#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Французький бульвар" у Вишгороді від друга мера

11.10.2021 08:00
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Французький бульвар" у Вишгороді від друга мера
Вигляд ЖК "Французький бульвар" з висоти

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичної області. Раніше ми розповідали про житловий комплекс "Art Misto" у селі Софіївська Борщагівка, який будує компанія одіозного олігарха Василя Хмельницького, а сьогодні мова піде про ЖК "Французький бульвар", який зводять у Вишгороді

Як виглядає житловий комплекс "Французький бульвар" у Вишгороді?

Житловий комплекс "Французький бульвар" має з’явитися на окраїні Вишгорода в порівняно новому мікрорайоні міста на вулиці Шолуденка 24. Поблизу новобудови розташовані котеджний масив Дідовиця та верхня водойма Вишгородської ГАЕС, а також зовсім поряд проходять лінії електропередачі потужністю 330 кВ. Окрім "Французького бульвару", тут зводять ЖК "Зіркова вежа", "Зеніт", "Старт Лайф" та "Зірковий".

Так, проєктом передбачено зведення восьми одинадцятиповерхових будинків, які позиціонуються в сегменті економ-класу. За офіційними даними, ЖК "Французький бульвар" будують за технологією цегляної кладки із керамічної цегли. Утеплять будинки пінопластом товщиною 10 см, а індивідуальне опалення у квартирах за рахунок двоконтурного газового котла (входить у вартість) забезпечить майбутнім мешканцям автономність від міста.


Вигляд житлового комплексу "Французький бульвар" з висоти пташиного польоту

При цьому інженерні комунікації будинку будуть централізованими: будинок підключать до міського водопроводу і каналізації, електричних і газових мереж. Для обробки використають мінеральну штукатурку, яку потім пофарбують у бежеві кольори.


Візуалізація проєкту ЖК

На закритій території житлового комплексу забудовник обіцяє облаштувати наземний паркінг, дитячі майданчики та спортивні об’єкти.


Які ціни на квартири?

Загалом в ЖК передбачено будівництво 530 квартир. Оскільки перші три секції "Французького бульвару", доступних помешкань від забудовника тут уже немає. Стати власником квартири в уже зданому будинку можна лише методом "переуступки". Єдине доступне помешкання є у будинку №2. Це двокімнатна квартира площею 59,5 кв м на першому поверсі, за яку доведеться віддати 19 946 грн за квадратний метр. Також лише один доступний варіант житла залишився у будинку №4 (заявлене введення в експлуатацію 2 квартал 2021 року). Тут продається трикімнатна дворівнева квартира на 10-11 поверхах за 19 582 грн кв м.

У будинках №5 (3 квартал 2021 року) доступні лише три квартири, які також можна перекупити. Це два однокімнатних помешкання на першому та шостому поверхах, площею 31,67 та 38,86 м кв та вартістю 22 400 та 24 642 грн за м кв відповідно. За двокімнатну квартиру, площею 58,75 м кв, на другому поверсі доведеться віддати 22 222 грн за один квадратний метр.

У будинку №6, який мають здати у 1 кварталі 2022 року, доступно лише шість квартир від забудовника на 10 поверсі – п’ять двокімнатних (17 650 грн за кв м) та одна п’ятикімнатна площею 123,89 кв м, вартість 1 753 044 грн.


Доступні квартири у будинку №6, їхня характеристика та вартість

За один квадратний метр трьох доступних двокімнатних помешкань (поверхи 2, 1 та 8) від забудовника у будинку №7 (1 квартал 2023 року)  доведеться заплатити 18 650 грн. Квадратний метр двох трьохкімнатних квартир на 10 поверсі коштує 16 650 грн, а за дві доступних п’ятикімнатних квартири (10 поверх) інвестору доведеться викласти 1 811 908 грн.


Доступні квартири у будинку №7, їхня характеристика та вартість

Однокімнатні квартири (переуступка) обійдуться інвестору вже значно дорожче. Ціна стартує від 20 272 до 21 931 грн.


Метраж та ціна помешкань у будинку №7, які можна купити методом "переуступки"

Найбільше доступних квартир – по чотири дво- та трьокімнатних та дві п’ятикімнатні – у будинку №8, який мають здати у 4 кварталі 2023 року. Що цікаво, один квадратний метр двокімнатної квартири тут на 500 грн дешевший, ніж у будинку №7. Така ж ситуація із трьохкімнатними помешканнями, вони тут на 1000 грн дешевші. Ціна на п’ятикімнатні квартири – незмінна.


Найбільше доступних варіантів житла у будинку №8

Методом "переуступки" у будинку №8 можна стати власником однокімнатної квартири. Ціна варіюється від 19 928 грн до 20 716 грн залежно від поверху та метражу.


Ціна доступні однокімнатні квартири у будинку №8

Як бачимо, квартири у ЖК "Французький бульвар" дуже швидко розкупили, із представлених квартир доступні тільки 36. Ймовірно, це пов’язане з тим, що на початку будівництва ціна за квадратний метр тут була не дуже високою – від 10 до 12,5 тис грн.

Відомо, що квартири інвесторам передаються  з чорновою обробкою: на підлозі стяжка, на стінах – чорнова штукатурка, змонтована система опалення та встановлені радіатори, вікна будуть з двокамерним склопакетом і підвіконням. Електрика і вода будуть тільки заведені в квартиру – розводкою інвестори будуть займатися самостійно.

Хто будує житловий комплекс "Французький бульвар" у Вишгороді?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва "Французького кварталу" виступив Максим Калінкін, девелопером та інвестором заявлене ТОВ "ProfGroup" (ЄДРПОУ 40774180), а генеральним підрядником – ТОВ "БК ФБ". Окрім "Французького кварталу", цей забудовник зводить ЖК "PetrovSky" у Нових Петрівцях та ЖК "Борисо-Глібський 2", ЖК "Start Life", ЖК "Борисо-Глібський" у Вишгороді.

Максим Калінкін, який виступив замовником будівництва "Французького бульвару", – знаний у Вишгороді забудовник-депутат. Максим Калінкін –  засновник багатьох компаній, серед яких — "Профжилклмфорт", "Профрент", "Асоціація експертів будівельної галузі Київщини", "Профжилклмфорт Плюс". На місцевих виборах 2020 року він пройшов до Вишгородської міської ради від партії "За майбутнє". Як відомо, водить тісну дружбу із мером Вишгорода, став один із семи депутатів, які потрапили до ради у команді Москаленка-Момота.


Замовник будівництва "Французького бульвару" Максим Калінкін

Варто сказати, що до того, як зайняти крісло мера тодішній депутат Олексій Момот дуже активно боровся із незаконними забудовами у Вишгороді, у тому числі й з будівництвом ЖК "4 карата", яке будувала компанія Калінкіна. Однак після 2015 року, коли Момот зручненько всівся у кріслі мера міста, він раптом "забув" про усі свої наміри ініціювати засідання профільної комісії, виїзди на місце будівництва й тотальне "очищення" міста від недобросовісних забудовників. Тепер Момота не цікавить, що, наприклад ЖК "Борисо-Глібський" будують на території, яка призначалася виключно для будівництва торговельних комплексів, магазинів, кафе тощо. Так, Калінкін із порушника став головним забудовником міста, а Момот зайняв позицію "від міської ради нічого не залежить".

Зауважимо, що Калінкін дружить із депутатом Київської облради 8 скликання гречкосієм Романом Буковським, адже є співзасновником "Благодійного фонду Романа Буковського". Також Буковський є бенефіціарним власником.

Чи законно будують "Французький бульвар"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельних ділянок, на яких будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Власником земельної ділянки, на якій має з’явитися "Французький бульвар" є замовник будівництва Максим Калінкін. Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Рішення про початок будівельних робіт для СС3, а також ліцензія генпідрядника – зареєстровані.

Як вкласти кошти та стати інвестором будівництва ЖК "Французький бульвар"?

Для покупки помешкання у житловому комплексі "Французький бульвар" необхідно підписати договір пайової участі в будівництві. Одразу зауважимо, що така схема інвестування прямо не передбачена Законом України про Інвестиційну діяльність, але згадується в інших законодавчих актах.

У цій схемі бере участь замовник будівництва, підрядник та вкладник.

Так, договір пайової участі передбачає будівництво житлового будинку за рахунок вкладень інвесторів, кожен з яких сплачує пайовий внесок (сума паю відповідає вартості обраної квартири або приміщення, яке інвестор отримає у власність після здачі будинку в експлуатацію), тобто по суті фінансує будівництво.

Важливо пам’ятати, що відсутність чіткої регламентованості змісту договору пайової участі дає можливість недобросовісному забудовнику укласти його на вигідних лише для себе умовах, оскільки не залучаються фінансові організації, такі як Фонд фінансування будівництва або Інститути спільного інвестування.

Окрім цього, варто описати усю процедуру. Спершу укладається договір про спільну діяльність між забудовником і підрядником. Пізніше підключаються вкладники шляхом укладення додаткової угоди. За додатковою угодою за вкладником закріплюються певні квадратні метри, які він оплачує.

Зауважимо, що вкладник отримує свої оплачені квадратні метри на підставі акту розподілу.

Варто пам’ятати, що при будь-якій схемі інвестування є ризики:

  • При укладанні договору вкладник формально закріплює певну квартиру за собою. Контроль, яка квартира за ким закріплена веде сам забудовник, що збільшує ризик подвійних продажів.
  • Недотримання термінів будівництва. Забудовник сам вирішує скільки йому будувати цей будинок і на скільки пересунути дату здачі в експлуатацію.
  • Ризик зростання собівартості житла. Забудовник може заявити, що в перебігу будівництва ціни на будматеріали або оплата підряду виросли і зажадати сплати додатково певних сум за продовження роботи над проєктом. Таке рішення забудовник приймає самостійно і вкладники не можуть вплинути на нього ніяким чином.
  • Ризик банкрутства забудовника. Коли все будівництво, зокрема фінансова його частина зав'язана виключно на забудовнику, є ризик втратити всі вкладення при банкрутстві цієї організації.

Фахівці Bildcontrol.ua радять звернути увагу на:

  • репутацію забудовника, кількість зданих об'єктів, судові справи;
  • умови договору, які пропонує забудовник до підписання;
  • зафіксуйте експлікацію квартири до договору;
  • перевірте наявність дозвільної документації на будівництво, земельних ділянку;
  • переконайтеся, що договором передбачено порядок повернення коштів у разі розірвання договору про спільну діяльність.

У договорі, який пропонує підписати замовник будівництва "Французького бульвару" вказані терміни введення в експлуатацію будинку, у якому інвестор має намір придбати квартиру, а також наведений детальний опис цієї квартири.

Окрім цього, у договорі прописується вартість обраного помешкання та розписана схема покупки на виплат за умови оплати 50% суми. Право власності на квартиру, відповідно до договору, інвестор отримує не пізніше 30 календарних днів після введення будинку в експлуатацію.

До того ж, для інвестора передбачені штрафи. Якщо покупець відмовляється від отримання права власності на житло, замовник повертає йому 80% сплаченою суми. Також, якщо інвестор несвоєчасно вніс черговий платіж, йому нараховується пеня в розмірі двох облікових ставок НБУ від суми чергового платежу за кожний день прострочення.

Інфраструктура та благоустрій

Доїхати до "Французького бульвару" можна приміськими маршрутками, які курсують від станції метро "Героїв Дніпра". Дорога займає в середньому 15-20 хв.

Зауважимо, що цей житловий комплекс розташований приблизно за кілометр від центру Вишгорода, тому до лікарень, банків, супермаркетів та іншої інфраструктури доведеться трохи пройтися. Однак на перших поверхах будинків є комерційні приміщення, де невдовзі мають розмістити необхідні для життя магазини, кафе, аптеки тощо.


Вигляд будівництва 4 секції станом на 27 вересня 2021 року

До того ж, вулиця Шолуденка, де зводять ЖК, - об’їзна у Вишгороді, тому рух там дуже жвавий. Мешканці скаржаться на шум та пил з піском, який летить до осель через вікна. Громадський транспорт сюди ходить із перебоями, тому якщо немає власного автомобіля, дістатися до центру міста буде чи Києва буде проблематично.

Найбільшою проблемою для інвесторів з дітьми стане переповненість державних шкіл та дитячих садочків. Діти навчаються у кілька змін. Місцеві мами у соціальних мережах кажуть, що документи на вступ приймають лише у батьків щойно народжених дітей. У малечі, якій виповнилося 2-3 роки, шансів немає, навіть якщо у когось із родини є пільги. Батьки, яким не підходить варіант приватних садочків, возять малюків до столичних закладів чи навколишніх селищ.

Найближчий до ЖК "Французький бульвар" приватний дитячий заклад для дошкільнят "САнДІК Вишгород" розташований приблизно у 500 метрах на вулиці Ватутіна. Група повного дня коштує 12 тис грн за місяць. У вартість включені заняття та п'ятиразове харчування, без першого внеску.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка