#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Авантаж 247" у Бучі від харківського забудовника

22.02.2022 08:20
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Авантаж 247" у Бучі від харківського забудовника
Візуалізація ЖК "Авантаж 247"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, в якій робить огляд новобудов столичного регіону. Ми збираємо та аналізуємо дані про забудовників та їх проєкти, щоб майбутнім інвесторам було легше оцінити можливі ризики. Сьогодні ми розповімо про переваги та недоліки ЖК "Авантаж 247" у Бучі

Як виглядає житловий комплекс "Авантаж 247" у Бучі?

ЖК "Авантаж 247" має з'явитися у північно-східній частині Бучі на вулиці Лесі Українки, 17. Це буде три дев’ятиповерхові будинки комфорт-класу. Поблизу "Авантажу 247" також будуються житлові комплекси "Гранд Бурже" та "Київський", про які ми розповідали раніше, а також "Модуль", "Варшавський двір", "Аврора".


Розташування ЖК "Авантаж 247" на карті

За офіційними даними, житловий комплекс "Авантаж 247" будують за монолітно-каркасною технологією із газо- та керамічних блоків. Стіни будинків будуть утеплені мінеральною ватою. Будинки "Авантаж 247" будуть виконані в єдиному стилі: фасад пофарбують у білий колір з вертикальними чорними лініями. Перший поверх також буде в чорному кольорі. У будинку заплановані засклені лоджії і відкриті балкони. Опалення - індивідуальне (двоконтурні газові котли, які входять у вартість квартири).


Які ціни на квартири?

Забудовник ЖК "Авантаж 247" пропонує потенційним інвесторам придбати одно- та двокімнатні квартири. Так, з однокімнатних квартир доступні помешкання площею 38,48 та 46,06 кв м, за які доведеться заплатити 21 800 грн за м кв, а серед двокімнатних - 50,51, 58,78, та 62,39 кв м, вартістю 20 200 за кв м.


Ціна усіх доступних квартир у цьому ЖК

За даними офіційному сайті, у першій секції залишилося сім однокімнатних та 13 двокімнатних помешкань, у другій - 11 помешкань з однією житловою кімнатою та 18 двокімнатних квартир, а у третій секції залишилося 11 однокімнатних та 19 двокімнатних вільних для покупки квартир.


Кількість одно- та двокімнатних квартир у кожній секції ЖК "Авантаж 247"

Окрім цього, у ЖК "Авантаж 247" на перших поверхах будинків можна придбати торгові приміщення.

Квартиру у цьому ЖК в Бучі можна купити на виплат. Так, для помешкань площею 38,48 максимальний строк розтермінування - 8 місяців (до жовтня 2022 року), а на квартири від 46,06 кв м - 16 місяців (до червня 2023 року). Мінімальний перший внесок - 30% від вартості квартири. 


Умови розтермінування

Варто сказати, що в квартирах забудовник обіцяє зробити стяжку підлоги, завести в квартиру комунікації, змонтувати систему опалення (котел+радіатори) та встановити лічильники енергоресурсів. Також поставлять вхідні двері (протипожежні та із захистом від злому) та двокамерні вікна в п'ятикамерному профілі.

Хто будує ЖК "Авантаж 247" у Бучі?

За даними фахівців "Bildcontrol.ua", замовником будівництва житлового комплексу виступає ТОВ "Авантаж-Ремі" (ЄДРПОУ 41370771). Генеральним підрядником зазначено ТОВ "Українська будівельна спілка", а девелопером та інвестором - БК "Престиж" (ЄДРПОУ 34017070), який входить до складу інвестиційно-будівельної корпорації "Авантаж".

Варто зауважити, що на форумі серед основних переваг ЖК називають те, що забудовник відомий і з багаторічним досвідом.Думка на форумі

Зауважимо, що забудовник будує низку ЖК у Харкові: "Крокус", "Кава з молоком", "YARD", "Комфорт на Салтівці", "Люксембург", "Журавлі". Варто сказати, що з моменту заснування компанія "Авантаж" реалізувала понад 80 проектів, серед яких:

  • 34 об'єкти промислового будівництва;
  • 29 об'єктів житлової нерухомості;
  • 27 об'єктів комерційної нерухомості.

Ба більше, "Авантаж" стала першою компанією, яка в Харкові звела будинки підвищеної поверховості - 25-поверхівки "Олімп" та "Піонер", термін експлуатації яких понад 100 років.

Чи законно будують житловий комплекс "Авантаж 247"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельної ділянки площею майже 2,2 га, на якій будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Власником земельної ділянки є Бучанська міська рада, а її орендарем - ТОВ "МЖК "Оболонь", із яким замовник будівництва ТОВ "Авантаж-Ремі" уклав договір суперфіція до кінця травня 2023 року.

Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами, а компанія не зареєстрована в офшорній зоні. Дозвіл на будівництво, а також ліцензія генпідрядника – зареєстровані. Зауважимо, що забудовник не надав інформації про узгоджені технічні умови на підключення ЖК до комунікацій, однак на форумі інвестори будівництва зауважують, що з усіма необхідними для будівництва документами можна ознайомитися у відділі продажів.

Схема придбання житла в ЖК "Авантаж 247": юридична консультація від фахівців Bildcontrol.ua

Стати інвестором житлового комплексу "Авантаж" можна після підписання  попереднього договору купівлі-продажу. Така схема залучення коштів не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність", але врегульована іншими нормативно-правовими актами України.

Попередній договір – це угода між сторонами, які зобов'язуються протягом певного строку укласти договір в майбутньому (основний договір купівлі-продажу) на умовах, встановлених попереднім договором.

Суть даної схеми: попередній договір купівлі-продажу укладається про те, що продавець зобов'язується в майбутньому підписати основний договір купівлі-продажу квартири, а покупець зобов'язується оплатити її вартість за попереднім договором.

Угода укладається між покупцем (фізичною особою, яка придбає об'єкт нерухомості в майбутньому), продавцем (забудовником, або замовником будівництва, або фонд, який діє від імені забудовника) та замовником будівництва (як правило, є власником земельної ділянки або особа, яка має право розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво).

Майбутнім інвесторам варто пам’ятати, що попередній договір – це тільки договір про намір продавця підписати основний договір купівлі-продажу, а не продати об'єкт нерухомого майна, який фактично ще не існує. Тобто, якщо після закінчення терміну дії попереднього договору будинок не буде введений в експлуатацію, то покупець може вимагати від продавця тільки виконання зобов'язання підписати основний договір у певний термін, але не передати об'єкт нерухомості. Реальних юридичних механізмів захистити права покупця в схемі з попередніми договорами немає.

Невиконання стороною умов і зобов'язань, передбачених попереднім договором після його припинення, не дає право іншій стороні відшкодовувати збитки способом визнання права власності на майно, яке має бути придбано в майбутньому за основним договором.

Зауважимо, що після підписання основного договору купівлі-продажу, гроші, сплачені покупцем за попереднім договором як забезпечувальний платіж, як правило, враховуються в основному договорі. Однак, забезпечувальний (або гарантійний) платіж не є оплатою за квадратні метри об'єкта нерухомості.

Попередній договір повинен бути складений у письмовій формі й підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Інакше, угода може бути визнана недійсною.

Важливо пам’ятати, що в попередньому договорі вказуються "приблизні" характеристики об'єкта будівництва. Так як його ще немає, то немає і точних характеристик. Однак специфікація, яка вказана у попередньому договорі, обов'язково переноситься в основний, а те, що не було прописано, справді може змінитися.

Основні ризики цієї схеми залучення коштів:

1. Попередній договір між сторонами – це намір сторін у майбутньому укласти угоду купівлі-продажу. Поки об'єкта нерухомості немає – немає і можливості реалізувати наміри.

2. Термін підписання основного договору залежить від термінів введення будинку в експлуатацію.

3. Можливість нецільового використання коштів, що залучаються продавцем від покупців до здійснення основної угоди.

4. Високий ризик подвійних перепродажів через відсутність контролю даного виду угод державними органами.

5. Формулювання оплати звучить як гарантійний або забезпечувальний платіж в якості гарантії угоди в майбутньому. Це дає можливість продавцеві "попросити" заплатити більше вже безпосередньо за вартість квадратного метра.

6. Можливість зміни забудовником проєкту будівництва на свій розсуд.

7. Додаткові витрати на нотаріальні послуги. При укладенні договору купівлі-продажу об'єкта покупець оплачує збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (1% від суми договору купівлі-продажу об'єкта) і послуги нотаріуса за нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу об'єкта.

8. Договір купівлі-продажу об'єкта засвідчується приватним нотаріусом, якого визначає забудовник.

Серед переваг слід відзначити наступне:

1. Проста і зрозуміла двоетапна схема підписання договору: попередній (з урахуванням умов основного договору) і безпосередньо сам договір купівлі-продажу, на підставі якого оформляється право власності на квартиру.

2. Прямий договір із забудовником, тобто він безпосередньо несе відповідальність перед покупцем.

У відкритих джерелах немає актуального договору про інвестування і забудовник не надав його на запит фахівців Bildcontrol.ua. Тому немає відомостей про наявність у договорі інвестування статті про штрафні санкції за недотримання терміну здачі об'єкта в експлуатацію та терміни повернення коштів, якщо угоду буде розірвано.

Інфраструктура та благоустрій

Від ЖК "Авантаж 247" до столиці можна добратися за 30-35 хвилин на автомобілі або за 50-60 хвилин (найближчі станції метро "Академмістечко", "Житомирська" та "Святошин"). Зупинка громадського транспорту розташована за 650 метрів від комплексу.

Оскільки перші поверхи будинків будуть відведені під комерційні приміщення, тому необхідна для життя інфраструктура буде на території комплексу. Ба більше, поблизу розташовані інші житлові комплекси, інфраструктура яких буде доступна й мешканцям ЖК "Авантаж 247". 


Розташування об'єктів інфраструктури на карті 

Поблизу комплексу є два дитячих садочки (за 100 та 700 м), а також Бучанська українська гімназія за 600 метрів. 

Неподалік ЖК "Авантаж 247" є "Епіцентр", "Сільпо", "Нова пошта", приватний медичний центр, будується ТЦ "Avenir Plaza". За хвилин 15 пішки розташований стадіон "Ювілейний", за хвилин 10-12 - парк "Чорнобиля".

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка