#

Новий голова на заміну Гунько: чи є альтернатива Добрянському?

02.05.2023 08:00
Новий голова на заміну Гунько: чи є альтернатива Добрянському?
Фото з мережі Інтернет

Після фактично дворічного панування родини Гуньків на Київщині в облраді усе ж розпочалися "тектонічні процеси". Чи звільнять Наталію Гунько з посади голови Київської обласної ради та скільки кандидатів на лаві запасних, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"


На період головування Наталії Гунько припало чимало випробувань. Спочатку пандемія коронавірусу, а потім — війна. Якщо в перший рік на посаді вона була хоч трохи помітною, то від початку повномасштабного вторгнення голова представницького органу фактично самоусунулася від виконання покладених на неї обовʼязків. При цьому жодна із названих обставин не є обʼєктивною причиною абсолютно проваленої роботи: ідеться не про її особистий імідж як політика, а про благополуччя всього столичного регіону.


Про те, що вона буде слабкою фігурою на посаді голови обласної ради, було відомо заздалегідь, але політичне керівництво партії "Слуга народу" чомусь вирішило, що компенсувати брак авторитету перед місцевими елітами та представниками інших політсил в обласній раді зможе народний депутат, а по сумісництву її чоловік — Анатолій Гунько.


Якщо говорити обʼєктивно, то народний депутат Анатолій Гунько виявився одним із найбільш ефективних "кулуарщиків": попри численні намагання звільнити його дружину, йому вдавалося домовлятися та знаходити компроміс не тільки з різними політичними силами, а й групами впливу всередині президентської партії. Як наслідок — знайшлося багато незадоволених від його присутності на Київщині, зокрема й серед нардепів-мажоритарників. До того ж не варто забувати і про те, що сама по собі коаліція в Київоблраді нічого не варта, адже з самого початку була відверто штучною.


Повномасштабна війна відтермінувала звільнення Наталії Гунько, адже нікому не було діла до регіональної політики. Та й це питання було відверто не на часі. Після 24 лютого роль обласної ради була фактично нівельована, першу скрипку почала грати обласна військова адміністрація. Частина депутатів стали волонтерами, активно висвітлюють проблеми своїх виборчих округів. Але точно не всі: серед обранців виявилися й такі, що вже більше року люблять Україну далеко за її межами.


Неповернений: чому депутат Київської облради Кузьменко не повернувся в Україну після початку війни


Більше року обласна рада була фактично декоративним органом, але останнім часом політичні процеси почали потроху відновлюватися. Ба більше, частина місцевих "авторитетів" вже активно розмірковує про майбутні виборчої компанії. Суттєво активізувалися і чинні депутати, які цілком усвідомлюють результати своєї бездіяльності.


Ураховуючи, що посада голови де-факто вакантна, зараз в кулуарах облради активно розмірковують над тим, хто може її зайняти. Наразі найбільш імовірним керівником у статусі в.о. є перший заступник — Ярослав Добрянський. Більшості тих, хто знайомий із місцевою політикою, не потрібно нагадувати, що він є одним із найбільш досвідчених політиків регіонального рівня у цьому скликанні обласної ради. На період відсутності Гунько, а це понад два місяці на початку війни, саме Добрянський виконував роль голови КОР. Є інформація, що кандидатура Добрянського на посаду голови облради була узгоджена ще напередодні Нового року, але завадила незрозуміла ситуація із Київською ОВА. 


Добрянський має чималий досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Він свого часу очолював Згурівську, Києво-Святошинську, Макарівську та Бориспільську РДА, працював заступником міського голови Бучі Анатолія Федорука, із яким перебуває у дуже хороших стосунках і досі. Зауважимо, що проти Добрянського було відкрито кримінальне провадження: його звинувачували у перевищенні службових обов’язків на посаді голови Києво-Святошинської РДА, коли група людей отримала право власності на земельні ділянки в одному із сіл під Києвом. Додамо, що прокуратура так і не змогла довести в суді вину Добрянського.


Якщо ретельно пройти по всьому списку депутатів облради 8-го скликання, стане зрозуміло, що претендентів на посаду голови - обмаль. Напевно, серйозним противником Добрянського міг би бути його однопартієць Ярослав Москаленко, який втратив свій шанс очолити раду на початку скликання. Але Москаленко занадто одіозний політик, щоб доручати йому представляти інтереси жителів області від імені депутатського корпусу. Деякі телеграм-канали також називають такі екзотичні прізвища як Андрій Кріпак, але наразі це виглядає абсолютно фантастично.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст