#

НедоЦНАПи Київщини: як провалилася розхвалена реформа

04.01.2022 17:51
НедоЦНАПи Київщини: як провалилася розхвалена реформа
Фото з мережі Інтернет

Величезна кількість ЦНАПів відкривається по всій області, що має в рази зменшити клопоти громадян при отриманні різного розу довідок та послуг. Проте доки не спробуєш особисто, важко оцінити рівень орієнтованості на клієнтів та якості послуг, про які звітують чиновники на кожному кроці. На прикладі одного випадку "Моя Київщина" розповість, як працюють ЦНАПи перед святами

До редакції звернулися представники бізнесу, що потрапили у патову ситуацію: у державний реєстр наприкінці року потрібно було терміново внести зміни щодо керівництва юридичної особи, але з 26 грудня державні реєстратори фактично перестали приймати громадян. Усьому причина – велика завантаженість та похвилинно розписаний запис до кінця року.

У телефонному режимі працівник Гатненського ЦНАПу спочатку запропонував записатися на прийом до реєстратора аж на 4 січня 2022 року, але за декілька хвилин перетелефонував та повідомив, що скасовує запис прийому на зазначену дату. Причина суттєва – на початку січня змінюються рахунки для оплати послуг, тому проводити будь-які операції ніхто не буде, і повернутися до розмови можна тільки після 10 січня. Або… звернутися до приватного нотаріуса.  

Вартість Державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу на кінець 2021 року становила 680 грн, натомість же послуги приватного нотаріуса в середньому становлять 3000 грн. Таке "обслуговування" в Центрі надання адміністративних послуг тягне за собою певні наслідки. Якщо говорити в загальному, то від успішності приватних підприємств безпосередньо залежить рівень економічного розвитку держави. Саме представники приватного сектору виступають роботодавцями для більшої половини населення країни.

Цікаво, що паралельно з цим до редакції звернулися люди зі скаргами на роботу Сервісних центрів МВС та Державної міграційної служби. Співробітникам останньої для заміни фотографії у паспорті старого зразка потрібні довідки про склад сім’ї з ЖЕКу чи ОСББ, що немає абсолютно нічого спільного з послугою, яку потрібно отримати.

Жителі одного з районних центрів Київщини скаржаться, що після пройденого повного курсу навчання в автошколі їм перед Новим Роком довелося платити хабарі, щоб отримати посвідчення водія: із двадцяти учнів успішно здали екзамен тільки четверо тих, хто заніс по 3000 грн у конверті. Тому говорити про покращення в структурі МВС, про що звітують чиновники на кожному кроці, теж не доводиться. Проте історія про отримання водійських посвідчень за хабарі – це питання окремого матеріалу, який ми опублікуємо згодом.

Саме тому пріоритетом Уряду на 2022 рік має бути створення сприятливого економічного клімату та законодавчого середовища для підприємців. Неможливість вчасного проведення реєстраційних дій зумовлює невчасну виплату заробітної плати, невчасну сплату податків і врешті втрату прибутку. А хто нестиме відповідальність за збитки понесені підприємством? Як завжди, самі ж підприємці…

Такі недоліки у сфері надання адміністративних послуг можна було б усунути дуже просто, зокрема шляхом створення додаткових функцій у додатку "Дія". Кількість онлайн-послуг потрібно розширювати, адже це саме ті зміни, що дійсно покращують життя громадян та спрощують ведення бізнесу.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст