#

Очільник Білоцерківського "Азову" Олександр Коломієць: Погано, що в місті відсутня опозиція

26.01.2022 08:00
Очільник Білоцерківського "Азову" Олександр Коломієць: Погано, що в місті відсутня опозиція
Олександр Коломієць

«Азовський» рух є досить популярним на Київщині. Осередки партії «Національний корпус», громадські організації, що входять до цього руху, позиціонують себе як силу, що збирає навколо себе талановитих молодих патріотів, які працюють на благо своєї країні. «Моя Київщина» поспілкувалась з очільником Національного Корпусу «Азов» найбільшого міста Київщини Олександр Коломійцем,  керівником Білоцерківської організації Національного корпусу «Азов», помічником депутата Білоцерківської районної ради, активістом, журналістом.

- Олександре, згадаймо 2014 рік, коли патріотичні сили згуртувались навколо спільної мети - боротьби із зовнішнім ворогом. Чому з часом ця єдність почала втрачатись?

- Перш за все хочу сказати, що саме завдяки добровольчому руху, до якого входить і наш батальйон, в 2014 вдалось докорінно змінити ситуацію на фронті, підтримати регулярні підрозділи ЗСУ.

Азовський рух - стала організація  заснована на національній ідеї. Ми всі побратими - і учасники бойових дій, і представники цивільної частину корпусу.

Що стосується інших громадських об’єднань, то ми завжди готові до співпраці.

Водночас, я не буду заперечувати, що  влада постійно докладає зусиль, аби між нами було менше єдності. Це перевірений метод: розділяй і володарюй.

- В 2015 році значна частина громадських організацій Білої Церкви підтримувала на виборах Геннадія  Дикого, чи змінилось, щось за ці роки?

- Тоді представники нової влади розповідали нам, що готові до співпраці, що спільно в місті можна навести лад, забезпечити прозорість використання бюджетних коштів. На цій хвилі навіть було створено зручний  місцевий ресурс «ZVIT-PRO», на якому люди без зайвих зусиль могли побачити всі тендера і договори, що йшли через місцевий бюджет.  Але нещодавно я отримав відповідь від виконавчого комітету про недоцільність  існування даного порталу через можливість отримувати інформацію з інших ресурсів. Виходить,  кошти використані на розробку  «ZVIT-PRO», були потрачені марно.

Крім того, нашу діяльність  ігнорують провладні ЗМІ. І взагалі, будь-яка інформація в громаді  подається лише у вигідному місцевій владі ракурсі.

А нам є що розповісти!

У Білій Церкві, як і в країні в цілому, існує велика біда - доступність придбання наркотиків через соцмережі. Ми постійно купуємо фарбу та власними силами замальовуємо всі ті адреси. Це величезна проблема, вона не зникне, якщо закривати на неї очі, і ми боремося з нею, як можемо.

Також за зверненням жителів малосімейки по вул. Пролетарській  нам вдалось призупинити будівництво торгового центру поруч з будинком. ТЦ не тільки затуляв людям вікна, загрожував пожежній безпеці, а й спричинив тріщини в будинку. Крім того біля майбутнього магазину не було передбачено навіть парко-місць та транспортної розв’язки. Ми звертались, до поліції, муніципальної варти, міської ради. Поки влада в черговий раз відмовчувалась, адвокат Максим Запаскін взявся за цю справу і відстояв інтереси мешканців будинку в суді.

Також зараз я піднімаю питання про правомірність надання дозволів на будівництво МАФів, Тут неозброєним оком видно, що одним дозволи надаються на чільних місцях-зупинках, центральних вулицях, а іншим ставляться вимоги знести споруди, які не кому не заважають, де власники слідкують за благоустроєм прилеглої території.

- Ви активно брали участь у вирішенні проблеми ліквідації полігону хімічних відходів в Гайку. Розкажіть про це детальніше.

- Протягом трьох останніх років мешканці мікрорайону писали звернення до поліції, щодо нестепного запаху хімікатів, який іде зі сторони військової частини аеродрому.

Справа отримала розголос трохи більше року тому, коли депутат міської ради Андрій Король зняв на відео численні ємкості  з отрутою, що стояли просто неба в  частині аеродрому, яка належить Міністерству оборони. Ми теж включились в боротьбу з екологічними порушниками. Та дізнались, що фірма з гордою назвою «Сучасний центр утилізації» мандрує Україною. залишаючи по собі екологічні проблеми. Раніше вона працювала в Черкасах та звідти її настійливо попросили прибратись. Черговий прихисток скандальны підприємці знайшли у Білій Церкві.

Варто наголосити, що у фірми від сучасного центру утилізації, лише назва. Навіть після того, як справою зацікавились центральні телеканали та відомі блогери, хімікати було просто перенесено за паркан та в ангари. Аби приховати свою діяльність, центр, скоріш за все, частину хімікатів просто закопав  в землю. Правоохоронців чомусь не зацікавив той факт, що фірма за документами займалась утилізацією ртутно-містких речовин. І саме тоді, влітку минулого року, рівень ртуті в річці Рось, яка знаходиться лише за кілька сотень метрів від полігону, виріс більше ніж в 3 рази, а рівень кадмію в 11 разів. Рибалки кажуть, що такого мору не спостерігали скільки себе пам’ятають. Тоді навіть раки повилазили на берег.

На одному із місцевих ресурсів нам розповідають, що Полтавська фірма може забрати ці небезпечні речовини на зберігання. І що ви думаєте? Фірма, яка погодилась на це, напряму пов’язана з «Сучасним центром утилізації». Я вже зателефонував своїм побратимам до Полтави та попередив про небезпечний вантаж, що готується прямувати до них.

Існує гіпотеза, що ця фірма за свою ганебну діяльність ще й отримує дотації з екологічних фондів. Але поліція із розслідуванням не дуже поспішає.

Знову повторююсь, з проблемами треба боротись, а не закривати на них очі. Ми будемо про це говорити, із цим боротись, поки не отримаємо перемогу.

- Наш ресурс вже писав про те, що наприкінці минулого року депутат Білоцерківської районної ради Володимир Бабенко звертався до поліції з повідомленням про злочин, де відзначив, що балансоутримувачами завдано шкоду пам’ятці архітектури, вежі Шухова. Ви також  переймались долею вежі?

- Так. Відродження вежі Шухова, це цікавий і корисний проєкт, який був винесений на громадський бюджет, і який нам невмотивовано не дали втілити в життя. Як стверджує один зі провідних білоцерківських архітекторів Олег Сафонов, вежа цілком мобільна, і її легко встановити на березі річки. Завдяки її потужностям можна було б очищувати річку та збагачувати воду киснем. Ми подали цей проєкт на громадський бюджет, і навіть знайшли фірму, яка б розмістила  навколо купола башти рекламний екран. За допомогою обрахувати вартість такої реконструкції ми звернулись до архітектора Голуба та члена нашого руху, відомого спеціаліста з  вистоних робіт Натхи. За їх розрахунками роботи по реконструкції обійшлись би бюджету у 2,5 млн. грн.

Але наш проєкт заблокували. Дуже шкода, адже, наприклад, в Черкасах башту реставрували.

Загалом, якщо аналізувати ситуацію з 2015 року, то зміни, мабуть, очевидні. До виборів 2020 року місцева влада нас чула, чи принаймні це удавала, а зараз нас просто ігнорують. Погано, що в місті фактично відсутня опозиція.

Але я не стану мовчати, чи прогинатись , я кажу на біле – біле, а на чорне - чорне. Та допомагаю людям, які до мене звертаються. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Варя Дороган
журналістка