#

Новий формат у Київоблраді: хто стане головою замість Склярова

20.04.2021 17:45
Новий формат у Київоблраді: хто стане головою замість Склярова
Київська обласна рада

Більшість у Київської обласній раді отримає нову конфігурацію. Про це можна стверджувати з огляду на те, що дві третини депутатів поставили свої підписи під зверненням до голови з вимогою скликання позачергової сесії, де мають вирішуватися невідкладні питання Київщини. Проте ключовим стане голосування за зміну керівництва обласної ради. "Моя Київщина" з’ясувала, хто винен у розвалі коаліції та яким буде формат нової "дружби"

Новий формат

За скликання позачергової сесії Київської обласної ради поставили свої підписи 57 депутатів. Серед них у повному складі представники партій "Європейська солідарність" та "За майбутнє", а також 19 обранців від "Слуги народу".

Якщо представникам "ЄС" та "За майбутнє" не вистачало чотири голоси, щоб зайти у президію восени, то зараз математика працює завдяки майже повному складу партії "Слуга народу". За проведення позачергової сесії виступили депутати Олександр Поляруш, Наталія Гунько, Сергій Потрясаєв, Олена Шуст, Віктор Шеремета, Геннадій Слєпцов, Роман Буковський, Сергій Левченко, Володимир Тимофійчук, Володимир Удовиченко, Віталій Пасічнюк, Юліан Москаленко, Вадим Геращенко, Денис Січевий, Ігор Колтунов, Станіслав Семергей, Марія Кисельова, Денис Дьомін і Станіслав Вихор.

Із фракції "слуг" свої підписи не поставили тільки Олександр Скляров (було б дуже дивно, якби він це зробив), Андрій Кріпак та Олексій Мешков. Чому двоє згаданих депутатів вирішили утриматися, залишається невідомим.

Чому посипалися слуги?

Усі депутатські фракції в Київоблраді залишаються більш-менш стабільними, окрім "Слуги народу". Цьому сприяє владна вертикаль, наявність нормально працюючого партійного осередку, комунікація між депутатами, а найголовніше – яка-не-яка партійна ідеологія. Якщо говорити про фракцію "слуг" в облраді, то тут відсутнє фактично все. Завдяки кому? Вочевидь, завдяки тому, хто формував тоді список в облраду - Олександру Дубінському.

Попри непогані результати виборів та прогнозовані перспективи, побудувати дієвий механізм із депутатів від "Слуги народу" було дуже складно. Насамперед через те, що більшість обраних є абсолютно випадковими персонами, які не мають жодного стосунку до Київської області. ЗМІ неодноразово повідомляли, що право балотуватися від "Слуги народу" продавалося кому завгодно, але за великі гроші.

Все трималося на Дубінському, який очолював партійний осередок слуг у Київській області. Через скандал із запровадженням санкцій проти депутата Держдепартаментом США, Дубінського спочатку виключили з фракції у Верховній Раді, а потім віддали керівництво осередком партії Андрію Мотовиловцю. Але як бачимо, попри свою фактичну відсутність в партії близький до Коломойського нардеп зберігає вплив на ситуацію в області.

За досить короткий проміжок часу Мотовиловець, якого називають наближеним до міністра МВС Арсена Авакова, а також заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, не зумів налагодити контакт із обласними депутатами. Окрім того,  негативну роль відіграв народний депутат Анатолій Гунько, який дуже близький до проросійського бізнесмена Віктора Поліщука. Останній дуже прагне поставити свою дружину-депутатку Наталію Гунько головою обласної ради, або щонайменше заступницею.

Дві за бортом

У розкладці нової коаліції опинилися зайвими фракції "Батьківщини" та ОПЗЖ, яким це дуже не подобається. Нардеп Костянтин Бондрарєв, який перебуває в конфлікті з ініціатором формування нової коаліції Ярославом Москаленком, вчергове опиняється в опозиції. Утрату позицій Бондарєв відчув ще 8 квітня, коли заявився в нетверезому стані до сесійної зали КОР та влаштував дебош.

Щодо ОПЗЖ - все більш-менш зрозуміло, адже перебування проросійської фракції в коаліції Київоблради, коли проти її лідера Віктора Медведчука РНБО вводить санкції, виглядає трагікомічно. Ймовірно, разом із цим фракція втратить вплив на Управління пасажирських перевезень КОДА, куди їм нещодавно вдалося завести свою людину.

Досвід Бондарєва

Проте назвати очікувану коаліцію стабільною також не можна, адже в нашій країні все занадто швидко змінюється. Головне питання полягає в тому, чи узгоджені такі дії депутатів від "Слуги народу" з Банковою? Імовірно, певні домовленості є, інакше скликання позачергової сесії варто було б розглядати як зраду, і на це мала б бути відповідна реакція. Тим паче, у ЗМІ лунала інформація про те, що Москаленко задіяв свої контакти у переговорах з Офісом Президента.

Як би там не було, якщо ситуація зі "Слуги народу" вийде з-під контролю, на Банковій буде задіяно право імперативного мандату, а в подальшому до облради зайдуть інші люди. Те, як це робиться, в минулому скликанні облради показав Бондарєв, який буквально за декілька місяців зумів оновити список "Батьківщини".

Як би там не було, тимчасово врегулювати ситуацію вдасться, адже мінімум 57 депутатів приїдуть на засідання облради. Тоді точно в такий же спосіб було обрано нове керівництво ради та сформувалася коаліція. Наразі питання фактично зняті, залишається лише провести процедуру в законний спосіб.

За великим рахунком немає різниці хто очолить представницький орган, хоча з великою долею імовірності це буде Ярослав Москаленко. Але якщо він не захоче підставлятися, то головою ради може стати хтось зі списку "Слуги народу", але про компромісну фігуру поки нічого не відомо. Немає гарантій, що Наталія Гунько чи Володимир Удовиченко, про амбіції яких очолити раду писали ЗМІ, зможуть об’єднати навколо себе депутатів і в подальшому забезпечать стабільну роботу ради. Імовірно, "Євросолідарність" не претендуватиме на крісло голови, скоріше на першого заступника. Проте яким буде розвиток подій, ми побачимо зовсім скоро...

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст