#

"Нова українська школа": Щасливський НВК

06.07.2018 05:05
"Нова українська школа": Щасливський НВК
Щасливський НВК не просто так ввважається одним із кращих в області

Інформаційний портал «Моя Київщина» продовжує слідкувати за ходом освітньої реформи в рамках проекту «Нова українська школа». Наступним навчальним закладом Київської області, який ми відвідали, став Щасливський НВК, який є опорною школою і славиться видатними досягненнями в спортивних дисциплінах

Директор Щасливського НВК Юрій Йовбак зустрічає нас біля дверей школи і проводить в середину. Навчальний заклад, як для сільського рівня (якщо його так можна назвати), вражає. Поруч зі школою розташовані футбольні поля, на одному з яких тренуються діти. Інше перебуває під поливом.

Юрій Юрійович одразу починає розповідати про переваги концепції нової реформи освіти.

«Завдяки цьому проекту ми багато чого зробили. Ми переосмислили своє ставлення до роботи, змінили багато підходів. Змінюється сам стереотип учителя у ставленні до роботи, до підготовки до занять, до роботи з дітьми. Багато чого змінилося завдяки участі в цьому проекті. Дуже добре, що він є. Тому що треба було щось робити, треба було з чогось починати», - розповідає директор школи.

Попри консерватизм вчителів, за словами керівника навчального закладу, з введенням цієї концепції, їхній підхід до роботи змінився на «180 градусів», не зважаючи на те, що людині дуже важко змінити своє ставлення, почати працювати за тими стандартами, які пропонує "Нова українська школа". Але це і є головні проблеми цього проекту – зміни стандартів освіти та зміна тих людей, які будуть ці зміни проводити.

«Наше завдання – перевчити вчителя у рамках "Нової української школи". Не просто перевчити, а навчити новим освітнім технологіям, зокрема, ІТ-технологіям. Справа в тому, що сучасні вчителі в порівнянні з дітьми на порядок відстають у технологіях, особливо цифрових. Треба багато робити для того, щоб вони могли працювати з хмарними дисками, використовувати сучасні смарт-дошки, сучасне обладнання, візуалізатори, ламінатори тощо. Це все в нас вже є», - розповідає Юрій Юрійович.

Так виглядають класи "Нової української школи" у Щасливському НВК

Звісно, що нічого б цього не було, якби не було гідного фінансування. Скільки коштів, стільки отримав НВК зараз, школа не отримувала, певно, років 10. Фінансування йшло як від держави, так і від районної та сільської рад. Хоча зрозуміло, що кабінети можна «напічкати» усім чим завгодно, але без вчителя, який міг би це використовувати – це все буде «мертвим вантажем». Саме тому Щасливський НВК ставить собі за ціль навчити такого спеціаліста. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нова українська школа": Боярська НВК "Гімназія - ЗОШ І ст."

Наразі, в закладі два класи працюють за пілотними проектами, і два класи, які функціонують за традиційними програмами. Спочатку лунали побоювання, як від батьків, так і від вчителів. Але пізніше стало зрозуміло, що новий підхід є ефективним: освітній процес став живішим, діти спілкуються, працюють разом, а не дивляться один одному в потилицю.

«Завдання керівництва держави – забезпечити нове освітнє середовище. Це не лише парти, дошки. Зараз ми плануємо облаштувати центральне подвір'я. Ми зробили баскетбольний майданчик, тенісний корт, футбольні поля. Потім з подвір'я будемо поступово переходити в школу. Щоб дітям було комфортно вчитися, відпочивати, а вчителям комфортно працювати», - ділиться думками Юрій Йовбак.

Що стосується середовища, то так виглядають корироди навчального закладу

Хоча минулого року одна з вчителів навчального закладу відмовилася працювати в пілотному проекті, загалом педагогічний колектив сприймає зміни позитивно. Навіть вчителі традиційних класів дещо запозичували у вчителів, які ведуть навчать за новою системою.

За словами директора, наступного року тут буде запущено ще чотири класи за системою «Нова українська школа», для них вже готові два кабінети, є вчителі.

Якщо ж говорити про матеріальну базу, то школа дійсно забезпечена усім необхідним. Великий бюджет сільської ради дає змогу допомагати НВК в усьому.

«Зараз ми на 50% проплатили за створення «кабінету Ейнштейна», купили нове обладнання для кабінету інформатики, інтернетизували всі без виключення кабінети. Крім того, ми були з сільським головою Віктором Шмаюном у голови департаменту освіту КОДА  Віри Рогової на предмет подальшої розбудови школи», - говорить директор.

Справа в тому, що чи не єдиною проблемою навчального закладу є переповненість класів. Загалом у школі – 1200 дітей, лише в перших класах – 120. Питання про будівництво нового корпусу назріло вже давно. Спочатку планувалося будівництво початкової школи, але порадившись із директором обласного Департаменту освіти, вирішили: це має бути профільний ліцей. Планується створити три профілі: математичний профіль, природничий, і спортивний.

«Ми досить потужний навчальний заклад, ми кожного року маємо 20-30 переможців обласних олімпіад. Мало який район може цим похвалитися. Коли можна робити профіль? Коли є кадри. А в нас дійсно досить сильні викладачі з фізики, математики, англійської мови. В нас два викладача фізики переможці Всеукраїнського конкурсу "Учитель року". В нас є такі вчителі, які мають 200 переможців обласних олімпіад», - не без гордості розповідає Юрій Юрійович.

Секрет успіху школи, на думку директора, полягає в кадрах. Педагогів набирають різносторонніх, і захоплення музикою, спортом, чи якимось мистецтвом для них буде тільки плюсом.

«Наприклад, 20 років тому я прийшов в Національний педагогічний університет імені Драгоманова і кажу: "Хто хоче йти в село працювати? Але мені потрібно, щоб ці люди, окрім того, як викладати фізику чи математику, ще танцювали, на чомусь грали, або якимось спортом займалися". І от я забрав тоді до себе Торбіна Григорія Мирославовича та Торбіну Надію Володимирівну. Він тоді був майстром спорту по стрибках у висоту, а вона писала пісні та вірші, і, до речі, написала гімн про село Щасливе. Григорій Мирославович став наймолодшим доктором фізико-математичних наук України, а зараз проректор Національного педагогічного університету імені Драгоманова», - розповідає пан Юрій.

Цього року школа домовилася з НПУ ім. Драгоманова про те, що сільська рада направлятиме до ВУЗу двох випускників на навчання з фіксованою фінансовою підтримкою з боку сільської ради, тобто зі стипендією від громади, на факультет іноземної мови та факультет початкової школи із подальшим поверненням їх в школу та забезпеченням житла.

«Ми єдина школа, яка будує 12 таунхаузів для вчителів. В нас уже четверо молодих вчителів живуть у власному будинку. І зараз в нас таких 12 об'єктів», - говорить Юрій Йовбак.

Що стосується спортивних досягнень, то вони не менш вражаючі. Наприклад, тут проводиться Кубок Щасливого з гімнастики, на останньому з яких участь взяло 120 гімнастів. Троє дівчат мають звання кандидатів в майстри спорту. Є п’ять танцювальних колективів сучасного спортивного танцю. Волейбол, баскетбол, футбол, бокс, боротьба – ці види спорту вважаються основними в начальному закладі. У розпорядженні школи – цілих чотири футбольних поля, тенісний корт. З дітьми займаються тренери, і кожна паралель має тренера з футболу: 11 тренерів – 11 команд, чотири з яких грають на Чемпіонаті України. До речі, жодної команди з міст Київської області на цьому Чемпіонаті більш немає…

Спортивні досягнення вихованців і не тільки зберігаються у кабінеті-музеї села Щасливе

«До футболу я ставлюся дуже тепло, та й сам досі ще іноді бігаю. Нам не потрібно купувати заокеанських футболістів за десятки мільйонів. Краще ці гроші спрямувати на розвиток дитячого футболу: побудувати майданчики, поля, м’ячі купити дітям, навчати їх і вже через 5-10 років футбол вийшов би на якісно новий рівень. Україна багата футбольними талантами, згадайте «Динамо» часів Лобановського. А взагалі, для того, щоб дитина росла, їй потрібно створити умови для спортивного, культурного та інтелектуального розвитку, і все це має бути в комплексі», - вважає директор НВК.

До речі, в школі навчається сотня дітей з Донецька – вихованці футбольної академії «Шахтар». Саме тут, після окупації, розташувалася їх навчальна база.

Крім спорту діти захоплюються театром, ставлять серйозні постановки Шекспіра, Гоголя, Кропивницького. Традиційно випускники ставлять серйозну виставу. Також організовуються благодійні ярмарки, а кошти передають на лікування онкохворих дітей, на допомогу дітям з ДЦП.

Плани на розвиток школи в Юрія Юрійовича – надзвичайно амбітні.

«Зараз ми готуємо документацію на профілізацію навчання. Буде два спрямування фізико-математичне і гуманітарне з поглибленим вивченням іноземної мови. Якої – ще не вирішили. Діти дуже хочуть китайську або японську. Є партнери, які можуть допомогти з японською, але поки на рівні факультативу. Другий момент – це створення інтегрованого класу. Третій момент – будівництво нового інформаційного середовища. Хочемо сфокусувати більше уваги на розвитку і самоосвіті вчителя. Також плануємо закінчити вже з житлом для молодих спеціалістів, на черзі в нас вже дві квартири, залишилися внутрішні роботи», - розповів пан Юрій.

Олександр Павличук, головред видання "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram