#

Новобудови Київщини: ЖК "Park Lake City" у Підгірцях від скандальних забудовників Насіковських

26.11.2021 09:32
Новобудови Київщини: ЖК "Park Lake City" у Підгірцях від скандальних забудовників Насіковських
Візуалізація ЖК "Park Lake City"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує робити огляд новобудов столичного регіону, де звертає увагу потенційних інвесторів на різні схеми продажу житла, наявність документів та реальних забудовників. Раніше ми писали про комплекс "Квартал Тарасівський" у селі Тарасівка Боярської ОТГ, де ціни на житло доволі помірні, а сьогодні мова піде ЖК "Park Lake City" у Підгірцях на Обухівщині

Як виглядає житловий комплекс "Park Lake City"?

ЖК "Park Lake City" у селі Підгірці Обухівського району забудовник називає першим в Україні клубним еко-комплексом біля озера, який позиціонується в сегменті бізнес-класу та будується за концепцією "місто в місті". Однак наскільки доречно говорити про еко-комплекс біля озера із власною артезіанською водою (має бути глибока скважина), якщо недалеко від Підгірців розташований Полігон № 5 – найбільше сміттєзвалище в Україні, Мер Києва Віталій Кличко раніше повідомляв, що полігон готують до закриття, але місце, куди 34 роки звозили відходи, не так просто зробити "екологічним".

Підгірці – доволі маленьке селище в Обухівському районі, населення якого складає всього 485 осіб. Попри це, там є власна школа, дитячий садочок та декілька магазинів, а от за медичною допомогою жителям доводиться їздити або у Київ або в амбулаторію сусіднього села Великі Дмитровичі. Ідея побудувати тут досить масштабний житловий комплекс ЖК "Park Lake City", площа забудови якого 15 га, виникла ще декілька років тому, однак тоді проти забудови виступили місцеві жителі та навіть були змушені перекрити Дніпровське шосе. Причиною мітингу стало те, що, за словами активістів, 2 березня 2018 року були незаконно внесені зміни в генплан села, що передбачає зведення торгово-розважального центру і багатоповерхівок на болотистій місцевості, а також наявність корупції в діях чиновників, які стверджували цей сумнівний проєкт. Тоді мешканці селища подавали запити у різні інстанції, зокрема до Київської ОДА, Обухівської РДА, Генеральної Прокуратури України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України, однак жодна з установ не надала відповіді.

Попри всі зусилля місцевих мешканців, будівництво ЖК "Park Lake City" таки розпочали, два будинки першої черги вже навіть здані в експлуатацію. Оскільки "Park Lake City" позиціонується як "місто в місті", то і площа забудови поділена на квартали – VITA, два квартали таунхаусів TERRA та комплекс з власною біо-водоймою AQUA.


Візуалізація кварталу AQUA

За даними сайту Bild.ua, всі будинки будуть побудовані за монолітно-каркасною технологією зі стінами з цегли. Фасади утеплять мінеральною ватою та закриють керамогранітними плитами (фасад, що вентилюється). Комплекс буде досить автономним: водопостачання, каналізація та опалення квартир зроблять індивідуальним.

Зауважимо, що візуально проєкт ЖК дійсно вражає.


Вигляд житлового комплексу "Park Lake City" з висоти

На території 15 га, навколо штучного озера розташують будинки, спроєктовані в сучасному архітектурному стилі. Ламані лінії фасадів, великі панорамні вікна, світлі тони оздоблення, відкриті тераси – доволі вражаюча картина.

Які ціни на квартири?

Оскільки забудовник ділить простір комплексу "Park Lake City" на три квартали, то говорити про ціну на помешкання доречно буде говорити окремо у кожному із них. Так, першим і основним районом міні-міста Park Lake City забудовник називає район VITA. Тут представлені одно-, дво- та трикімнатні квартири, ціна за квадратний метр яких стартує від 46 010 грн. За однокімнатну квартиру (площа 51,66 та 69,41 кв м) інвестору доведеться викласти від 3 млн 200 тис до майже 4 млн. Двокімнатні апартаменти (площею від 68,13 до 127,57 кв м) у цьому районі вартуватимуть від 3 млн 200 тис до майже 8 млн. Трикімнатна квартира, площею 105,12 та 126,49 кв м, обійдеться інвестору від 5 до 6,5 млн грн.

Купити квартиру в цьому кварталі можна внісши 100% суми або на виплат до 36 місяців (перший внесок 30%).

Зауважимо, що в усіх квартирах цього комплексу передбачені прозорі тераси з панорамним склінням, а на перших поверхах запроєктовані сітіхауси – квартири з зеленим двориком площею від 25 до 125 м².


Квартири з терасами

Наступний район житлового комплексу TERRA, у центрі якого буде зелений парк для прогулянок, – два квартали таунхаусів, де представлені трьох- та чотирьохкімнатні апартаменти. Так, за трикімнатний будинок площею 156,27 кв м доведеться відати майже 7,5 млн грн, а чотирьохкімнатний (191,97 кв м) обійдеться у 9,3 млн грн. Загалом ціна за квадратний метр тут стартує від 47 588 грн. Придбати тут житло можна за умовами 100% оплати або на виплат строком до 18 місяців (перший внесок 30%).

Зауважимо, що кожен таунхаус матиме панорамні вікна, продумані планування та власний дворик площею 50-100 м².


Власний двір, на який можна вийти прямо із квартири

Район AQUA – чотириповерхові хауси, які примикатимуть до власної біо-водойми, рівень води в якій буде регулюватись. На кожному поверсі AQUA буде від 3 до 7 квартир з просторими терасами, а пентхауси на найвищих поверхах матимуть власний камін.


Візуалізація квартири із каміном

Так, тут представлені однокімнатні (площами від 49 до 49,93 кв м) та двокімнатні квартири (від 69,97  до 77,06 кв м). Ціна за квадратний метр тут стартує від 51 006 грн. Відповідно однокімнатні квартири тут коштують від 2,6 до 2,6 млн, а двокімнатні – від 3,5 до 4,1 млн. Забудовник пропонує інвесторам купити помешкання на виплат до 18 місяців із першим внеском 50%.


Таунхауси в ЖК "Park Lake City"

Забудовник обіцяє передавати квартири інвесторам у стані "чорнове оздоблення" та WhiteBox ("під ремонт"). Базова обробка включає тільки пристрій стяжки на підлозі, монтаж системи опалення з радіаторами і котлом і введення в квартиру комунікацій. У WhiteBox забудовник виконає ще й гіпсову штукатурку стін, розведення електрики по квартирі та встановлення унітазу та раковини.

Якщо порівняти цінову політику забудовника ЖК "Park Lake City" із іншими комплексами, огляд на які ми робили раніше, то різниця просто космічна. Можемо зробити припущення, що віддати понад 40 000 тис за квадратний метр у селі, де уся інфраструктура закінчується лише внутрішньою інфраструктурою ЖК, зможуть далеко не прості українці, які, як правило, роками відкладають кошти для покупки квартири. 

Хто будує ЖК в Підгірцях?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва виступило ТОВ "Естет Прайм Буд" (ЄДРПОУ 40554658), девелопером та інвестором заявлена Группа компаний "DIM" (ЄДРПОУ 39219384), генеральні підрядники цього ЖК ТОВ "Антілія ЛТД" та ТОВ "Геос-УКБ".

За даними сайту youcontrol.ua, кінцевим бенефіціаром Групи компаній "DIM" зазначена Насіковська Альона Володимирівна, однак відомо, що фактично компанією керують брати Андрій та Олександр Насіковські. Фактично у 2014 компанію створив старший Олександр Насіковський – він заснував девелоперську компанію DIM, а 20 травня того ж року було прийнято рішення об'єднати її з низкою інших підприємств під одним загальним брендом — Група компаній "DIM". Зауважимо, що саме брат Олександра Андрій став співзасновником інженерно-будівельної компанії "Доміан", яка увійшла до групи компаній DIM.

Загалом, Андрій та Олександр Насіковські – горезвісні забудовники столиці та області. Попри те, що станом на серпень 2021, DIM здав 10 будинків у 6 ЖК, більшість із них були зведені із численними порушеннями.

Одна із скандальних забудов братів Насіковських – розпіарений ЖК "Автограф", який забудовник "вигнав" прямо на території парку, де безцеремонно було вирізано близько 580 дерев у парковій зоні. Попри це усі квартири тут продані й будівництво завершили.

Нині ведеться будівництво ЖК "Новий Автограф" за адресою вул Генерала Жмаченка, 26. Не обійшлося без скандалів і тут. До "Асоціації інвесторів нового житла" надійшло чимало скарг – інвестори стурбовані, що ділянка не призначена для житлової забудови, щодо неї тривають суди. При цьому, за словами покупців, девелопер не дає вийти з проєкту, заборонивши переуступку майнових прав.

За даними голови ГО "Асоціація інвесторів нового житла" Світлани Мякоти, будівництво "Нового Автографу" ведеться з грубими порушеннями законодавства: ділянка не призначена для житлової забудови. У 2006 київрада продала її Київському університету туризму, економіки та права – вишу, в якому здобув вищу освіту Андрій Насіковський.

Забудовники Олександр та Андрій Насіковські

Основною умовою продажу було будівництво університетом навчально-виробничого корпусу. Саме в цьому полягає цільове призначення землі. Але замість цього тут почали зводити будівлю на 777 квартир.

Будівництво ведеться через ТОВ "Фасад" – ця компанія пробувала через суд замінити цільове призначення ділянки, однак Верховний суд в цьому відмовив остаточно. Втім девелопера це не зупинило.

На рубці дерев для ЖК "Автограф", для будівництва якого знищили 2 га хвойного лісу, Насіковські не закінчили. На ділянці Крістерової Гірки зрубали понад 480 дерев під 24-поверховий будинок, але громаді вдалося відстояти ділянку. Також брати Насіковські намагалися забудувати сквер "Радунка" і знести пам'ятку архітектури "Садиба Міллера", яка, за даними "Бігус Інфо", дісталася Насіковським від члена команди Януковича – Сівковича.

Також з порушеннями, зокрема і пожежної безпеки, зведено ЖК "А136 Highlight House" та ЖК "Метрополіс". Терміни будівництва більшості об'єктів затримуються на роки.

До речі, крім всіх гучних історій, в які Насіковські вляпалися в Києві, брати засвітилися і в селі Підгірці. Там вони будують просто вражаючих масштабів ЖК "Park Lake City", який фактично з’явиться посередині болота на нестійких торфовищах. До того ж, інвестори побоюються, що комплекс і взагалі не закінчать.

Що цікаво, Насіковські – не тільки скандальні забудовники. У 2014 році Андрій Насіковський став одним із п’яти підозрюваних у побитті народної депутатки України VIII скликання, української журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол. Він став причетним до справи тому, що до нього на ночівлю після побиття Тетяни прийшов Сергій Котенко, який був фактичним власником машини Porsche Cayenne і був у тому авто, однак чоловік стверджував, що він став лише свідком побиття, а насправді Чорновол постраждала від незнайомих йому покупців Porsche Cayenne Романа та Андрія.

Що цікаво, Насіковський тоді стверджував, що у нього є алібі, яке підтвердила його вчителька англійською та партнер, із яким він говорив по телефону. Окрім цього Андрій відкрито заявив про своє знайомство з Пшонкою та казав, що про його невинність знають "аж до самої гори".

"Про те, що я невинуватий, знає прокуратура до самої гори. Якщо я така погана людина, скажіть, я займався чотири роки в клубі "5 елемент" в одній роздягальні з Віктором Павловичем Пшонкою. І не раз. Медведько (один із Генпрокурорів України) зі мною особисто вітався у тій самій роздягальні за руку, до речі. Зараз Віктор Павлович не займається, він на посаді. Але він мене особисто знає", - сказав Насіковський.

Тоді фігурантами нападу були Олександр Храмцов, Андрія Насіковський, Сергій Котенк і його брата Олександр. Із всіх чотирьох лише Сергій зізнався, що був на місці нападу, а інші підозрювані надали "алібі". Пізніше затримали ще й Романа Залюбовського, який приїхав до Києва, щоб купити той горезвісний Porsche Cayenne.

Пізніше у прокуратурі повідомили, що на Чорновол напали з хуліганських спонукань за те, що вона підрізала автомобіль на дорозі. Саме таку версію подій озвучували заарештовані Котенко та Роман Залюбовський. Залюбовський розповів, що приїхав до Києва разом із Андрієм Зінченком купити автомобіль, і вони тестували його на трасі, коли їх підрізала Чорновол.

На брифінгу в листопаді 2015 року МВС нарешті називає ім’я організатора нападу — Олега Нетребка, і ще одного фігуранта справи — Ігоря Корнілова.

Пізніше з’ясувалося, що ще до суду Нетребко повісився у СІЗО, Зінченко втік у Росію, Корнілова оголосили в міжнародний розшук, Котенка і Залюбовського звільнили в залі суду, застосувавши амністію. Причетність Насіковського до справи так і не довели. Детальніше про справу читайте тут.

Попри усі "заслуги" 27 червня 2017 року Рада директорів Конфедерації будівельників України (КБУ) незрозуміло за якими критеріями одностайно прийняла рішення про включення в свій склад девелоперсько-будівельної компанії "DIM". Крім того, до складу Ради КБУ були обрані громадянин Росії, керуючий партнер компанії "DIM" Олександр Насіковський і офіційний представник "DIM" Андрій Насіковський. Залишається тільки здогадуватися, чому скандальні підприємці "зацікавили" КБУ.

Чи законно будують житловий комплекс в Підгірцях?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельних ділянок, на яких будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Власником земельної ділянки, на якій має з’явитися житловий комплекс, є замовник будівництва ТОВ "Естет Прайм Буд".  Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Дозвіл на будівництво, а також ліцензія генпідрядника – зареєстровані. Щодо узгоджених технічних умов на підключення ЖК до мереж, у відділі продажів повідомили, що ознайомитися із документами можна лише особисто у відділі продажів.

Як стати інвестором будівництва ЖК "Park Lake City"?

Забудовник пропонує укласти договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт у багатоквартирному житловому будинку. Така схема залучення коштів інвестора не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність". При цьому залучення коштів таким способом врегульовано іншими нормативно-правовими актами України.

Але варто розуміти, що майнові права – це суб'єктивні права учасників правовідносин, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном, а також з майновими вимогами, які виникають між цими учасниками у зв'язку з обміном і розподілом цього майна.

Якщо простіше, то це право вимагати у забудовника свої квадратні метри. Воно не є матеріальним правом і не зобов'язує забудовника добудувати об'єкт. Замість матеріального активу у вигляді квадратних метрів, інвестор купує тільки право претендувати на квартиру. В якомусь сенсі це уявне право на житло, яке тільки після введення будинку в експлуатацію може бути перетвореним у справжню квартиру.

Купівля майнових прав не обкладається податками, не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Перша реєстрація права власності відбувається безпосередньо за інвестором, тому податки і збори в цій схемі відсутні.

Варто звернути увагу потенційних інвесторів на те, що в договорі, який пропонує підписати забудовник, вказується дата введення ЖК в експлуатацію, однак нічого не сказано про допустимий термін затримки.

Також прописані статті про штрафні санкції, однак тільки для інвестора. Окрім цього, у договорі є детальний опис об’єкта покупки (квартири): метраж, поверх, планування, будинок секція тощо. Також умовами договору описаний механізм вирішення ситуації, якщо зміниться фактична площа квартири під час будівництва (якщо площа виявиться більшою, інвестор повинен доплатити за додаткові квадратні метри, а якщо меншою – покупцю повернуть переплачені кошти). Окрім цього, в договорі прописані терміни отримання права власності на житло після введення будинку в експлуатацію.

Якщо договір буде розірваний, то забудовник зобов’язується повернути кошти інвестору протягом 90 днів.

Інфраструктура та благоустрій

Генпланом ділянки передбачено, що будинки комплексу будуть розташовані навколо озера, площею 3,8 га. Також тут мають облаштувати ландшафтний парк, висадити фруктовий сад, зробити зону барбекю та власний пляж.


Вигляд на озеро із кврартир

На сайті ЖК вказано, що в пішій доступності 10 ресторанів, в 5 хвилинах на авто розташований "МегаМарĸет" з супермаркетом, аптекою, кав'ярнями, фуд-ĸортом, магазинами та кінотеатром. Також за 5 хвилин можна доїхати до аутлет-містечка "Мануфаĸтура".


Озеро на території  житлового комплексу

Також на території кварталу Vita заплановані власний дитячий садок і початкова школа. Як альтернатива, всього в 4 хвилинах на авто від житлового комплексу розташований дошкільний навчальний заклад "Меланин Садок". 10 хвилин до дитячого садка "Світлиця" або 15-20 хвилин на авто до безлічі дитячих садків Голосіївського району.

Для мешканців комплексу обіцяють звести торговий центр. У кожному дворі встановлять дитячі майданчики та обладнають місця для занять спортом. Для автомобілів передбачено наземний паркінг на майже 800 машиномісць. На території комплексу, яка буде повністю закритою, працюватиме піший патруль та цілодобове відеоспостереження. Вхід – за індивідуальними картками.

Також у "Park Lake City" буде професійний вахтер-сервіс, через який можна забронювати квитки на літак чи місце в ресторані, замовити доставку їжі та багато іншого.


Місце вахтера в комплексі

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка