бездіяльність правоохоронних органів, 9% - питання що стосуються ремонту доріг,  і близько 6% - земельні питання тощо.  

- З яких здебільшого питань до Вас звертаються люди в приймальні в Білій Церкві?

- Громадська приймальня насамперед надає безоплатні юридичні консультації, а також допомогу в питаннях, вирішення котрих потребує до органів влади та різних державних установ. Зокрема, тут мешканці міста можуть отримати допомогу в оформленні пільг та субсидій, статусу учасника бойових дій тощо.

Ми багато допомагаємо пенсіонерам консультаціями з приводу перерахунку пенсій, працевлаштування тощо. За цей час людям ми допомогли по різному, комусь ліками, комусь матеріальною допомогою, комусь інформативно.  Протягуємо руку не тільки пенсіонерам, а й онкохворим. Біла Церква – мій другий дім.

- У 2018 році за Вашого сприяння на соціально-економічний розвиток Білої Церкви було залучено 150 мільйонів гривень з державного бюджету. Розкажіть, на реалізацію яких проектів були витрачені ці кошти?

- Так, насправді ми максимально попрацювали по бюджетних сферах. У Білій Церкві вже реалізовано багато проектів. Насамперед хочу відмітити капітальний ремонт Білоцерківського міського стадіону «Трудові резерви». У 2018 році на ремонтні роботи з державного бюджету було виділено 20 мільйонів гривень. Наразі вже завершено облаштування футбольного поля, встановлено системи автоматичного поливу та дренажу, посіяно траву яку накрито спеціальним захисним покриттям.

Так само з Держбюджету було виділено майже 24 мільйони гривень на придбання нового приміщення для Центру надання адміністративних послуг. Наразі в самому центрі міста придбано будівлю незавершеного будівництва, яка має 76% готовності. Важливо й те, що після завершення будівельних робіт, окрім ЦНАПу в одному приміщенні будуть розміщені структурні підрозділи органів міської ради. 

Окрім того не так давно у Білій Церкві було відкрито наземний перехід через залізницю, що поєднував Четвертий мікрорайон та вулицю Павліченко. Цей пішохідний перехід є унікальним, адже він має увесь комплекс заходів безпеки – дорожні знаки, горизонтальну розмітку, світлову сигналізацію, спеціальні огородження лабіринтного типу.

Також було здійснено роботи по заміні покрівлі навчального корпусу Технолого-економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету. На ці ремонтні роботи з Державного бюджету було виділено майже два мільйони гривень.

Питання водойм також стало актуальним, адже в 2018 році було розпочато реалізацію проектів, які мають поліпшити гідрогеологічний та екологічний стан водойм у місті Біла Церква. Виконання цих робіт стало можливим завдяки субвенції з держбюджету у розмірі понад 8 мільйонів гривень. Від аварійних дерев та чагарників розчищено прибережну смугу обвідного каналу навколо острова «Дитинство». Окрім того буде виконано поглиблення та розчищення від мулу, облаштування джерел, які наповнюватимуть канал. У рамках цього проекту біля церкви Покрови Божої Матері також буде розчищено озеро, укріплено його береги та облаштовано доріжки. Ця водойма буде з’єднана із річкою Рось що забезпечить постійну циркуляцію води.

З поміж іншого також було розпочато облаштування тротуарів та пішохідних доріжок в окремих районах міста, на що в рамках субвенції на соціально-економічний розвиток з Державного бюджету було виділено 500 тисяч гривень.

Серед основних завдань, які ми супроводжуємо – закінчити будівництво об’їзної дороги. Загалом поступово ми комплексно підійшли до плану розвитку міста. Разом з міською владою ми вирішуємо всі питання, куди і в яку чергу направляються кошти.  Все прозоро проходить через виконком та сесію, згідно з тендерним процесом.

- Чи не плануєте ви змінювати політичний курс у своїй  діяльності?

- Ні, я – людина коаліції. Так само я дуже поважаю «Народний фронт», ціную нашого лідера і продовжу працювати в цій команді.  Нічого змінювати я не планую, лише максимально хочу, щоб в місті був порядок. Щоб працювали злагоджено місцеві, обласні та депутати верховної ради. От тоді буде хороша вертикаль влади.

Друге важливе завдання – процес децентралізації. Адже без впровадження реформи й Біла Церква й надалі залишатимемося з розбитими дорогами, застарілими комунікаціями, неосвітленими вулицями тощо. Об’єднавшись, громади стануть справжніми господарями та самостійно вирішуватимуть, куди спрямовувати кошти і як розвивати території.

Третє – це мир, який нам потрібен. Хочеться що б ми жили в єдиному православному світі. Також я прагну, щоб в цьому році все вищезазначене нарешті сформувалось, ми обрали гідного президента та потім і гідний парламент.  Головне, щоб люди цього разу не вірили фейковим обіцянкам деяких політиків, які обіцяють виконати якісь абсолютно неймовірні речі.

Читати "Моя Київщина" у Telegram