#

Непереможні білоцерківські розливайки або Як міськраді плювати на містян

09.02.2021 08:12
Непереможні білоцерківські розливайки або Як міськраді плювати на містян

Свавілля в державній системі йде по замкненому колу – усі державні структури тичуть один на одного пальцем, у той час як порушники законодавства далі продовжують спокійно займатися тим же. У випадку з "ганделиками" у Білій Церкві – травити людей контрафактною горілкою

Хильнути за недорого в Білій Церкві не проблема, адже "точок" із алкогольним сурогатом вистачає ледь не в кожному районі міста. І жити по сусідству з ними, м’яко кажучи, не солодко. Якщо про шкоду розливного "пійла" для здоров’я вже багато сказано-переказано, то питання незаконної торгівлі сурогатом залишається актуальним. Попри численні скарги містян на порушення громадського спокою, рейди поліції та громадських формувань, звернення до органів влади, наливайки в Білій Церкві продовжують спокійно працювати.

Один із яскравих тому прикладів – непримітний магазинчик без жодної вивіски прямісінько біля центральної районної лікарні на Таращанському масиві. Чи варто й казати, що місце, де цілодобово розливають горілку невідомого походження, користується неабиякою популярністю та має своїх постійних клієнтів. "Остограмитися" тут, як і в аналогічних "точках", можна за пару десятків  гривень. Із огляду на попит, невибагливого споживача не турбує походження вогняної води, яку продавчиня наливає з-під поли. Але то, як кажуть, лірика…. А що ж до відповідальності цього ФОПа?

Відомо, що протягом тільки 2020 року на цей магазин було складено 5 адмінпротоколів за ст. 156 КУпАП (порушення правил торгівлі алкогольними напоями). Усі протоколи були направлені на адміністративну комісію Білоцерківської міської ради, що приймала рішення про накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафів. Зокрема, по одному з матеріалів власника магазину було позбавлено ліцензії на торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.  Утім, дивним чином підприємець відновив дозвільний документ переоформивши на дружину. Тож "генделик" і надалі спокійно продовжує працювати.


Проводячи аналогію, варто згадати про легендарний заклад, що є об’єктом багаторічних скандалів та по праву отримав назву невмирущої "наливайки". Не інакше як культовим місцем для місцевого контингенту не один десяток років був сумнозвісний "Граф", що на масиві Леваневського. Парадоксально, але попри те, що наливайку із благородною назвою дворянського титулу роками штрафували та намагалися позбавити ліцензії, вона продовжує пригощати клієнтів контрафактом. Дешевий сурогат із пластикових бутлів там продають зрання до пізньої ночі, тому і не дивно, що заклад є доволі частим фігурантом кримінальних новин про бійки, розбої, грабежі та навіть вбивства.


У березні 2020 року місцева влада таки зробила крок вперед – виконавчий комітет міськради прийняв рішення про демонтаж павільйону "Граф". Утім, згодом виявилося,  що це рішення є незаконним, адже власник не порушував умови договору сервітуту земельної ділянки. Наполегливому підприємцю через суд вдалося скасувати рішення виконкому і горезвісний "Граф", що має якусь особливу недоторканість, так і залишився для когось злачним місцем, а для когось – головним болем. На нещодавній сесії, що відбулася наприкінці січня, депутати таки проголосували проти продовження договору земельного сервітуту та погодили рішення про демонтаж павільйону. Поки триває паперова волокіта, розливайка продовжує працювати. Ба більше, там кипить життя. Як то кажуть: "Перед смертю не надихаєшся". А от напитися – цілком реально…

Зрозуміло, що для власників подібних розливайок періодичні стягнення у вигляді штрафів були немов крапля в морі порівняно із заробітками від продажу контрафакту. Із огляду на нещодавнє суттєве збільшення стягнень у вигляді штрафів, є надія, що розлив контрафакту стане нерентабельною справою для ліцензіатів. Це, звісно, за умови, якщо поліція та відповідні ограни влади працюватимуть на результат.

Дивлячись на багаторічний досвід досить скандального та непереможного "Графу", можна припустити, що з великою ймовірністю а-ля кафетеріям на кшталт вищезгаданої розливайки на Таращанському масиві не так скоро перекриють кисень.  Наразі важко зрозуміти, хто ж насправді недопрацьовує в боротьбі з розливайками, адже міські чиновники кивають на поліцію та податкову. Поліція натомість спирається на адмінкомісію міської ради, що накладає штраф. Профільний відділ БМР, що проводить рейди скаржиться в прокуратуру та податкову. Податкова киває на міськраду. На ній зрештою й замикається коло.


Коли ж місцева влада збирається вдаватися до рішучих дій у боротьбі з розливайками? Адже це питання не тільки порушення громадського спокою та погіршення криміногенної ситуації, а й зростання дитячого алкоголізму в місті.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст