#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Оптимісто" від екснардепа Журжія

25.05.2021 08:28
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Оптимісто" від екснардепа Журжія
Інсталяція ЖК

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про житловий комплекс "Бургундія", до будівництва якого причетний безпосередньо ексмер Ірпеня Володимир Карплюк, а сьогодні мова піде  про ЖК "Оптимісто" у селищі Гатне Фастівського району

Як виглядає житловий комплекс "Оптимісто"?

Будинки цього житлового комплексу локалізуються практично на виїзді із Києва, біля Одеської траси. За офіційними даними передбачено зведення двох десятитиповерхових будинків, які позиціонуються в сегменті комфорт-класу. Зауважимо, що ЖК "Оптимісто" будується за монолітно-каркасною технологією із газоблоків по-секційно (по 12 секцій в кожному будинку). Слід сказати, що завдяки індивідуальній системі опалення мешканці комплексу будуть абсолютно незалежними від міської тепломережі, а мінеральна вата, якою утеплюють будинки, гарантуватиме об’єкту належні теплоізоляційні властивості. У кожній квартирі буде встановлено двоконтурні котли потужністю 24 кВт, які забезпечать і тепло, і гаряче водопостачання. Це позитивно відзначиться на вартості послуг ЖКГ.

Загалом у двох будинках ЖК проєктом передбачено будівництво 1085 квартир, із яких потенційні інвестори можуть обрати зручний їм варіант житла: одно- та двокімнатні, а також дворівневі помешкання. Незважаючи на сусідство з "Мегамаркетом", проєктом комплексу заплановано зведення комерційних приміщень на цокольних поверхах будинків, де розмістять різні сервіси, що дозволить отримувати всі необхідні послуги, не залишаючи території містечка. Зауважимо, що доступ на територію комплексу здійснюється за електронно-картковою системою. До того ж, тут встановлені шість відеокамер, записи із яких можна подивитися за посиланням. Для автомобілів потенційних інвесторів запроєктована наземна стоянка на 357 паркомісць. Також тут передбачені спортивні та майданчики для дитячих ігор. Житловий комплекс будується за концепцією розумного будинку та двору без машин.


Вигляд під'їздів житлового комплексу

Зовнішній вигляд новобудови стриманий: чорно-сіра кольорова гамма виглядає досить сучасно, а яскраві елементи додають будинкам вишуканості. Збільшені віконні прорізи, відсутність відкритих балконів і лоджій, декоративні короби для зовнішніх блоків кондиціонерів – все це дозволяє сподіватися на те, що свою красу фасади збережуть надовго.


Внутрішній дворик

Які ціни на квартири?

Як ми зазначали раніше, у ЖК "Оптимісто" буде 1085 квартир, зокрема 551 помешкання в першому будинку та 534 квартири в другому. Отож потенційні інвестори мають змогу придбати одну із запропонованих квартир житлового фонду "Оптиміста". Усі охочі стати мешканцями цього ЖК можуть вибирати серед одно-, дво- та дворівневих квартир той варіант, який їм підходить найбільше за плануванням та ціною. Зауважимо, що всі майбутні квартири комплексу доволі компактні: однокімнатні площею 34-54 кв м, двокімнатні – 58-71 кв м. Дворівневі апартаменти представлені площею від 63 до 123 кв м.

Крім того, в будинках ЖК «Оптимісто» передбачені комфортні й просторі ліфти з сучасною системою управління. А на перших поверхах кожного будинку будуть встановлені громадські вбиральні, що особливо зручно для мам з дітьми та відвідувачів комплексу.

За даними сайту Bild.ua, за один квадратний метр однокімнатної квартири інвестору доведеться віддати 22 500 до 30 000 тис грн, квадратний метр двокімнатних апартаментів вартує від 19 000 до 25 000 тис грн. А от дворівневі апартаменти трохи дешевші – від 17 500 до 22 000 тис грн.  

Забудовник обіцяє, що крім продажу типових квадратних метрів, потенційним покупцям будуть запропоновані й дизайнерські рішення. Зауважимо, що інвесторам пропонують досить різноманітні варіанти житла, із детальним плануванням яких можна ознайомитися на сайті ЖК.


Інсталяція ЖК

Хто будує житловий комплекс у Гатному?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва цього житлового комплексу виступило АТ "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "ЖУРЖІЙ ВЕНЧУРС"  (ЄДРПОУ 38901651), дивелопером на інвестором заявили ТОВ  "Смайл девелопмент" (ЄДРПОУ 38568415). Генеральним підрядником є ТОВ "Смайл Констракшн".

Зауважимо, що в січні цього року АТ "ЖУРЖІЙ ВЕНЧУРС" змінило свою назву із ПАТ "Норіс". До того ж, кінцевим бенефіціарним власником усіх компаній – замовника, підрядника та дивелопера – є Журжій Андрій Валерійович. Людина із таким же ім’ям є відомим українським юристом та політиком, народним депутатом України 8-го скликання, членом парламентської фракції "Об'єднання "Самопоміч".

Засновник компаній Андрій Журжій підкреслив, що за 2 роки групою було побудовано і введено в експлуатацію 9 комерційних об'єктів. Уже в цьому році планується здача в експлуатацію ще десяти об'єктів. Довгострокова мета компанії: за наступних 5 років досягнути показника здачі в експлуатацію до 100 комерційних об'єктів на рік.


Засновник компанії зазначив, що рішення розширити сферу діяльності й зайнятися житловим будівництвом було логічним і органічним для компанії. До того ж, за словами бенефіціара компаній, "Смайл девелопмент" є підрозділом фінансової групи "Інвестиційні партнери", що управляє портфелем вартістю в 17 млрд гривень, що дає можливість забезпечувати будівництво незалежно від продажів.

Ми забезпечуємо весь цикл створення об'єкта та не залежимо від субпідрядних організацій. Компанія в стані як фінансово, так і за рахунок людського потенціалу реалізувати об'єкт будь-якої складності. Це дозволяє нам встановлювати хороші темпи будівництва, - підкреслив Андрій Журжій.

 Чи законно будуть "Оптимісто"?

"Оптимісто" будують на звичайних полях, які раніше належали Інституту землеробства, однак, за даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове та функціональне призначення земельних ділянок площею 4,28 га (до речі, приватної власності), на яких зводять ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником. Окрім цього, на території відведені ділянки для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій. На другій ділянці під забудову планується розбити парковку, що відповідає цільовому призначенню землі.

Відповідно до містобудівних умов та обмежень гранично допустима висота будівель складає 40 м, а максимальна площа забудови – 40%.

Важливо, що замовник будівництва АТ "ЖУРЖІЙ ВЕНЧУРС" є власником земельних ділянок, на яких зводять житловий комплекс. Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом, а АТ "ЖУРЖІЙ ВЕНЧУРС не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Повідомлення про початок будівельних робіт для СС3, а також ліцензія генпідрядника зареєстровані в реєстрі будівельної діяльності.

Зауважимо, що жодних даних про узгоджені технічні умови забудовник не надав і вона не була виявлена ​​у відкритому доступі. За інформацією відділу продажів, технічні умови на підключення до комунікацій надаються для перегляду виключно в офісі відділу продажів при особистому візиті інвестора або його представника. Робити фотокопії документів заборонено політикою компанії.

Як стати інвестором будівництва ЖК "Оптимісто" у Гатному?

Придбати квартиру в ЖК "Оптимісто" інвесторам пропонують за попереднім договором купівлі-продажу, який регулюється статтею 635 Цивільного кодексу України та статтею 182 Господарського кодексу України.

У цій схемі беруть участь:

  • покупець - фізична особа, яка придбає об'єкт нерухомості в майбутньому;
  • продавець - забудовник, або замовник будівництва, або фонд, який діє від імені забудовника;
  • замовник будівництва - як правило, є власником земельної ділянки або особа, яка має право розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво.

Відповідно до умов попереднього договору продавець зобов'язується в майбутньому підписати основний договір купівлі-продажу квартири, а покупець – оплатити її вартість. Важливо, що за попереднім договором продавець зобов'язується підписати основний договір купівлі-продажу, а не продати об'єкт нерухомого майна, який фактично ще не існує. Тобто, якщо після закінчення терміну дії попереднього договору будинок не буде введений в експлуатацію, то покупець може вимагати від продавця тільки виконання зобов'язання підписати основний договір в певний термін, але не передати об'єкт нерухомості. Окрім цього, покупець змушений також сплатити податки: 1% - державне мито, 5% - податок на доходи фізичних осіб, 1% - збір до пенсійного фонду та 1,5% - військовий збір.

Варто зауважити, що в договорі не прописані пункти про штрафні санкції за затримку здачі об’єкта в експлуатацію, однак зазначені терміни повернення коштів у разі розірвання договору (протягом 30 робочих днів з моменту розірвання договору).

До того ж, у договорі прописаний механізм дій у разі зміни фактичної площі об’єкта (покупець мусить доплачувати за додаткові кв м), поданий детальний опис об’єкта інвестування, вказуються строки отримання права власності на квартиру, а також прописані штрафні санкції для покупця. 

Слід сказати, що компанія "Смайл девелопмент" надає можливість придбати квартиру в ЖК з розтермінуванням та без переплати. Процедура отримання розстрочки проста – достатньо надати лише документи покупця (паспорт та код ІПН). Забудовник пропонує розтермінування з першим внеском від 10% від базової вартості квартири. До того ж, додаткові витрати на страхування житла та життя покупця непередбачені, підписання угоди відбувається без поручителів та доказів платоспроможності покупця. Також можливе дострокове погашення розтермінування без штрафних санкцій.

Період розтермінування варіюється в залежності від обраної черги будівництва та надається до моменту отримання документів на право власності покупцем. Це на півроку довше, ніж до отримання документів про введення в експлуатацію об`єкта.

При оплаті першого внеску більше 30% від базової вартості квартири, діє програма лояльності: чим більша оплата першого внеску, тим дешевша в підсумку квартира.

Інфраструктура та благоустрій

До станції метро "Теремки" та "Іподром" можна доїхати за 5 хвилин на автомобілі або за 5-7 хвилин на громадському транспорті.

Навпроти комплексу розташована зупинка громадського транспорту та ТРЦ "Мегамаркет", де майбутні мешканці зможуть придбати необхідні товари та весело провести час. Поблизу знаходиться парк відпочинку для дітей на березі водойми, який припаде до душі інвесторам з малюками. У пішому доступі знаходиться магазин "Фора", аптека, заправка, стоматологія. На території ЖК "Оптимісто" будуть обладнані доріжки для пробіжок і велопрогулянок, а також зона з сучасними тренажерами.


Інсталяція

Для дітей різних вікових груп всередині комплексу існує продумана інфраструктура. Це і власний садок, і бігові доріжки по всьому периметру ЖК, і дитячі, спортивні майданчики з урахуванням інтересів дітей різного віку. Для батьків наявність такої інфраструктури також є перевагою, оскільки діти завжди будуть перебувати на безпечній території в зоні досяжності.

Я несу персональну відповідальність за те, що ці об'єкти будуть побудовані й передані покупцям. Знаючи фінансові можливості компанії, я впевнений в тому, що нічим не ризикую, - підсумував засновник групи Андрій Журжій.

Житловий комплекс зводять за межами Києва, але при цьому район важко назвати екологічно чистим і тихим, так як в безпосередній близькості знаходиться Одеське шосе.

Дізнатися більше про будь-яку новобудову допоможуть фахівці "BildControl.ua". Вони розробили власну методику розрахунку індексу надійності забудови, який включає 42 параметри в 4 розділах. Ознайомитися із прикладом звіту про забудовника можна за посиланням.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка